Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 3
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: tisdag 18 juni 2019

Bana 1

2 000 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LaineDegerfors OK15:297:44
2Axel LindbladOK Djerf25:13+9:4412:36
3Joline PetriOK Djerf25:55+10:2612:57
4Linnea LuthmanDegerfors OK27:23+11:5413:41
5Emma NorgrenDegerfors OK27:27+11:5813:43
6Sofie GustafssonDegerfors OK28:24+12:5514:12
7Jakob SandelinDegerfors OK28:39+13:1014:19
8Alrik WikströmOK Tyr29:18+13:4914:39
9Gustav OlssonOK Amne30:01+14:3215:00
10Alma LuthmanDegerfors OK38:14+22:4519:07
11Sture HögsellKristinehamns OK38:19+22:5019:09
12Enar JohanssonKils OK39:29+24:0019:44
13Astrid AnderssonKristinehamns OK46:54+31:2523:27
14Sofia ForslundKristinehamns OK48:21+32:5224:10
15Barbro Lövgrenklubblös54:41+39:1227:20
16Philip JohnssonKils OK1:03:53+48:2431:56

Bana 2

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar WikströmOK Tyr26:1511:24
2Gunnel GillenäsKristinehamns OK40:02+13:4717:24
3Roland ÖmanKristinehamns OK40:30+14:1517:36
4Sara Storm-AnderssonOK Tyr41:42+15:2718:07
5Karin LundbladOK Djerf42:33+16:1818:30
6Lennart MikaelssonKristinehamns OK47:57+21:4220:50
7Sune AnderssonKristinehamns OK48:13+21:5820:57
8Jonas OlssonOK Amne49:50+23:3521:40
9Viveca JernstedtKristinehamns OK52:30+26:1522:49
10Stig VahlbergKristinehamns OK54:48+28:3323:49
11Gunnar NymanOK Djerf55:05+28:5023:56
12Siv AnderssonKristinehamns OK58:11+31:5625:17
13Kalle WickströmKristinehamns OK59:21+33:0625:48
14Sten AnderssonKristinehamns OK59:29+33:1425:51
John-Åke ErikssonKristinehamns OKej godkänd
Hjalmar HögsellKristinehamns OKej godkänd
Rasmus JakobssonDegerfors OKej godkänd
Marianne NyströmSkattkärrs SOKutgått

Bana 3

3 300 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda JanssonOK Djerf36:0410:55
2Stefan GunnarssonKristinehamns OK36:41+0:3711:06
3Christer ElfsbergKristinehamns OK36:57+0:5311:11
4Jenny NilssonOK Tyr37:11+1:0711:16
5Anna JanssonOK Djerf37:23+1:1911:19
6Christer NälemarkOK Djerf37:35+1:3111:23
7Niclas LuthmanDegerfors OK38:27+2:2311:39
8Tore MartinssonDegerfors OK39:00+2:5611:49
9Johan PetriOK Djerf39:25+3:2111:56
10Edvard PelanderOK Djerf39:32+3:2811:58
11Tone HollowellOK Tyr39:46+3:4212:03
12Kjell ErikssonOK Djerf40:02+3:5812:07
13Malin FuhrNorbergs OK42:08+6:0412:46
14Göran LarssonDegerfors OK43:30+7:2613:10
15Thomas HollowellOK Tyr44:09+8:0513:22
16Anders ErikssonOK Djerf44:22+8:1813:26
17Börje RåbergOK Tyr46:16+10:1214:01
18Anders ElofssonOK Djerf47:28+11:2414:23
19Lars BroströmDegerfors OK47:55+11:5114:31
20Bengt FalemoKristinehamns OK49:32+13:2815:00
21Lars MellkvistOK Hierne49:58+13:5415:08
22Kirsty Mc IntyreOK Tyr51:11+15:0715:30
23Elisabet FalemoKristinehamns OK51:48+15:4415:41
24Eric LuthmanDegerfors OK51:59+15:5515:45
25Leif SalinOK Tyr52:22+16:1815:52
26Ann-Sofi WelanderOK Djerf52:56+16:5216:02
27Ella LaineDegerfors OK55:11+19:0716:43
28Bengt CarlssonSkattkärrs SOK55:14+19:1016:44
29Rolf SteinerKristinehamns OK55:15+19:1116:44
30Lisbeth CelanderKristinehamns OK56:08+20:0417:00
31Karin MoodhOK Tyr56:10+20:0617:01
32Anders OlssonOK Tyr57:18+21:1417:21
33Björn EngströmLustens OK57:39+21:3517:28
34Anders WahlströmOK Djerf1:05:37+29:3319:53
35Emma WahlströmOK Djerf1:06:47+30:4320:14
36Eva TrangiusOK Tyr1:07:15+31:1120:22
Yngve JohanssonKristinehamns OKej godkänd
Ulf NordzellOK Djerfej godkänd
Albert BrohedeOK Tyrej godkänd
Tommy HoltbringOK Amneej godkänd

Bana 4

4 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PetterssonOK Djerf31:377:21
2Per JanssonOK Djerf32:05+0:287:27
3Waldemar AnderssonLånghundra IF33:02+1:257:40
4Daniel BrohedeOK Tyr34:41+3:048:03
5Per FredbergKristinehamns OK34:52+3:158:06
6David HenrikssonKristinehamns OK37:25+5:488:42
7Jan HanssonOK Djerf39:54+8:179:16
8Pär JanssonOK Djerf44:09+12:3210:16
9Anders PelanderOK Djerf44:34+12:5710:21
10Jonas LarssonKristinehamns OK44:52+13:1510:26
11Tord KarlssonOK Djerf45:51+14:1410:39
12Alexander JanssonOK Djerf47:23+15:4611:01
13Frida JohanssonOK Djerf47:27+15:5011:02
14Jan-Olof BäckOK Djerf47:30+15:5311:02
15Mats WelanderOK Djerf47:58+16:2111:09
16Jens AnderssonKristinehamns OK48:42+17:0511:19
17Mats VesterbergOK Tyr48:54+17:1711:22
18Ola HoltbringOK Amne48:55+17:1811:22
19Jan KarlssonKristinehamns OK50:40+19:0311:46
20Sverre WikströmOK Tyr51:28+19:5111:58
21Maja WelanderOK Djerf52:08+20:3112:07
22Mika TolonenOK Amne55:27+23:5012:53
23Jenny NybergSkattkärrs SOK1:06:21+34:4415:25

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser