Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Ultralång Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Ultralång Blekinge
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: söndag 26 augusti 2012

H70U

5 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK53:2710:16
2Ove SöderströmOK Dacke58:11+4:4411:11
3Sten JohanssonOK Skogsfalken1:04:05+10:3812:19
4Sven GybergOK Skogsfalken1:04:48+11:2112:27

H65U

7 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aymonn AnderssonOK Dacke1:07:419:31
2Nils KarlssonVäxjö AIS1:10:16+2:359:52
3Ingemar AnderssonOK Orion1:22:19+14:3811:34
4Leif IngemarssonFK Vittus1:50:48+43:0715:35

H60U

8 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy OlssonOK Skogsfalken1:13:218:42
2Lars SvenssonOK Vilse 871:16:18+2:579:03
3Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK1:22:05+8:449:44
4Kenneth FagerFK Vittus1:30:22+17:0110:43
5Tommy OlaussonSOK Aneby1:35:45+22:2411:21
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OKutgått

H55U

8 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AlmqvistFK Vittus1:20:379:33
2Ingmar OhlssonFK Vittus1:39:02+18:2511:44

D65U

5 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds FK59:4611:29
2Maja-Stina MalmqvistFK Vittus1:50:51+51:0521:19
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OKej start

D60U

5 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel MånssonOK Vilse 8752:5210:10
2Lena SöderbergOK Skogsfalken57:30+4:3811:03
3Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:06:59+14:0712:52
Ann-Helen LinnersjöOK Orionej start
Margareta SvenssonOK Vilse 87ej start

D50U

7 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena Sandgren SwartzOK Orion1:14:5510:32
2Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:54:38+39:4316:07

D45U

8 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne JohanssonOK Dacke1:28:4010:31
2Katarina HenmyrOK Vilse 871:41:25+12:4512:01

D40U

8 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SmedbergOK Skogsfalken1:13:048:40
2Birgitta OlssonOK Skogsfalken1:29:17+16:1310:35
Jenny HåkanssonOK Orionutgått
Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalkenej start

H75U

5 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SjögrenOK Orion1:01:5711:54
2Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK1:10:53+8:5613:37

H50U

9 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore TjernlundOK Vilse 871:20:068:10
2Pontus LarssonOK Skogsfalken1:21:48+1:428:21
Göran MånssonOK Dackeej start

H40U

11 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SmedbergOK Skogsfalken1:20:396:50
2Magnus LarssonOK Dacke1:26:29+5:507:20
3Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK1:36:32+15:538:11
4Jonas K JohanssonOK Skogsfalken2:06:07+45:2810:42
5Patrik WåhlinOK Skogsfalken2:08:05+47:2610:52
6Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK2:15:44+55:0511:31
7Anders MalmqvistMotala AIF OL2:19:30+58:5111:50
8Martin ByggethFK Vittus2:22:22+1:01:4312:05
Martin AnderssonOK Skogsfalkenej start

H35U

13 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof IngemarssonFK Vittus1:51:338:12

H21U

17 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas BrattOK Orion1:54:596:42
2Björn AnderssonOK Dacke2:03:18+8:197:11
3Daniel GunnarssonOK Orion2:26:56+31:578:34
Aleksander BernaciakOK Orionej start
Martin SöderbergOK Skogsfalkenej start

H18U

9 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken1:05:186:40
2Philip PerssonOK Orion1:08:31+3:136:59
3Theodor WahlbomOK Orion1:21:46+16:288:21
4Andreas HenryssonOK Dacke1:36:35+31:179:51
5Felix PerssonOK Skogsfalken1:40:23+35:0510:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser