Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motions-OL - Borås 1 av 5 HT [Bredared]
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: onsdag 21 augusti 2019

Öppen 1

2 430 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils LennartsonUlricehamns OK30:5312:42
2Elsa IngemarssonHestra IF32:37+1:4413:25
3Elin LindhKlubblös35:50+4:5714:44
4Erik WilhammarSOK 6839:14+8:2116:08
5Thea SvenssonKlubblös43:04+12:1117:43
6Hilde SvenssonKlubblös43:10+12:1717:45
7Einar ThörnqvistBredareds IF46:07+15:1418:58
8Soimon ClaessonElfsborg SOK51:18+20:2521:06
9Mira StrangBredareds IF55:09+24:1622:41
10Tilde StrangBredareds IF56:07+25:1423:05
11Sanna SvenssonKlubblös58:37+27:4424:07

Öppen 3

2 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin LennartsonUlricehamns OK28:5610:13
2Alice WernklevIK Ymer37:24+8:2813:12
3Britt SamuelsonBredareds IF38:53+9:5713:44
4Hans SamuelsonBredareds IF39:42+10:4614:01
5Tomas GöransonIK Ymer40:45+11:4914:23
6Anna WernklevBredareds IF42:36+13:4015:03
7Emma WestbergHestra IF43:07+14:1115:14
8Lena FredrikssonKlubblös44:14+15:1815:37
9Gertie OdelbergIK Ymer47:36+18:4016:49
10Annitta NilssonBredareds IF49:43+20:4717:34
11Elsa JohanssonBredareds IF50:07+21:1117:42
11Alice LarssonBredareds IF50:07+21:1117:42
11Leonie LichtenbergBredareds IF50:07+21:1117:42
14Ros-mari IvarssonKlubblös51:25+22:2918:10
15Morgan NilssonHestra IF52:27+23:3118:32
16Pernilla NilssonHestra IF53:26+24:3018:52
17Jennie LyckelidBorås GIF54:12+25:1619:09
18Rolf BååthHestra IF1:00:32+31:3621:23
19Therse RiiseBredareds IF1:01:52+32:5621:51
20Signe LyckelidBorås GIF1:02:40+33:4422:08
21Mattias LyckelidBorås GIF1:02:44+33:4822:10
22Stellan HelgessonMarkbygdens OK1:08:30+39:3424:12
23Pelle BoersmaRydboholms SK1:15:28+46:3226:40
24Marie AnderssonKlubblös1:24:30+55:3429:51
Fredrik RiiseBredareds IFej godkänd

Öppen 5

3 340 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan HildingHestra IF24:257:18
2Veronica LindgrenOK Skogshjortarna28:36+4:118:33
3Filip IngemarssonHestra IF32:19+7:549:40
4Karl-Johan LennartsonUlricehamns OK33:17+8:529:57
5Håkan AnderssonMarkbygdens OK35:56+11:3110:45
6Noel BengtssonOK Skogshjortarna36:41+12:1610:58
7Jenny JohanssonIK Ymer37:15+12:5011:09
8Gunilla LarssonBredareds IF38:32+14:0711:32
9Martin WestbergHestra IF38:52+14:2711:38
10Fredrik AnderssonIK Ymer39:04+14:3911:41
11Adam GrandénIK Ymer40:00+15:3511:58
12Hans GrandénIK Ymer40:58+16:3312:15
13Dag LorénOK Frisene41:07+16:4212:18
14Berit AslaksenJärfälla OK41:11+16:4612:19
15Johanna HallqvistUlricehamns OK41:41+17:1612:28
16Åke JohanssonRydboholms SK42:04+17:3912:35
17Klara NilssonHestra IF43:38+19:1313:03
18Hans LindgrenOK Skogshjortarna45:43+21:1813:41
19Melker SundströmHestra IF47:28+23:0314:12
20Johanna SundströmHestra IF47:29+23:0414:12
21Anton SandelinBorås GIF48:40+24:1514:34
22Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK49:15+24:5014:44
23Emelie PerssonIK Ymer50:09+25:4415:00
24Anders PerssonIK Ymer50:18+25:5315:03
25Hanna NilssonHestra IF51:51+27:2615:31
26Reimar LichtenbergBredareds IF55:01+30:3616:28
27Fredrik OdelbergIK Ymer55:08+30:4316:30
28Gustav LenbergKlubblös55:45+31:2016:41
28Per JohanssonKubblös55:45+31:2016:41
30Jalle StrömbomElfsborg SOK55:52+31:2716:43
31Karin JogelandIK Ymer56:02+31:3716:46
32Anna KarlssonSOK 6856:07+31:4216:48
33Ida JogelandKlubblös56:09+31:4416:48
34Albin ElmquistBredareds IF56:42+32:1716:58
35Britt RangertIK Ymer1:00:32+36:0718:07
36Hampus ElmquistBredareds IF1:00:47+36:2218:11
37Frida SandelinBorås GIF1:01:06+36:4118:17
38Niklas IvarssonKlubblös1:03:28+39:0319:00
39Anders KumlinIK Ymer1:05:27+41:0219:35
40Pernilla ElmquistBredareds IF1:09:56+45:3120:56
Kent JogelandIK Ymerej godkänd
Agneta JohanssonRydboholms SKej godkänd
Gunnel KarlssonSOK 68ej godkänd
Martin SrömbergBorås GIFej godkänd
Ulf SandelinBorås GIFej godkänd

Öppen 6

5 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SundströmHestra IF44:558:27
2Andreas ClaessonOK Kullingshof54:21+9:2610:14
3Lukas GustafssonIK Ymer55:04+10:0910:22
4Peter WernklevIK Ymer59:13+14:1811:09
5Fredrik LorénOK Frisene1:01:30+16:3511:34
6Alfred HallqvistUlricehamns OK1:06:03+21:0812:26
7Carl NeroKlubblös1:08:00+23:0512:48
8Jonas NeroKlubblös1:08:44+23:4912:56
9Maria IngemarssonHestra IF1:16:15+31:2014:21
10Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:21:39+36:4415:22
11Peter JohanssonKlubblös1:36:47+51:5218:13
12Magnus BåthKlubblös1:41:37+56:4219:08
13Lennart WiderströmIK Ymer1:47:50+1:02:5520:18

Öppen Trail

4 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie-Louise StridhHestra IF41:118:38
2Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK45:51+4:409:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser