Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 4
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: torsdag 13 juni 2019

Damer Lång

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK1:07:33
2Ulla HellmanSundsvalls OK1:08:43+1:10
3Inger LorentzsonSundsvalls OK1:12:35+5:02
4Elisabet LundgrenSundsvalls OK1:23:02+15:29

Damer Kort

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Laila NäslundSelånger SOK59:45
2Heléne CardellSundsvalls OK1:06:44+6:59
3Lill NilssonVK Uvarna1:07:21+7:36
4Kerstin BrunnSundsvalls OK1:08:20+8:35
5Elvy PeterssonSundsvalls OK1:10:26+10:41
Karin ErikssonVK Uvarnaej start

Herrar Lång

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mats AnderssonSelånger SOK35:34
2Sven Erik SundinSelånger SOK40:40+5:06
3Lars-Peter JohnssonSelånger SOK41:31+5:57
4Sten Åke VedinSelånger SOK42:42+7:08
5Rune LindSelånger SOK43:31+7:57
6Jon FlordalSundsvalls OK44:53+9:19
7Roland SalomonssonVittjärvs IK46:22+10:48
8Ove JanssonSundsvalls OK48:00+12:26
9Stefan GullbackVK Uvarna50:42+15:08
10Anders SundbergSelånger SOK51:50+16:16
11Tore LundgrenSundsvalls OK53:19+17:45
12Karl-Erik NorlingSundsvalls OK54:18+18:44
13Peter LorentzsonSundsvalls OK55:18+19:44
14Björn AbelssonSundsvalls OK1:06:28+30:54
15Gunnar MellinTimrå SOK1:11:42+36:08
Åke HöglundTimrå SOKej godkänd
Lars PalinSundsvalls OKej godkänd
Henning BohlinNjurunda OKåterbud

Herrar Kort

18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kjell ErikssonVK Uvarna47:46
2Bernt NordinVK Uvarna49:48+2:02
3Håkan EnerudTimrå SOK52:13+4:27
4Kjell AnderssonSundsvalls OK54:59+7:13
5Bo ÖstbergTimrå SOK56:14+8:28
6Clas-Åke NybergTimrå SOK56:45+8:59
7Lars AgåsSundsvalls OK57:38+9:52
8Göran NilssonVK Uvarna1:05:11+17:25
9Lars-Göran ForsTimrå SOK1:07:37+19:51
10Håkan KarlssonVK Uvarna1:07:54+20:08
11Bernt KårbergTimrå SOK1:11:24+23:38
12Ove PeterssonSundsvalls OK1:13:05+25:19
13Roland LundqvistTimrå SOK1:27:50+40:04
14Gunnar HellmanSundsvalls OK1:42:39+54:53
Göte BengtssonIF Strategenej godkänd
Sören ÖdmarkVK Uvarnaej godkänd
Inge FröjdSundsvalls OKej godkänd
Olle NäslundSelånger SOKutgått
Sören JanssonSundsvalls OKej start

Promenad

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gun NybergTimrå SOK27:11
2Rigmor ErikssonVK Uvarna27:43+0:32
3Sanne AbelssonSundsvalls OK31:26+4:15
4Christina FlordalSundsvalls OK36:06+8:55
5Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK45:28+18:17
6Åke JohanssonSundsvalls OK49:05+21:54
7Yngve LarssonKovlands IF59:18+32:07
Viola PerssonVK Uvarnaej start
Lennart ÖsterbergSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser