Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 2
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: onsdag 15 maj 2019

D14

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK21:036:34
2Sigrid ForsmanLinköpings OK26:50+5:478:23
3Stina SöderqvistLinköpings OK27:38+6:358:38
4Moa PihlströmOK Roxen27:57+6:548:44
5Ellen LindforsBjörkfors GOIF29:25+8:229:11
6Alva ForsmanLinköpings OK29:53+8:509:20
7Mindra LangerOK Roxen30:30+9:279:31
8Ida SelimOK Roxen35:12+14:0911:00
9Malva ÖsterbergOK Eken41:43+20:4013:02
10Frida SamuelssonBjörkfors GOIF46:10+25:0714:25
11Line NidebornOK Roxen51:42+30:3916:09

H14

3 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin ÅttingLinköpings OK23:286:54
2Ludvig EronnLinköpings OK24:48+1:207:17
3Jacob PåledalOK Roxen25:18+1:507:26
4Vilgot ElnegårdLinköpings OK27:15+3:478:00
5Elis BönnerBjörkfors GOIF27:23+3:558:03
6Olle MalmströmLinköpings OK27:49+4:218:10
7Arvid RothLinköpings OK28:56+5:288:30
8Arvid SvenssonBjörkfors GOIF29:39+6:118:43
9Lucas BerggrenLinköpings OK31:49+8:219:21
10Ludvig ErikssonLinköpings OK33:44+10:169:55
11Theodor ThomassenLinköpings OK34:04+10:3610:01
Otto NilssonLinköpings OKej start
Theo ÅrbrinkLinköpings OKej start

D12

2 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba SkullmanLinköpings OK18:116:59
2Tilde EvebornOK Roxen20:41+2:307:57
3Frida SöderqvistLinköpings OK20:52+2:418:01
4Hannah ÅkerblomLinköpings OK22:49+4:388:46
5Stina BerggrenLinköpings OK26:25+8:1410:09
6Whilma LindbladOK Roxen27:26+9:1510:33
7Tora KolmodinOK Roxen28:01+9:5010:46
8Stina WallinOK Roxen28:23+10:1210:55
9Alva LindforsBjörkfors GOIF32:18+14:0712:25
10Stina JonssonOK Roxen33:01+14:5012:41
11Elin RydbergLinköpings OK45:55+27:4417:39
12Ebba HaapaniemiOK Roxen46:40+28:2917:56
13Elina OlssonSidensjö IK52:55+34:4420:21
Elna MolinOK Roxenej start
Jennifer NyströmOK Roxenej start

H12

2 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel FrodinOK Roxen20:027:09
2Love OtterströmLinköpings OK23:28+3:268:22
3Vilhelm ThomassenLinköpings OK25:42+5:409:10
4Vilgot LidvikLinköpings OK28:07+8:0510:02
5Linus SöderbergLinköpings OK29:54+9:5210:40
6Karl KullbergBjörkfors GOIF34:52+14:5012:27
7Linus FredsbergOK Roxen36:06+16:0412:53
8Felix GustafssonBjörkfors GOIF37:26+17:2413:22
9Hugo RantzerLinköpings OK53:32+33:3019:07
Fredrik SelldinStjärnorps SKej godkänd

D10

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga LindellOK Roxen16:317:10
2Anna EnbergLinköpings OK20:51+4:209:03
3Linnéa PåledalOK Roxen22:52+6:219:56
4Tyra FyrstenOK Eken26:34+10:0311:33
5Märta HageströmLinköpings OK27:55+11:2412:08
6Signe TillmarOK Eken28:53+12:2212:33
Tilde SöderbergLinköpings OKej start

H10

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix NidebornOK Roxen15:466:51
2Hugo AldénOK Roxen19:58+4:128:40
3Ludvig RantzerLinköpings OK20:33+4:478:56
4Teodor SparfStjärnorps SK23:07+7:2110:03
5Vidar HultmanBjörkfors GOIF32:17+16:3114:02
6Ebbe ArlidStjärnorps SK38:40+22:5416:48
Oskar SelldinStjärnorps SKej godkänd
Lukas LarssonOK Roxenej godkänd

Inskolning

1 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elvin SandellOK Roxen31:03+8:2116:20
Cecilia WiklundLinköpings OK40:06+17:2421:06
Alma HultmanBjörkfors GOIF25:09+2:2713:14
Julia JohanssonBjörkfors GOIF25:00+2:1813:09
Mandus FröbergNynäshamns OK26:32+3:5013:57
Leo MalmborgOK Roxen22:58+0:1612:05
Tora ArlidStjärnorps SK46:06+23:2424:15
Arvid ObergOK Roxen24:38+1:5612:57
Jacob HaapaniemiOK Roxen41:01+18:1921:35
Elvira ÖsterbergOK Eken22:4211:56
Ella SandhOK Roxen33:48+11:0617:47
Alma BjerkeOK Roxen33:58+11:1617:52
Ester TillmarOK Eken32:33+9:5117:07
Hugo SamuelssonBjörkfors GOIF30:04+7:2215:49
Gottfrid SparfStjärnorps SKfullföljt
Tjalve FröbergNynäshamns OKej godkänd

U1

2 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob EvebornOK Roxen21:279:45
2Meja LindbladOK Roxen25:58+4:3111:48
3Ture SparfStjärnorps SK26:31+5:0412:03
4Emil AnderssonOK Roxen26:50+5:2312:11
5Sara EmilssonLinköpings OK27:41+6:1412:34
6Arvid ApslundLinköpings OK27:46+6:1912:37
7Nils HendebyOK Roxen28:20+6:5312:52
8Axel WallinOK Roxen28:26+6:5912:55
9August HendebyOK Roxen28:31+7:0412:57
10Axel LindmanLinköpings OK28:33+7:0612:58
11Ludvig Englund ReutermoLinköpings OK29:28+8:0113:23
12Kajsa MalmborgOK Roxen29:35+8:0813:26
13Gerda ArlidStjärnorps SK29:48+8:2113:32
14Liam SvenmarckLinköpings OK41:40+20:1318:56
15Tuva SandhOK Roxen43:05+21:3819:35
16Simon SöderbergLinköpings OK44:37+23:1020:16
17Greta LjungdahlOK Roxen45:00+23:3320:27
18Einar SelldinStjärnorps SK47:24+25:5721:32
Emil AsplundLinköpings OKej godkänd
Elvin LundbergLinköpings OKej start

U2

2 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cassandra GustafssonBjörkfors GOIF29:0711:11
2Adam DjerfstenLinköpings OK29:17+0:1011:15
3Simon ÅttingLinköpings OK31:18+2:1112:02
4Levi OnelövOK Roxen34:33+5:2613:17
5Anton NinoOK Roxen36:09+7:0213:54
6Tove AlebergLinköpings OK39:04+9:5715:01
7Ylva AlebergLinköpings OK39:09+10:0215:03
8Ida KjellmanLinköpings OK40:52+11:4515:43
9Joel GustafssonOK Roxen42:11+13:0416:13
10Linnea LarssonLinköpings OK44:07+15:0016:58
11Jakob RattfältLinköpings OK47:42+18:3518:20
12Noomi OnelövLinköpings OK48:25+19:1818:37
13Anna WiklundLinköpings OK49:35+20:2819:04
14Tuva SundbergLinköpings OK49:37+20:3019:05
15Alfred KalmsLinköpings OK49:41+20:3419:06
16Clara KnuthammarLinköpings OK58:34+29:2722:31
17Axel JeanssonLinköpings OK1:00:50+31:4323:23
18Simon OlssonSidensjö IK1:13:05+43:5828:06
Axel AnderssonLinköpings OKej start
Josefine CederholmLinköpings OKej start
Emil SvenssonLinköpings OKej start

Öppen motion 3

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin WiklundLinköpings OK25:589:37
2Jessica FredsbergOK Roxen49:51+23:5318:27
Gunilla Dahlkvist JonssonVreta SKutgått
Elin MolinOK Roxenej start
Johan ÅttingLinköpings OKej start

Öppen motion 5

3 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören Nilsson PåledalOK Roxen24:136:12
2Åke LjunggrenLinköpings OK24:26+0:136:15
3Anna-Stina PåledalOK Roxen28:17+4:047:15
4Johan FrodinOK Roxen28:44+4:317:22
5Axel KullbergLinköpings OK31:36+7:238:06
6Markus KleinBjörkfors GOIF33:30+9:178:35
7Mats WiklundLinköpings OK34:52+10:398:56
7Adam LidvikLinköpings OK34:52+10:398:56
9Filip LagerquistIFK Linköpings OS36:15+12:029:17
10Martin LindforsBjörkfors GOIF36:46+12:339:25
11Tommy GustafssonBjörkfors GOIF38:07+13:549:46
12Patrik GustavssonLinköpings OK38:38+14:259:54
13Mattias FredsbergOK Roxen38:47+14:349:56
14Lova FrodinOK Roxen39:17+15:0410:04
15Henrik ElnegårdLinköpings OK39:55+15:4210:14
16Anna KullbergLinköpings OK42:08+17:5510:48
17Mattias OlssonSidensjö IK42:39+18:2610:56
18Ingela ÅrbrinkLinköpings OK46:07+21:5411:49
19Niklas KolmodinKlubblös50:00+25:4712:49
20Martin RantzerLinköpings OK1:37:08+1:12:5524:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser