Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Seskarö

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Seskarö
Arrangörsorganisation: Seskarö IF
Datum: torsdag 16 maj 2019

Korta

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Solbritt InnalaSeskarö IF0:290:11
Oiva OikarinenSuunta 2000ej godkänd

Mellan

3 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anni SalmelaSuunta 200028:338:22
2Aale GrekulaAlatornion Pirkat37:51+9:1811:05
3Markku SvennLänsi-Rajan Rasti37:53+9:2011:06
4Hans RahkolaHaparanda OK46:36+18:0313:39
5Mauri RomppainenHaparanda OK48:46+20:1314:18
6Kjell HenrikssonSeskarö IF52:32+23:5915:24
7Karl Erik NyströmSeskarö IF53:36+25:0315:43
8Antti HaaseAlatornion Pirkat1:07:21+38:4819:45
9Tuula HaaseOunasvaaran Hiihtoseura1:21:50+53:1723:59
Esa VanninenAlatornion Pirkatej godkänd
Ulla PerhultOK Vargenej godkänd
Maria BergströmOK Vargenej godkänd
Pentti SvennAlatornion Pirkatej godkänd

Långa

4 730 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti OikarinenSuunta 200031:366:40
2Arttu TaulavuoriAlatornion Pirkat33:41+2:057:07
3Venla TaulavuoriAlatornion Pirkat35:40+4:047:32
4Tapani HeikkuriAlatornion Pirkat39:38+8:028:22
5Jens WestinSeskarö IF40:43+9:078:36
6Janne YlimaulaAlatornion Pirkat40:51+9:158:38
7Arto VilppolaAlatornion Pirkat41:27+9:518:45
8Svante LarssonOK Vargen41:51+10:158:50
9Heikki IkonenSuunta 200042:11+10:358:55
10Markku OikarinenSuunta 200043:18+11:429:09
11Roger WestinSK Gränsen45:26+13:509:36
12Janne KotaniemiAlatornion Pirkat47:16+15:409:59
13Elias TolvanenAlatornion Pirkat48:04+16:2810:09
14Heidi TolvanenAlatornion Pirkat49:01+17:2510:21
15Jani PrykäriSuunta 200051:19+19:4310:50
16Anni OikarinenSuunta 200052:48+21:1211:09
Hans YlipääSeskarö IFej godkänd
Johan KlippmarkHaparanda OKej godkänd

Lätta

2 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linnea IkonenSeskarö IF1:15:2030:29
Nora IkonenSeskarö IF1:15:4230:38
Sanna AutoreSeskarö IF1:16:1930:53
Elsa TuleredSeskarö IF1:02:0325:07
Elvis TuleredSeskarö IF1:02:1725:12
Ella KlippmarkHaparanda OK47:4119:18
Emil TuleredSeskarö IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser