Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - final

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV), deltävling 4 - final
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: tisdag 28 maj 2019

Herrar Lång

3 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SkoogKils OK16:415:03
2Gustav PermanOK Tyr19:10+2:295:48
3Anders HedqvistOK Tyr19:24+2:435:52
4Mikael NybergSkattkärrs SOK20:12+3:316:07
5Christer SkoogKils OK20:30+3:496:12
6Mattias PerssonOK Tyr21:04+4:236:23
7Jonas SamuelssonLustens OK21:14+4:336:26
8Håkan JonssonKristinehamns OK21:16+4:356:26
9Jonas UllerKils OK21:40+4:596:33
10Erik ErikssonOK Älgen21:51+5:106:37
11Lars NordströmKils OK22:03+5:226:40
12Ulf MellerdalKils OK22:09+5:286:42
13Isak WikströmOK Tyr22:10+5:296:43
14Sverre WikströmOK Tyr22:47+6:066:54
15Lars-Ola WesterlundLustens OK23:00+6:196:58
16Lars AnderssonOK Tyr23:10+6:297:01
17Jonas LarssonKristinehamns OK23:15+6:347:02
18Stefan ErikssonOK Älgen23:30+6:497:07
19Mikael RööhsSkattkärrs SOK24:32+7:517:26
20Stefan GunnarssonKristinehamns OK27:56+11:158:27
21Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK29:00+12:198:47
22Michael ForslundKristinehamns OK31:37+14:569:34
23Tony GullqvistVästvärmlands OK34:02+17:2110:18
24Mikael AlfredssonOK Tyr40:47+24:0612:21
25Leif SalinOK Tyr41:39+24:5812:37
26Lars HolmgårdKils OK52:34+35:5315:55
Sixten WestlundOK Tyrej godkänd
Daniel BrohedeOK Tyrej start
Anton UllerKils OKej start

Damer Lång

3 300 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr20:036:04
2Lina UllerKils OK21:29+1:266:30
3Thea SvenssonIK Vikings OK23:24+3:217:05
4Tove OrdqvistKils OK23:31+3:287:07
5Jenny NilssonOK Tyr23:38+3:357:09
5Angelica WikströmOK Tyr23:38+3:357:09
7Jonna LindbladOK Djerf24:02+3:597:16
8Helen SkoogKils OK24:12+4:097:20
9Lina RööhsSkattkärrs SOK24:24+4:217:23
10Rebecca TakeOK Tyr24:40+4:377:28
11Jenny GullqvistVästvärmlands OK24:46+4:437:30
12Anna UllerKils OK24:56+4:537:33
13Emma AlfredssonOK Tyr25:20+5:177:40
14Anna CajdellVästvärmlands OK26:10+6:077:55
15Amanda AlfredssonOK Tyr26:38+6:358:04
16Marie AlfredssonOK Tyr27:46+7:438:24
17Jenny NybergSkattkärrs SOK28:08+8:058:31
18Lisa AnnersandOK Tyr28:31+8:288:38
19Thea BadKils OK28:32+8:298:38
20Mona OrdqvistKils OK28:55+8:528:45
21Anna GundSkattkärrs SOK29:06+9:038:49
22Lottie LindOK Tyr29:16+9:138:52
23Johanna AlfredssonOK Tyr29:29+9:268:56
24Maria HenricssonOK Tyr29:43+9:409:00
25Klara NordströmKils OK30:07+10:049:07
Sofia HolmgårdKils OKej start

Herrar Kort

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus NilssonOK Tyr14:517:06
2Arvid ErikssonOK Tyr14:59+0:087:10
3Hugo EkströmOK Tyr15:30+0:397:24
4Isak HolmgårdKils OK15:50+0:597:34
5Ivar WikströmOK Tyr15:57+1:067:37
6Albin IsakssonOK Tyr18:06+3:158:39
7Gustav JörgOK Tyr18:34+3:438:53
8Felix LindOK Tyr18:48+3:578:59
9Alfred NybergSkattkärrs SOK22:55+8:0410:57
10Simon MolanderLustens OK25:27+10:3612:10
11Alvin NordLustens OK26:32+11:4112:41
12Vincent LjungbergOK Tyr27:18+12:2713:03
13Anton JonssonOK Tyr27:43+12:5213:15
Sven-Ove SvenssonLustens OKej godkänd

Damer Kort

2 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ForsgrenOK Tyr14:316:56
2Milla ForkéusOK Tyr15:23+0:527:21
3Izabella LjungbergOK Tyr16:00+1:297:39
4Felicia RööhsSkattkärrs SOK17:11+2:408:13
5Emelie ForslundKristinehamns OK19:46+5:159:27
6Lea JohannesdalSkattkärrs SOK19:57+5:269:32
7Sara Storm-AnderssonOK Tyr20:40+6:099:53
8Tuva HenricssonOK Tyr21:13+6:4210:09
9Anna JohannesdalSkattkärrs SOK23:56+9:2511:27
10Maria MagnussonLustens OK24:22+9:5111:39
11Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK25:16+10:4512:05
12Linnea JohnssonSkattkärrs SOK25:27+10:5612:10
13Britt GunnarssonKristinehamns OK27:22+12:5113:05
14Ella NybergSkattkärrs SOK28:22+13:5113:34
15Eva TrangiusOK Tyr31:05+16:3414:52
Linnea BjörklundOK Tyrej start

Upp till 12

1 970 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HolmgårdKils OK11:425:56
2Anton CajdellVästvärmlands OK12:54+1:126:32
3Axel NordqvistOK Tyr13:35+1:536:53
4Henry NordströmKils OK13:50+2:087:01
5Irma ErikssonOK Tyr14:16+2:347:14
6Axel LindbladOK Djerf14:43+3:017:28
7Joel WIlhelmssonFilipstads OK16:46+5:048:30
8Elias CajdellVästvärmlands OK18:08+6:269:12
9Alrik WikströmOK Tyr18:11+6:299:13
10Elias JosefssonVästvärmlands OK18:17+6:359:16
11Gösta WirénOK Tyr19:06+7:249:41
12Pennie LindSkattkärrs SOK20:07+8:2510:12
13Fjodor FrickOK Tyr20:22+8:4010:20
14Nellie LindSkattkärrs SOK21:45+10:0311:02
15Bure Niss-JonssonOK Tyr21:53+10:1111:06
16Dino GöranssonOK Tyr22:28+10:4611:24
17Tove KasosOK Tyr22:35+10:5311:27
18Alivia EngströmKristinehamns OK22:39+10:5711:29
19Hugo StåhlOK Tyr22:47+11:0511:33
20Leo FlodkvistSkattkärrs SOK23:42+12:0012:01
21Malin NilssonOK Tyr24:04+12:2212:12
22Woronin Svensson EmelieKils OK24:18+12:3612:20
23Alva RööhsSkattkärrs SOK24:23+12:4112:22
24Robin GullqvistVästvärmlands OK25:20+13:3812:51
25Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK27:27+15:4513:56
26Alva InelindKils OK30:08+18:2615:17
26Felicia AhlstedtKils OK30:08+18:2615:17
28Martin EdekransOK Tyr35:46+24:0418:09
29Ingrid NordströmKils OK38:05+26:2319:19
Mira Woronin SvenssonKils OKej godkänd
Wilma JonssonOK Tyrej start

Prova På

1 970 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils Gälterstad LuffOK Tyr22:5811:39
2Sofia ForslundKristinehamns OK37:14+14:1618:54
3Julia LindströmLustens OK51:26+28:2826:06
4Emilia KarlssonLustens OK51:28+28:3026:07

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser