Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bottnaryd IF Vätterbygdens U-5 etapp 3
Arrangörsorganisation: Bottnaryds IF
Datum: torsdag 16 maj 2019

D16

3 390 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna29:038:34
2Tilda PalmIK Hakarpspojkarna31:00+1:579:08
3Julia WesthMullsjö SOK32:47+3:449:40
4Olivia GrönkvistJönköpings OK33:24+4:219:51
5Mira EnellJönköpings OK33:27+4:249:52
6Ida RosjöJönköpings OK35:38+6:3510:30
7Frida MouchardIF Hallby SOK42:55+13:5212:39
8Ellinor LihvOK Gränsen48:19+19:1614:15
9Ellen ArneborgUlricehamns OK54:15+25:1216:00
Stella RangertIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarnaej start
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start
Andrea LundellIF Hallby SOKej start

H16

3 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna21:506:13
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:05+1:156:34
3Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna23:12+1:226:36
4Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna27:02+5:127:42
5Joel HolmbergUlricehamns OK27:18+5:287:46
5Alfred HallqvistUlricehamns OK27:18+5:287:46
7Adam SkoglundUlricehamns OK30:37+8:478:43
8Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna31:00+9:108:49
9Isak SkoglundUlricehamns OK31:14+9:248:53
10Albin GenbergUlricehamns OK34:10+12:209:44
11Simon WesthMullsjö SOK34:20+12:309:46
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd
Erik ElfÖlmstad ISej godkänd
Erik LingIK Hakarpspojkarnaej start

D14

2 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irma WesthMullsjö SOK20:357:16
2Minna PalmIK Hakarpspojkarna21:19+0:447:31
3Sandra LingIK Hakarpspojkarna22:05+1:307:48
4Tilda SundkvistOK Gränsen23:15+2:408:12
5Ida KarlssonOK Gränsen29:24+8:4910:23
6Agnes HertzTenhults SOK29:25+8:5010:23
7Engla PruthIK Hakarpspojkarna30:10+9:3510:39
8Moa DahlsonOK Gränsen30:44+10:0910:51
9Adina NilssonIK Vista31:14+10:3911:02
10Selma HedströmTenhults SOK31:58+11:2311:17
11Jenny JanssonTenhults SOK31:59+11:2411:18
12Helena ErikssonUlricehamns OK43:52+23:1715:30
13Estrid FranssonVaggeryds SOK1:07:57+47:2224:00

H14

2 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viggo WulffOK Gränsen20:237:12
2Lukas KlangUlricehamns OK22:44+2:218:01
3Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna23:27+3:048:17
4Edvin LennartsonUlricehamns OK26:15+5:529:16
5Felix FrykfeldtIK Hakarpspojkarna26:36+6:139:23
6Kasper VemdalMullsjö SOK30:16+9:5310:41
7Viggo PerssonIK Hakarpspojkarna33:59+13:3612:00
Erik ArneborgUlricehamns OKej start

D12

2 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna15:056:58
2Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna19:07+4:028:51
3Hilma TrofastJönköpings OK20:18+5:139:23
4Stina ElghIK Hakarpspojkarna20:25+5:209:27
5Vera DahlbergJönköpings OK20:36+5:319:32
6Siri RehnGränna-Bygdens OK24:18+9:1311:15
Alva HaraldssonIF Hallby SOKej start

H12

2 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingIK Hakarpspojkarna13:376:20
2Elliott RehnGränna-Bygdens OK19:28+5:519:03
3Rasmus SternerOK Gränsen21:11+7:349:51
4Hugo JanssonTenhults SOK21:29+7:529:59
5Felix SvenssonJönköpings OK21:34+7:5710:01
6Anton KarlssonUlricehamns OK21:40+8:0310:04
7Carl PalmVaggeryds SOK24:39+11:0211:27
8Jack AnderssonVaggeryds SOK32:22+18:4515:03
9Måns DjärvJönköpings OK1:11:52+58:1533:25
Tage MöllerströmJönköpings OKej godkänd
Walter BlomqvistJönköpings OKej start
Milton SparrTenhults SOKej start
Måns SandahlIK Hakarpspojkarnaej start

D10

1 680 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa DahlbergJönköpings OK16:359:52
2Alma TrofastJönköpings OK18:40+2:0511:06
3Saga GrönkvistJönköpings OK22:20+5:4513:17
4Lova BeijerJönköpings OK22:22+5:4713:18
5Hanna PalmérJönköpings OK24:00+7:2514:17
6Felicia SvenssonJönköpings OK24:38+8:0314:39
7Evelina GomérIK Hakarpspojkarna24:41+8:0614:41
8Agnes OlssonJönköpings OK25:12+8:3715:00
9Edith PalmérJönköpings OK31:04+14:2918:29
10Mollie BerglundJönköpings OK32:35+16:0019:23

H10

1 720 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof HertinIK Hakarpspojkarna11:046:26
2Gustav KarlssonUlricehamns OK11:17+0:136:33
3Hannes SonnerfjordJönköpings OK14:31+3:278:26
4Calle DahlsonOK Gränsen15:46+4:429:10
5Einar OrestigTenhults SOK18:31+7:2710:45
6Samuel KarlssonGränna-Bygdens OK19:39+8:3511:25
7Kasper Bjurgren KarlssonJönköpings OK21:05+10:0112:15
8Assar Rosén ThelinJönköpings OK24:30+13:2614:14
9Alfred MartinssonJönköpings OK25:58+14:5415:05
Emil SternerOK Gränsenej start

Inskolning

1 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Sigge AronssonJönköpings OKfullföljt
Ingrid DjärvJönköpings OKfullföljt
Elias ForsénJönköpings OKfullföljt
Natalie HolstBottnaryds IFfullföljt
Linnea KilanderBottnaryds IFfullföljt
Sofia KilanderBottnaryds IFfullföljt
Gustaf PerssonBottnaryds IFfullföljt
Olle RonnemoBottnaryds IFfullföljt
Emmy Wretling ClarinJönköpings OKfullföljt
Gustav MartinssonJönköpings OKej start
Linnea PalmérJönköpings OKej start

U1

1 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SjöbergJönköpings OK17:0210:50
2Wilmer MannerströmTenhults SOK17:48+0:4611:20
3Victor KarlssonOK Gränsen20:41+3:3913:10
4Amelie Wretling ClarinJönköpings OK20:42+3:4013:11
5Arvid LennartsonUlricehamns OK20:48+3:4613:14
6Mattis CarlströmIK Hakarpspojkarna20:52+3:5013:17
7Ameli FranssonJönköpings OK21:20+4:1813:35
8Emanuel FranssonVaggeryds SOK22:33+5:3114:21
9Signe AronssonJönköpings OK24:08+7:0615:22
10Elin ForsénJönköpings OK24:10+7:0815:23
11Hugo FöranderIK Hakarpspojkarna25:58+8:5616:32
12Minna FöranderIK Hakarpspojkarna26:00+8:5816:33
13Tilda JuvénJönköpings OK26:44+9:4217:01
14Bo MöllerströmJönköpings OK28:20+11:1818:02
15Matilda GomérIK Hakarpspojkarna28:34+11:3218:11
16Gustaf FranssonJönköpings OK29:03+12:0118:30
Inez PalmerIF Hallby SOKutgått
Arvid OrestigTenhults SOKej start

U2

1 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba KällnerOK Gränsen25:1513:09
2Tova PerssonBottnaryds IF27:49+2:3414:29
3Alex BarjeGränna-Bygdens OK28:04+2:4914:37
4Eric FridénOK Gränsen30:19+5:0415:47
5Anja RydellIF Hallby SOK32:44+7:2917:02
6Vera WesthMullsjö SOK34:18+9:0317:51
7Leon BardIF Hallby SOK35:18+10:0318:23
8Isak BardIF Hallby SOK35:21+10:0618:24
9Stina LoreforsIF Hallby SOK41:53+16:3821:48
10Alma MannerströmTenhults SOK51:19+26:0426:43
Linus FridénOK Gränsenej start

U3

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton GrahnIK Hakarpspojkarna24:148:46
2Axel WernerssonIK Hakarpspojkarna24:17+0:038:47
3Felix BlombergIF Hallby SOK25:02+0:489:04
4scar JosefssonIF Hallby SOK34:23+10:0912:27
5Nike BlombergIF Hallby SOK40:47+16:3314:46
6Wilma JohanssonTenhults SOK1:00:48+36:3422:01
7Lis ErikssonUlricehamns OK1:21:02+56:4829:21

Öppen 1

2 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ErikssonUlricehamns OK33:3412:23 Ladda ner rutt i gpx-format
2Martin LoreforsIF Hallby SOK41:54+8:2015:27
3Frida SkoglundUlricehamns OK45:14+11:4016:41
4Christer SkoglundUlricehamns OK45:15+11:4116:41
5Astrid ErikssonUlricehamns OK45:45+12:1116:52
6Helen KarlssonOK Gränsen46:23+12:4917:06
7Karin HedströmTenhults SOK47:00+13:2617:20
8Henrik HovbäckOK Gränsen47:48+14:1417:38
9Marie HanssonLekeryd-Svarttorps SK53:57+20:2319:54
Johanna PeterssonJönköpings OKej godkänd

Öppen 3

2 710 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias RehnGränna-Bygdens OK30:1111:08
2Daniel HåkanssonOK Gränsen31:19+1:0811:33
3Per SternerOK Gränsen31:25+1:1411:35
4Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad32:48+2:3712:06
5Maya LjubezIK Hakarpspojkarna35:26+5:1513:04
6Tobias MöllerströmJönköpings OK35:51+5:4013:13
7Ludvig CarlbomUlricehamns OK36:05+5:5413:18
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK36:14+6:0313:22
9Karin HåkanssonOK Gränsen36:55+6:4413:37
10Patrik CarlbomUlricehamns OK36:58+6:4713:38
11Anders GenbergUlricehamns OK37:51+7:4013:58
12Per-Olof ClaéssonTenhults SOK38:53+8:4214:20
13Johan FalkUlricehamns OK39:07+8:5614:26
14Pär SundkvistOK Gränsen39:09+8:5814:26
15Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK39:20+9:0914:30
16Stefan SpetzUlricehamns OK39:41+9:3014:38
17Pia Käck FritzellGudhems IF40:45+10:3415:02
18Dan GomerIK Hakarpspojkarna42:17+12:0615:36
19David ElghIK Hakarpspojkarna42:40+12:2915:44
20Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK42:48+12:3715:47
21Sofia EnellJönköpings OK42:59+12:4815:51
22Johanna HallqvistUlricehamns OK46:26+16:1517:08
23Helena JohanssonJönköpings OK47:59+17:4817:42
24Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK50:35+20:2418:39
25Wilhelm ÖhrströmJönköpings OK51:36+21:2519:02
26Lisa AnderssonUlricehamns OK51:57+21:4619:10
27Lars KarlssonOK Gränsen1:01:54+31:4322:50
28Simon BjörnehällOK Gränsen1:12:40+42:2926:48
29Karin FrykfeldtIK Hakarpspojkarna1:23:37+53:2630:51
Sven NilssonIK Vistaej godkänd
Sven-Eric DahlsonOK Gränsenej godkänd
Tobias HedströmTenhults SOKej godkänd
Anette HertzTenhults SOKej godkänd
David WestMullsjö SOKej godkänd
Jan FranssonJönköpings OKej godkänd
Lars FöranderIK Hakarpspojkarnautgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser