Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TAIK Träningstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TAIK Träningstävling
Arrangörsorganisation: Tolereds Allmänna IK
Datum: torsdag 2 maj 2019

D16

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

H16

3 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb29:207:55
2Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb31:20+2:008:28
3Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb45:52+16:3212:23

H16 Kort

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:2112:02

D14

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:108:26
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb29:32+3:229:31
3Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb30:16+4:069:45
4Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb31:16+5:0610:05
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

H14

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb25:578:22
2Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb26:07+0:108:25
3Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb27:39+1:428:55
4Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb28:55+2:589:19
5Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb29:59+4:029:40
6Axel StyreniusTolered-Utby Ol-klubb33:27+7:3010:47
7Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb37:10+11:1311:59
8David RothamelTolered-Utby Ol-klubb40:12+14:1512:58
9Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb42:00+16:0313:32
10Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb44:31+18:3414:21
11Jacob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb50:17+24:2016:13
12Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb1:00:51+34:5419:37
Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubbej start

H14 Kort

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WilkensonTolered-Utby Ol-klubb31:3113:42
2Simon AnderssonTolered-Utby Ol-klubb50:34+19:0321:59
Simon AnderssonTolered-Utby Ol-klubbutgått
Torik LundgrenTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva BodforssTolered-Utby Ol-klubb28:3812:26
2Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb29:36+0:5812:52

H12

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb19:318:29
2Edvin BrathTolered-Utby Ol-klubb20:16+0:458:48
3Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb21:05+1:349:10
4Axel JohanssonTolered-Utby Ol-klubb23:31+4:0010:13
4Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb23:31+4:0010:13
6Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb25:25+5:5411:03
7Filip ThorTolered-Utby Ol-klubb27:12+7:4111:49
8Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb28:08+8:3712:13
9Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb28:11+8:4012:15
10Martin EkdahlTolered-Utby Ol-klubb51:05+31:3422:12
Anton AnderssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd

D12 Kort

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ingrid HögblomTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ingrid KafvelströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Irma LiljegrenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hedda LjungbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

H12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
William OlsmoTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Leopold SjörénTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

D10

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isabella BrathTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elise EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Py LarssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

H10

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Arvid LiedmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

DU2

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Molly FinndinTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alice KeereweerTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Johanna ThorTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ebba LyzellTolered-Utby Ol-klubbej start

HU2

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Samuel AlegriaTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Benjamin BerglundTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
John LagergrenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
August LindgrenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elis LjungbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Theodor MossljungTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Olle NordqvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Mattias ThordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Liam LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Pascal TingmanTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jack AsséhnTolered-Utby Ol-klubbej start

DU1

1 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma EdbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Siri EhleskogTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Karin EkdahlTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alma FjellströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Irma Gunnarsson LiedmanTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elsa KafvelströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Jennie LarssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Louise LarssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Asta MörkTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Molly NordenfeltTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Wilma ThelinTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Freja TibergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Agnes ViklundTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ester GimdalTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Astrid HögblomTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Elin WennbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Thea AsséhnTolered-Utby Ol-klubbej start
Stella BergTolered-Utby Ol-klubbej start
Kerstin HellestamTolered-Utby Ol-klubbej start
Emelie SkålénTolered-Utby Ol-klubbej start

HU1

1 400 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tage BladTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Gustav BodforssTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Nils Bondesson WindeliusTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Arvid BorgströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Valdemar BrathTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Tore EkströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vide FinndinTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vilgot FjellströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Alfons GimdalTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Einar GimdalTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Manfred IsraelssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vidar IsraelssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Olle LagergrenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Victor LiljaTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Erik LindenbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Olle MörkTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Emil NordqvistTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ludvig OlssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Torsten Pettersson HorneTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Holger WeilerTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Sixten WeilerTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Tor Von SydowTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Hjalmar ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

ÖM3

2 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SvenssonTolered-Utby Ol-klubb28:0311:13
2Jorild MossljungTolered-Utby Ol-klubb40:51+12:4816:20
3Maria KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb44:24+16:2117:45
4Åsa GunnarssonTolered-Utby Ol-klubb54:27+26:2421:46
Henrik WennbergTolered-Utby Ol-klubbej start

ÖM5

3 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EkdahlTolered-Utby Ol-klubb42:4211:32
2Jörgen KafvelströmTolered-Utby Ol-klubb55:18+12:3614:56
3Ola StyreniusTolered-Utby Ol-klubb1:07:14+24:3218:10
Åsa LarsenTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Petter ThorTolered-Utby Ol-klubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser