Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 1
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 16 juni 2019

Bana 4

4 000 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per JanssonOK Djerf30:04
2Henric BrohedeOK Tyr31:08+1:04
3Daniel BrohedeOK Tyr33:05+3:01
4Hugo ÖrnKFUM Örebro OK33:43+3:39
5David HenrikssonKristinehamns OK37:50+7:46
6Mathias BjörklundOK Tyr38:58+8:54
7Alexander JanssonOK Djerf39:08+9:04
8Per HåstlundAlmby IK39:31+9:27
9Ola HoltbringOK Amne42:35+12:31
10Joakim DahlbergAlmby IK42:56+12:52
11Charlotte FlansbjerOK Djerf43:53+13:49
12Magnus KällmingOK Tyr44:19+14:15
13Filip ÖrnKFUM Örebro OK44:21+14:17
14Malin JonssonOK Tyr44:29+14:25
15Sverre WikströmOK Tyr44:40+14:36
16Mikael LindOK Tyr44:45+14:41
17Hans EgefalkHagaby GoIF Örebro45:21+15:17
18Anna NordströmKils OK46:23+16:19
19Mika TolonenOK Amne47:05+17:01
20Håkan JonssonKristinehamns OK47:50+17:46
21Nicolina MobergOK Tyr48:07+18:03
22Mats VesterbergOK Tyr48:10+18:06
23Jan HanssonOK Djerf49:02+18:58
24Per-Åke HullAlmby IK49:43+19:39
25Jan KarlssonKristinehamns OK50:20+20:16
26Jonas LarssonKristinehamns OK50:48+20:44
27Anders PelanderOK Djerf51:03+20:59
28Jan-Olof BäckOK Djerf51:16+21:12
29Mats WelanderOK Djerf51:24+21:20
30Lars JacobssonDegerfors OK51:50+21:46
31Mats HastadFellingsbro GOIF52:35+22:31
32Håkan LindbergOK Djerf56:35+26:31
33Emma JohanssonKristinehamns OK56:57+26:53
34Stina LindbergOK Djerf57:57+27:53
35Viktoria LindbergOK Djerf58:05+28:01
36Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:00:03+29:59
37Fredrik CampbellAlmby IK1:00:45+30:41
38Niklas KarlssonLustens OK1:01:03+30:59
39Mats HaglundOK Djerf1:02:52+32:48
40Ulf SkoglundKils OK1:02:53+32:49
41Anna UllerKils OK1:04:45+34:41
42Tove OrdqvistKils OK1:06:38+36:34
43Håkan SvenssonAlmby IK1:11:09+41:05
44Maja WelanderOK Djerf1:21:09+51:05
45David ÅkerlindLustens OK1:37:44+1:07:40
46Pertti PalokangasOK Tyr1:54:08+1:24:04
Marcus NylénDegerfors OKej godkänd
Anton UllerKils OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser