Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KOK:s Sommarquattro, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KOK:s Sommarquattro, etapp 4
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: onsdag 19 juni 2019

Bana 1

2 300 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf EngströmKristinehamns OK19:168:22
2Gabriel LaineDegerfors OK22:37+3:219:50
3Wilma JonssonOK Tyr23:37+4:2110:16
4Gustav OlssonOK Amne30:46+11:3013:22
5Alrik WikströmOK Tyr34:17+15:0114:54
6Axel LindbladOK Djerf35:39+16:2315:30
7Joline PetriOK Djerf36:14+16:5815:45
8Astrid AnderssonKristinehamns OK36:55+17:3916:03
9Sture HögsellKristinehamns OK37:39+18:2316:22
10Barbro LövgrenKlubblös39:58+20:4217:22
11Sofie GustafssonDegerfors OK40:56+21:4017:47
12Lucas Bodin LiliegrenOK Djerf40:58+21:4217:48
13Alivia EngströmKristinehamns OK45:45+26:2919:53
14Lin PelanderOK Djerf45:46+26:3019:53
15Linnéa BrohedeOK Tyr46:06+26:5020:02
16Susanne LindqvistOK Djerf48:23+29:0721:02
17Bria EngströmKristinehamns OK50:31+31:1521:57
18Sofia ForslundKristinehamns OK50:38+31:2222:00
19Hanna GustafssonOK Djerf57:43+38:2725:05
20Isak Söderlund LindqvistOK Djerf1:21:42+1:02:2635:31
Roland ÖmanKristinehamns OKej godkänd
Enar JonassonKils OKutgått

Bana 2

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar WikströmOK Tyr29:529:38
2Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf39:47+9:5512:50
3Jonas OlssonOK Amne40:43+10:5113:08
4Nellie LaineDegerfors OK41:05+11:1313:15
5Lars BroströmDegerfors OK42:43+12:5113:46
6Gunnel GillenäsKristinehamns OK43:16+13:2413:57
7John-Åke ErikssonKristinehamns OK44:11+14:1914:15
8Sara Storm-AnderssonOK Tyr44:57+15:0514:30
9Tommy HoltbringOK Amne45:25+15:3314:39
10Emma LiliegrenOK Djerf45:31+15:3914:40
11Lennart MikaelssonKristinehamns OK46:30+16:3815:00
12Lennart MattssonLustens OK48:49+18:5715:44
13Karin LundbladOK Djerf50:56+21:0416:25
14Isabella HolmOK Djerf51:49+21:5716:42
15Viveca JernstedtKristinehamns OK58:35+28:4318:53
16Gunnar NymanOK Djerf1:01:49+31:5719:56
17Hjalmar HögsellKristinehamns OK1:05:58+36:0621:16
18Sten AnderssonKristinehamns OK1:06:23+36:3121:24
19Lars LindqvistOK Djerf1:07:13+37:2121:40
20Kalle WickströmKristinehamns OK1:12:13+42:2123:17
21Stig VahlbergKristinehamns OK1:14:14+44:2223:56
Åke IvanssonDegerfors OKej godkänd

Bana 3

4 200 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetriOK Djerf41:539:58
2Edvard PelanderOK Djerf42:51+0:5810:12
3Jens AnderssonKristinehamns OK43:05+1:1210:15
4Mats VesterbergOK Tyr43:14+1:2110:17
5Anton JonssonOK Tyr43:24+1:3110:20
6Anna JanssonOK Djerf44:58+3:0510:42
7Elin ErikssonVästvärmlands OK45:57+4:0410:56
8Angelica WikströmOK Tyr46:17+4:2411:01
9Christer NälemarkOK Djerf47:36+5:4311:20
10Stefan GunnarssonKristinehamns OK49:09+7:1611:42
11Albert BrohedeOK Tyr49:44+7:5111:50
12Marie AlfredssonOK Tyr49:49+7:5611:51
13Ulf NordzellOK Djerf54:06+12:1312:52
14Thomas BomanOK Tyr54:23+12:3012:56
15Ann-Sofi WelanderOK Djerf54:39+12:4613:00
16Ella LaineDegerfors OK56:25+14:3213:25
17Björn EngströmLustens OK57:04+15:1113:35
18Leif SalinOK Tyr57:05+15:1213:35
19Marie LindbladOK Djerf57:19+15:2613:38
20Ingvar AnderssonOK Amne58:13+16:2013:51
21Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK1:00:35+18:4214:25
22Elisabet FalemoKristinehamns OK1:01:02+19:0914:31
23Lars MellkvistOK Hierne1:01:33+19:4014:39
24Eva Thorsell HanssonOK Djerf1:03:12+21:1915:02
25Karin MoodhOK Tyr1:06:55+25:0215:55
26Ann-Sofie HultsvedOK Tyr1:07:04+25:1115:58
27Anna-Lena JacobssonDegerfors OK1:08:20+26:2716:16
28Lisa AnnersandOK Tyr1:08:26+26:3316:17
29Marit NilssonKils OK1:09:57+28:0416:39
30Amanda JanssonOK Djerf1:10:21+28:2816:45
31Monica DjurbergOK Tyr1:10:34+28:4116:48
32Lasse HageröKristinehamns OK1:11:26+29:3317:00
33Britt-Marie AnderssonOK Amne1:16:07+34:1418:07
34Bengt FalemoKristinehamns OK1:17:17+35:2418:24
35Lars LönnbergKristinehamns OK1:17:41+35:4818:29
36Agneta BomanOK Tyr1:17:53+36:0018:32
37Lisa BergKristinehamns OK1:19:42+37:4918:58
Göran LarssonDegerfors OKej godkänd
Anders ElofssonOK Djerfej godkänd
Eva TrangiusOK Tyrej godkänd
Amanda JacobssonDegerfors OKej godkänd
Lisbeth CelanderKristinehamns OKej godkänd

Bana 4

5 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus PetterssonOK Djerf34:256:44
2Henric BrohedeOK Tyr35:22+0:576:56
3Per JanssonOK Djerf35:43+1:187:00
4Daniel BrohedeOK Tyr36:07+1:427:04
5Waldemar AnderssonLånghundra IF39:45+5:207:47
6Alexander JanssonOK Djerf41:01+6:368:02
7Anders HedqvistOK Tyr41:28+7:038:07
8Mathias BjörklundOK Tyr41:43+7:188:10
9Per FredbergKristinehamns OK41:44+7:198:10
10Jan HanssonOK Djerf44:13+9:488:40
11Mattias HanssonOK Djerf45:53+11:288:59
12Malin JonssonOK Tyr46:40+12:159:09
13Jonas LarssonKristinehamns OK47:56+13:319:23
14Linn NilssonOK Tyr48:16+13:519:27
15Charlotte FlansbjerOK Djerf49:05+14:409:37
16Lars JacobssonDegerfors OK49:32+15:079:42
17Mika TolonenOK Amne49:59+15:349:48
18Jan-Olof BäckOK Djerf50:58+16:339:59
19Ola HoltbringOK Amne53:23+18:5810:28
20Per NymanKristinehamns OK53:26+19:0110:28
21Mats WelanderOK Djerf59:48+25:2311:43
22Tord KarlssonOK Djerf1:00:00+25:3511:45
23Maja WelanderOK Djerf1:00:01+25:3611:46
24Mats HaglundOK Djerf1:11:33+37:0814:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser