Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Obygdshelgen, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Obygdshelgen, dag 2
Arrangörsorganisation: Obygdens OK
Datum: söndag 4 augusti 2019

H40-2

8 425 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders BoströmOK Linné1:02:19
2Pär StålVästerbergslagens OL1:05:46+3:27
3Flemming JørgensenOK Snab1:06:45+4:26
4Lars NordinTullinge SK1:08:24+6:05
5Björn KarlssonOK Denseln1:10:42+8:23
6Pär TögenmarkOK Linné1:13:20+11:01
7Rikard ImarkTullinge SK1:15:35+13:16
7Håkan GunnarssonFK Göingarna1:15:35+13:16
9Ola JernströmAvesta OK1:15:57+13:38
10Ulf LindqvistÖstersunds OK1:16:00+13:41
11Eric RollerJärfälla OK1:19:58+17:39
12Henrik BoströmOK Linné1:20:10+17:51
13Per OksvoldCentrum OK1:22:03+19:44
13Pontus JohnssonMatteus SI1:22:03+19:44
15Jesper HåkanssonFK Göingarna1:25:11+22:52
16Ove OksvoldCentrum OK1:26:13+23:54
17Nils EdvardssonJärfälla OK1:26:59+24:40
18Lars PalmqvistJärfälla OK1:27:14+24:55
19Lars SchagerströmGarphyttans IF1:28:03+25:44
20Bo BörjessonStorviks IF1:29:06+26:47
21Joel BerringCentrum OK1:29:11+26:52
22Rune LindströmOK Nolaskogsarna1:29:36+27:17
23Peter AnderssonSöders-Tyresö1:30:32+28:13
24Jan AsketunOK Roxen1:31:22+29:03
25Anders DalhammerOK Roxen1:33:18+30:59
26Roger LarssonSkillingaryds FK1:34:13+31:54
27Piero SannicolòTullinge SK1:36:31+34:12
28Peter HambäckLånghundra IF1:37:04+34:45
29Per CarlbergRånäs OK1:37:28+35:09
30Johan NäslundÖstersunds OK1:39:19+37:00
31Hugo FlordalSnättringe SK1:40:47+38:28
32Stefan NorinSöders-Tyresö1:41:00+38:41
33Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna1:41:08+38:49
34Adrian JonesÖstersunds OK1:41:11+38:52
35Daniel RejmentOK Linné1:47:09+44:50
36Henrik FlordalKatrineholms OK1:49:53+47:34
37Olle KarlströmOK Linné1:50:50+48:31
38Mikael SundqvistTullinge SK1:51:16+48:57
39Magnus JohanssonLånghundra IF1:52:01+49:42
40Martin JohanssonHalmstad OK1:58:13+55:54
41Rickard LindkvistLeksands OK1:58:18+55:59
42Anders BerkelundVäsby OK1:59:08+56:49
43Mons Kr. LøvfaldNydalens SK2:00:13+57:54
44Niclas NilssonOK Österåker2:01:31+59:12
45Jan LindellLånghundra IF2:05:49+1:03:30
46Daniel LeibundgutOLV Hindelbank2:17:19+1:15:00
47Erik DyreliusSnättringe SK2:27:41+1:25:22
Lars LönnkvistTullinge SKej godkänd
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Hans JonssonVäsby OKutgått
Anders DegseliusVäsby OKej start
Lars-Åke LarssonÖstersunds OKej start
Thomas CallebergSnättringe SKej start
Ulf NyströmTrollhättans SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser