Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 1
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: söndag 16 juni 2019

Almby IK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Per HåstlundBana 4 (47)39:31+9:279:52
10Joakim DahlbergBana 4 (47)42:56+12:5210:44
24Per-Åke HullBana 4 (47)49:43+19:3912:25
36Ann-Britt GöranssonBana 4 (47)1:00:03+29:5915:00
37Fredrik CampbellBana 4 (47)1:00:45+30:4115:11
40Bengt BjörndahlBana 3 (60)53:51+18:3716:49
43Valter FallBana 3 (60)56:49+21:3517:45
43Håkan SvenssonBana 4 (47)1:11:09+41:0517:47
47Mikael ÅhlundBana 3 (60)59:22+24:0818:33

Degerfors OK

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gabriel LaineBana 1 (22)15:018:20
3Matheus LaineBana 1 (22)21:21+6:2011:51
11Tore MartinssonBana 3 (60)42:09+6:5513:10
12Åke IvanssonBana 2 (32)37:02+12:3216:06
14Göran LarssonBana 3 (60)43:26+8:1213:34
26Amanda NylénBana 3 (60)49:33+14:1915:29
30Larseric LarssonBana 3 (60)50:34+15:2015:48
30Lars JacobssonBana 4 (47)51:50+21:4612:57
31Patrik NylénBana 3 (60)50:35+15:2115:48
41Anna-Lena JacobssonBana 3 (60)56:01+20:4717:30
48Rebecka NylénBana 3 (60)1:00:21+25:0718:51
52Bo HävertBana 3 (60)1:04:51+29:3720:15
Marcus NylénBana 4 (47)ej godkänd
Lars BroströmBana 3 (60)utgått

Fellingsbro GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
31Mats HastadBana 4 (47)52:35+22:3113:08

Gällstadbygdens SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Anita BodinBana 3 (60)48:11+12:5715:03
Kurt BodinBana 3 (60)ej godkänd

Hagaby GoIF Örebro

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Hans EgefalkBana 4 (47)45:21+15:1711:20

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Matthias Kalle DalheimerBana 3 (60)51:10+15:5615:59

KFUM Örebro OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hugo ÖrnBana 4 (47)33:43+3:398:25
13Filip ÖrnBana 4 (47)44:21+14:1711:05
42Jonas ÖrnBana 3 (60)56:20+21:0617:36

Kils OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lina UllerBana 2 (32)27:59+3:2912:10
3Magnus OrdqvistBana 2 (32)29:51+5:2112:58
7Henry NordströmBana 1 (22)23:36+8:3513:06
17Enar JonassonBana 1 (22)43:25+28:2424:07
18Anna NordströmBana 4 (47)46:23+16:1911:35
40Ulf SkoglundBana 4 (47)1:02:53+32:4915:43
41Anna UllerBana 4 (47)1:04:45+34:4116:11
42Tove OrdqvistBana 4 (47)1:06:38+36:3416:39
Charlotte SkoglundBana 3 (60)ej godkänd
Philip JonassonBana 1 (22)ej godkänd
Anton UllerBana 4 (47)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Simon GrennborgBana 1 (22)29:09+14:0816:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Anneli SkoglundBana 2 (32)36:29+11:5915:51

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
26Maud ÖsterlundBana 2 (32)48:25+23:5521:03

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Linnea NilssonBana 3 (60)1:02:49+27:3519:37

Kristinehamns OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Florian JohanssonBana 1 (22)22:42+7:4112:36
5John-Åke ErikssonBana 2 (32)30:27+5:5713:14
5David HenrikssonBana 4 (47)37:50+7:469:27
6Marie SandgrenBana 2 (32)32:31+8:0114:08
8Lennart MikaelssonBana 2 (32)32:58+8:2814:20
9Astrid AnderssonBana 1 (22)26:41+11:4014:49
10Sune AnderssonBana 2 (32)35:38+11:0815:29
12Christer ElfsbergBana 3 (60)42:18+7:0413:13
13Christer GillenäsBana 2 (32)38:18+13:4816:39
14Maria ÖsterlundBana 2 (32)38:59+14:2916:56
14Sture HögsellBana 1 (22)35:45+20:4419:51
16Stefan GunnarssonBana 3 (60)43:39+8:2513:38
16Stig VahlbergBana 2 (32)39:33+15:0317:11
18Albin BjörndahlBana 1 (22)48:14+33:1326:47
19Olivia NygrenBana 1 (22)56:06+41:0531:10
20Sofia ForslundBana 1 (22)56:12+41:1131:13
20Runo JohanssonBana 3 (60)45:18+10:0414:09
20Håkan JonssonBana 4 (47)47:50+17:4611:57
21Gunnel GillenäsBana 2 (32)45:00+20:3019:33
21Erik Lindqvist ÖsterlundBana 1 (22)1:06:07+51:0636:43
22Kalle WickströmBana 2 (32)45:34+21:0419:48
23Sten AnderssonBana 2 (32)46:35+22:0520:15
24Bo GustafssonBana 3 (60)48:15+13:0115:04
24Hjalmar HögsellBana 2 (32)47:44+23:1420:45
25Lisa BergBana 3 (60)49:25+14:1115:26
25Peter HelgesonBana 2 (32)48:04+23:3420:53
25Jan KarlssonBana 4 (47)50:20+20:1612:35
26Jonas LarssonBana 4 (47)50:48+20:4412:42
27Siv AnderssonBana 2 (32)50:01+25:3121:44
33Emma JohanssonBana 4 (47)56:57+26:5314:14
34Bengt FalemoBana 3 (60)51:40+16:2616:08
36Lars LönnbergBana 3 (60)52:46+17:3216:29
37Lisbeth CelanderBana 3 (60)53:03+17:4916:34
38Maria HelgesonBana 3 (60)53:07+17:5316:35
39Elisabet FalemoBana 3 (60)53:26+18:1216:41
44Lasse HageröBana 3 (60)57:13+21:5917:52
51Rolf SteinerBana 3 (60)1:03:50+28:3619:56
53Yngve JohanssonBana 3 (60)1:05:09+29:5520:21
54Birgitta JohanssonBana 3 (60)1:05:24+30:1020:26
Tobias KarlssonBana 3 (60)ej godkänd
Roland ÖmanBana 2 (32)ej godkänd
Viveca JernstedtBana 2 (32)ej godkänd

Lustens OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Björn EngströmBana 3 (60)50:11+14:5715:40
38Niklas KarlssonBana 4 (47)1:01:03+30:5915:15
45David ÅkerlindBana 4 (47)1:37:44+1:07:4024:26

OK Amne

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Gustav OlssonBana 1 (22)23:41+8:4013:09
9Ola HoltbringBana 4 (47)42:35+12:3110:38
15Jonas OlssonBana 2 (32)39:25+14:5517:08
19Mika TolonenBana 4 (47)47:05+17:0111:46
56Tommy HoltbringBana 3 (60)1:06:08+30:5420:40
Anette TolonenBana 2 (32)ej godkänd

OK Djerf

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per JanssonBana 4 (47)30:047:31
3Johan PetriBana 3 (60)36:25+1:1111:22
4Joline PetriBana 1 (22)22:09+7:0812:18
5Kjell ErikssonBana 3 (60)37:37+2:2311:45
6Robin PerssonBana 1 (22)22:46+7:4512:38
7Edvard PelanderBana 3 (60)40:01+4:4712:30
7Alexander JanssonBana 4 (47)39:08+9:049:47
8Ann-Sofi WelanderBana 3 (60)40:10+4:5612:33
10Ulf NordzellBana 3 (60)40:48+5:3412:45
11Charlotte FlansbjerBana 4 (47)43:53+13:4910:58
11Wilhelm Selinder BackBana 1 (22)28:57+13:5616:05
13Lucas Bodin LiliegrenBana 1 (22)31:33+16:3217:31
13Arvid JohanssonBana 3 (60)42:43+7:2913:20
15Henriksson MatildaBana 1 (22)36:20+21:1920:11
17Christer NälemarkBana 3 (60)43:52+8:3813:42
17Emma LiliegrenBana 2 (32)39:35+15:0517:12
18Karin LundbladBana 2 (32)40:23+15:5317:33
19Anna JanssonBana 3 (60)45:15+10:0114:08
21Marie LindbladBana 3 (60)47:16+12:0214:46
23Jan HanssonBana 4 (47)49:02+18:5812:15
27Anders PelanderBana 4 (47)51:03+20:5912:45
28Jan-Olof BäckBana 4 (47)51:16+21:1212:49
28Lena WesterlundBana 3 (60)49:54+14:4015:35
29Mats WelanderBana 4 (47)51:24+21:2012:51
32Håkan LindbergBana 4 (47)56:35+26:3114:08
34Stina LindbergBana 4 (47)57:57+27:5314:29
35Viktoria LindbergBana 4 (47)58:05+28:0114:31
39Mats HaglundBana 4 (47)1:02:52+32:4815:43
44Maja WelanderBana 4 (47)1:21:09+51:0520:17
46Eva Thorsell HanssonBana 3 (60)58:53+23:3918:24
Gunnar NymanBana 2 (32)ej godkänd
Linus Bodin-LiliegrenBana 2 (32)ej godkänd

OK Hierne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Christer HoltBana 2 (32)35:37+11:0715:29

OK Tyr

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lars AnderssonBana 3 (60)35:1411:00
1Ivar WikströmBana 2 (32)24:3010:39
2Anton JonssonBana 3 (60)36:07+0:5311:17
2Henric BrohedeBana 4 (47)31:08+1:047:47
2Wilma JonssonBana 1 (22)21:02+6:0111:41
3Daniel BrohedeBana 4 (47)33:05+3:018:16
4Felix LindBana 2 (32)30:23+5:5313:12
4Angelica WikströmBana 3 (60)36:54+1:4011:31
6Mathias BjörklundBana 4 (47)38:58+8:549:44
7Sara Storm-AnderssonBana 2 (32)32:56+8:2614:19
9Börje RåbergBana 3 (60)40:36+5:2212:41
10Alrik WikströmBana 1 (22)27:56+12:5515:31
12Magnus KällmingBana 4 (47)44:19+14:1511:04
14Malin JonssonBana 4 (47)44:29+14:2511:07
15Örjan BeckiusBana 3 (60)43:36+8:2213:37
15Sverre WikströmBana 4 (47)44:40+14:3611:10
16Mikael LindBana 4 (47)44:45+14:4111:11
16Linnéa BrohedeBana 1 (22)38:36+23:3521:26
18Linus NilssonBana 3 (60)44:50+9:3614:00
20Sören AnderssonBana 2 (32)44:24+19:5419:18
21Nicolina MobergBana 4 (47)48:07+18:0312:01
22Leif EricssonBana 3 (60)48:05+12:5115:01
22Mats VesterbergBana 4 (47)48:10+18:0612:02
32Albert BrohedeBana 3 (60)50:36+15:2215:48
46Pertti PalokangasBana 4 (47)1:54:08+1:24:0428:32
49Monica DjurbergBana 3 (60)1:01:49+26:3519:19
55Karin MoodhBana 3 (60)1:05:27+30:1320:27
57Ann-Sofie HultsvedBana 3 (60)1:08:08+32:5421:17

Skattkärrs SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Bengt SvedjebyBana 3 (60)38:02+2:4811:53
19Marianne NyströmBana 2 (32)40:35+16:0517:38
27Bengt CarlssonBana 3 (60)49:52+14:3815:35
35Kjell JohanssonBana 3 (60)52:16+17:0216:20
45Lotte JohanssonBana 3 (60)57:56+22:4218:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser