Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Obygdshelgen, dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Obygdshelgen, dag 1
Arrangörsorganisation: Obygdens OK
Datum: lördag 3 augusti 2019

H40-1

4 700 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1Björn LjunggrenOK Hammaren35:54
2Michael WehlinSkogspojkarnas OK36:43+0:49
3Thomas RexSundsvalls OK36:55+1:01
4Joacim IngelssonOK Hammaren38:33+2:39
5Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK40:47+4:53
6Johan BlomsterIF Thor41:12+5:18
7Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna42:54+7:00
8Lars SchagerströmGarphyttans IF43:40+7:46
9Johan HallgrenBjursås OK43:41+7:47
10Peter FredricsonIFK Mora OK43:58+8:04
11Flemming JørgensenOK Snab46:26+10:32
12Marcus AnderssonMatteus SI47:41+11:47
13Roger PalmgrenSundsvalls OK47:43+11:49
14Olle LindmanFinspångs SOK48:55+13:01
15Tomas LöfgrenStora Tuna OK49:01+13:07
16Jonas LångStora Tuna OK49:19+13:25
17Tomas EdströmSundsvalls OK50:33+14:39
18Pontus JohnssonMatteus SI50:58+15:04
19Per CarlbergRånäs OK51:20+15:26
20Eric RollerJärfälla OK51:34+15:40
21Pär StålVästerbergslagens OL51:51+15:57
22Lars PalmqvistJärfälla OK52:23+16:29
23Ola JernströmAvesta OK52:42+16:48
24Tobias EliassonSundsvalls OK52:45+16:51
25Rickard SvenssonVästerås SOK53:52+17:58
26Daniel OlmIF Thor54:12+18:18
27Jörgen BlästaNjurunda OK55:13+19:19
28Johan HanssonJönköpings OK55:52+19:58
29Richard LindströmNjurunda OK56:16+20:22
30Peter RydesäterRehns BK56:21+20:27
31Anders DalhammerOK Roxen56:45+20:51
32Håkan AlmqvistNybro OK57:37+21:43
33Ulf HamreforsVästerås SOK58:19+22:25
34Niklas MartinNjurunda OK58:55+23:01
35Jan AsketunOK Roxen1:00:12+24:18
36Anders ÖstbergStora Tuna OK1:00:44+24:50
37Mattias EdströmKovlands IF1:01:01+25:07
38Janne NäätänenSundsvalls OK1:01:16+25:22
39Anders NilssonTäby OK1:01:42+25:48
40Anders LindholmSundsvalls OK1:02:53+26:59
41Ulrik OlssonSundsvalls OK1:03:41+27:47
42Johnny NimvikFK Åsen1:03:47+27:53
43Peter AnderssonSöders-Tyresö1:04:21+28:27
44Nils EdvardssonJärfälla OK1:05:23+29:29
45Ulf K. RaskIFK Mora OK1:05:31+29:37
46Björn OlofssonOK Storsjön1:06:04+30:10Ladda ner rutt i gpx-format
47Hans JonssonVäsby OK1:06:29+30:35
48Johnny BlästaNjurunda OK1:07:31+31:37
49Edward LarssonIFK Mora OK1:08:58+33:04
50Ulf NyströmTrollhättans SOK1:12:50+36:56
51Mons Kr. LøvfaldNydalens SK1:14:10+38:16
52Martin JohanssonHalmstad OK1:14:19+38:25
53Anders BerkelundVäsby OK1:21:14+45:20
54Lennart WahlgrenRehns BK1:21:50+45:56
55Olle AnderssonRehns BK1:22:29+46:35
Torulf BäckmanFrösö IFej godkänd
Daniel LeibundgutOLV Hindelbankej godkänd
Björn AlbinssonIFK Mora OKej godkänd
Per DambergIFK Lidingö SOKej start
Magnus RajanIFK Lidingö SOKej start
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Mattias GanslandtIFK Lidingö SOKej start
Henrik GöthbergIFK Mora OKej start
Anders DegseliusVäsby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser