Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag KM Alingsåskretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag KM Alingsåskretsen
Arrangörsorganisation: OK Kullingshof
Datum: torsdag 9 maj 2019

Herrljunga SK Skid o OL

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon FredrikssonÖppen 5 (4)35:129:30
6Thomas WesterlundH45 (7)50:15+17:5711:10
7Patrik FondinH45 (7)58:12+25:5412:56
Stellan HolmstrandH65 (8)ej start

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Elsa JanssonD21 (2)ej godkänd

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Erik Ivarsson SandbergH21 (9)32:406:24

OK Kullingshof

24 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Wilma PetterssonD16 (4)34:059:28
1Sofia SjögrenD21 (2)44:349:54
1Meja PetterssonD10 (6)21:2010:40
1Thomas LjungH45 (7)32:187:10
2Lennart SimonssonÖppen 5 (4)38:17+3:0510:20
2Göran FriskH55 (5)39:57+0:469:44
2Anton KarlssonH21 (9)36:04+3:247:04
3Conny ErixonH45 (7)41:39+9:219:15
3Agnes KamforsD16 (4)37:31+3:2610:25
3Ella PetterssonD12 (3)39:04+14:1113:57
4Cornelia MellbergD10 (6)25:25+4:0512:42
4Isabelle JarnelidD16 (4)50:22+16:1713:59
4Pontus ForsbergH21 (9)44:43+12:038:46
4Ingvar IvarssonH55 (5)41:41+2:3010:10
5Ingemar ÖbergH75 (5)47:35+27:1119:02
5Klara JeppssonD10 (6)26:00+4:4013:00
6Emil AnderssonH21 (9)45:30+12:508:55
7William JosefssonH12 (7)56:15+37:1720:05
7Simon WallmanH21 (9)46:50+14:109:10
7Leo BarkestedtH10 (8)22:43+5:0111:21
8Per-Ola JohnssonH65 (8)50:32+12:5514:02
8Arvid LitzellH10 (8)33:23+15:4116:41
9Isak KällsmyrH21 (9)59:49+27:0911:43
Stefan IsakssonH55 (5)utgått
Alfred WestlinH12 (7)ej start
Jonas LarssonH65 (8)ej start
Torbjörn PetterssonH45 (7)ej start

OK Skogshjortarna

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle LaasH10 (8)17:428:51
1Kalle JohanssonH75 (5)20:248:09
1Eva IsakssonD65 (3)31:4412:41
1Lukas LarssonH16 (5)27:176:39
1Ann Warma LaasD55 (4)35:5611:58
1Suzy LarssonD45 (2)39:2810:57
1Viktor HedströmH12 (7)18:586:46
1Frida ÖhrvallD12 (3)24:538:53
1Mathias WärnH35 (6)36:237:08
1Kjell EinarssonH55 (5)39:119:33
1Stina ThernD14 (2)23:537:57
1Karin ThernD35 (2)27:127:33
1Henrik ÖhrvallÖppen 7 (2)31:3511:16
1Per FredrikssonH65 (8)37:3710:26
1Monica WelinÖppen 3 (5)34:3712:21
2Ebba ThernD16 (4)35:53+1:489:58
2Johan SchröderÖppen 7 (2)33:17+1:4211:53
2Ann-Brith StrömbergD55 (4)37:20+1:2412:26
2Emil AndreassonH35 (6)38:08+1:457:28
2Monica IvarssonD65 (3)36:44+5:0014:41
2Samuel JakobssonH12 (7)20:28+1:307:18
2Lars-Olof LannfeltH75 (5)25:10+4:4610:04
2Samuel BökeH16 (5)27:25+0:086:41
2Eskil NygårdH10 (8)18:39+0:579:19
2Linnea FranssonD10 (6)22:29+1:0911:14
2Madeleine JohanssonD45 (2)44:08+4:4012:15
2Maja NygårdÖppen 3 (5)47:29+12:5216:57
2Signe NygårdD12 (3)33:37+8:4412:00
2Åsa HedströmD35 (2)30:36+3:248:30
2Lars BjörkingH45 (7)39:37+7:198:48
2Bengt JohanssonH65 (8)39:36+1:5911:00
2Josefine ÖhrvallD14 (2)28:27+4:349:29
3Katarina ÖstlingD55 (4)47:03+11:0715:41
3Ludvig HedströmH16 (5)32:36+5:197:57
3Pennie SvedjenäsD10 (6)22:50+1:3011:25
3Lars JohanssonH75 (5)25:27+5:0310:10
3Jens HallgrenÖppen 5 (4)39:48+4:3610:45
3Arvid BjörnstamH12 (7)23:45+4:478:28
3Magnus BertilssonH35 (6)38:15+1:527:30
3Tomas KarlssonH55 (5)41:28+2:1710:06
3Sofia EkblomÖppen 3 (5)47:32+12:5516:58
3Lennart HålsjöH65 (8)40:23+2:4611:13
3Nils TholénH10 (8)19:04+1:229:32
3Mikael LindeH21 (9)44:40+12:008:45
4Hedvig Engström JakobssonÖppen 5 (4)46:46+11:3412:38
4Noel BengtssonH16 (5)34:40+7:238:27
4Kristjan LaasH35 (6)38:27+2:047:32
4Gunnel AxelssonÖppen 3 (5)47:33+12:5616:58
4Kerstin LarssonD55 (4)50:01+14:0516:40
4Ronny AnderssonH75 (5)27:53+7:2911:09
4Mats EricssonH65 (8)41:45+4:0811:35
4Henning AndreassonH10 (8)19:42+2:009:51
4Calle WärnH12 (7)25:03+6:058:56
4Gary LarssonH45 (7)42:36+10:189:28
5Maria Wallin JohanssonÖppen 3 (5)57:10+22:3320:25
5Albin SchröderH12 (7)28:54+9:5610:19
5Lars StrömbergH55 (5)55:03+15:5213:25
5Ted LiivrandH65 (8)41:58+4:2111:39
5Mathias FredrixonH45 (7)43:07+10:499:34
5Elmer KarleH10 (8)20:49+3:0710:24
5Arvid ÖhrvallH16 (5)36:11+8:548:49
5Andréas ThernH35 (6)43:08+6:458:27
5Johan LarssonH21 (9)45:01+12:218:49
6Kerstin JohanssonD10 (6)30:59+9:3915:29
6Max KarleH35 (6)53:18+16:5510:27
6Olof TholénH12 (7)29:54+10:5610:40
6Kent IvarssonH65 (8)47:07+9:3013:05
6Sven TholénH10 (8)21:54+4:1210:57
7Bertil JohanssonH65 (8)48:17+10:4013:24
8Albin ÖstlingH21 (9)48:09+15:299:26
Barbro AnderssonD65 (3)ej godkänd
Gustav JonssonH35 (6)utgått
Ellen KarlssonD10 (6)ej start
Magnus PedersenH55 (5)ej start
Patrik SvedjenäsH45 (7)ej start
Oscar WärnH10 (8)ej start
Evert LarssonH55 (5)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser