Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering medel
Arrangörsorganisation: IFK Umeå
Datum: lördag 4 maj 2019

Inskolning

1 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sixten AnderbomKlubblösfullföljt
Sigrid HäggströmKlubblösfullföljt
Alice JanvierUmeå OKfullföljt
Aily LewisUmeå OKfullföljt
Leon YttergrenKlubblösfullföljt
Love YttergrenKlubblösfullföljt
Rakel YttergrenIFK Umeåfullföljt
Erik ÅdahlUmeå OKfullföljt

Öppen 1

2 400 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar HemmyrUmeå OK16:366:55
2Rebecka SjöbergUmeå OK19:58+3:228:19
3Nils SandströmUmeå OK20:37+4:018:35
4Hampus DanielssonLycksele IF21:33+4:578:58
5Robin BlomqvistIFK Umeå23:58+7:229:59
6Märta ThelausUmeå OK26:52+10:1611:11
7Liv ForsbergIFK Umeå26:57+10:2111:13
8Sofia OttenUmeå OK28:36+12:0011:55
9Folke OttenUmeå OK28:51+12:1512:01
10Hanna OttenUmeå OK29:18+12:4212:12
11Julia OttenUmeå OK29:19+12:4312:12
12Siri EdvardssonUmeå OK29:40+13:0412:21
13Valdemar HäggströmKlubblös38:21+21:4515:58
14Alicia EmdinUmeå OK39:14+22:3816:20
15Isabella EmdinUmeå OK39:15+22:3916:21
Alexander EmdinUmeå OKej godkänd

Öppen 3

2 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel SamuelssonUmeå OK21:478:22
2Anna GrönKlubblös24:56+3:099:35
3Boel SandströmUmeå OK25:10+3:239:40
4Olle SehlstedtIFK Umeå27:44+5:5710:40
5Aino-Mari KivikoskiUmeå OK32:58+11:1112:40
6Anton NormanIFK Umeå35:56+14:0913:49
7Hugo DanielssonLycksele IF37:42+15:5514:30
8Lukas ErikssonUmeå OK38:45+16:5814:54
9Ernst ÅhmanUmeå OK52:40+30:5320:15
10Birgitta NilssonUmeå OK52:42+30:5520:16
11Malin ViktorssonKlubblös52:51+31:0420:19
12Maria JacobssonKlubblös52:52+31:0520:20
13Kristina ErikssonUmeå OK58:52+37:0522:38
14Gerd BerglundHögåkers OK1:00:44+38:5723:21
15Lena TimnerUmeå OK1:13:41+51:5428:20
16Mikaela EngmanUmeå OK1:40:32+1:18:4538:40
Philip HemmyrUmeå OKej godkänd

Öppen 5

3 100 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna ThelausUmeå OK28:179:07
2Emil SehlstedtIFK Umeå31:24+3:0710:07
3Maria DanielssonLycksele IF38:06+9:4912:17
4Elina Lingbro DömstedtUmeå OK38:28+10:1112:24
5Erik Lingbro DömstedtUmeå OK38:29+10:1212:24
6Ebba SamuelssonUmeå OK42:27+14:1013:41
7Chatarina KarlssonUmeå OK42:51+14:3413:49
8Lovisa OlssonKlubblös44:25+16:0814:19
8Daniel GiselKlubblös44:25+16:0814:19
10Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK45:38+17:2114:43
11Linda BrynolfssonUmeå OK45:52+17:3514:47
12Josy Ter BeekUmeå OK59:10+30:5319:05
13Albin JohanssonUmeå OK1:05:31+37:1421:08
14Gunilla Forsgren-JohanssonUmeå OK1:05:54+37:3721:15
15Hans-erik JohanssonUmeå OK1:05:55+37:3821:15
16Gudrun EirellUmeå OK1:15:11+46:5424:15
17Lina ThorsUmeå OK1:20:51+52:3426:04
18VIKTOR NILSSONIFK Umeå1:21:32+53:1526:18
19Simon LundbergUmeå OK1:51:26+1:23:0935:56
Jan AxelssonKlubblösej godkänd
Åke BerglundHögåkers OKej godkänd
Erik NilssonIFK Umeåej godkänd

Öppen 7

3 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik RagnarssonUmeå OK29:069:05
2Julia AnderssonIFK Umeå30:37+1:319:34
3Gunnar TigerUmeå OK34:18+5:1210:43
4Vesa SärkiojaUmeå OK34:58+5:5210:55
5Ove PerssonTelia IF35:07+6:0110:58
6Bert ErikssonUmeå OK36:10+7:0411:18
7Agnes ElfvingIK Jarl Rättvik36:25+7:1911:22
8Ingela JohanssonUmeå OK38:06+9:0011:54
9Jakob AnderssonUmeå OK38:13+9:0711:56
10Annika ManniUmedalens IF38:35+9:2912:03
11Per RogneIK Hakarpspojkarna42:36+13:3013:18
12Viktor AnderssonUmeå OK52:36+23:3016:26
13Henrik LundbergUmeå OK1:53:35+1:24:2935:29

Öppen 8

4 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav SparrevikIK Hakarpspojkarna28:275:55
2Isak LangerakJärfälla OK29:46+1:196:12
3Jefta LangerakJärfälla OK32:02+3:356:40
4Staffan BerglundIFK Umeå35:24+6:577:22
5Simon ErikssonUmeå OK36:01+7:347:30
6Hans-Erik CarlborgIFK Umeå36:39+8:127:38
7Oskar ÅdahlUmeå OK37:25+8:587:47
8Simon NilssonUmeå OK38:58+10:318:07
9Isak LundholmUmeå OK40:50+12:238:30
10Lea EdvardssonUmeå OK41:01+12:348:32
11Per FrostIK Jarl Rättvik42:08+13:418:46
12Jesper RamebäckUmeå OK43:32+15:059:04
13Henrik PerssonUmeå OK45:45+17:189:31
14Marika LindahlOK Milan45:46+17:199:32
15Mattias JohanssonUmeå OK48:08+19:4110:01
16Hjalmar LaudonVännäs OK48:21+19:5410:04
17Monika LövsundUmeå OK48:35+20:0810:07
18Elisabeth FriesUmeå OK49:46+21:1910:22
19Ester LaudonVännäs OK50:15+21:4810:28
20Andreas RitzénSkellefteå OK52:37+24:1010:57
21Charlotte KungUmeå OK53:14+24:4711:05
22Johan DanielssonLycksele IF56:07+27:4011:41
23Jonas NilssonUmeå OK57:56+29:2912:04
24Erik OskarssonI 19 IF59:21+30:5412:21
25Cecilia KarlssonGarphyttans IF1:01:57+33:3012:54
26Erika KnutssonNybro OK1:24:42+56:1517:38

Öppen 10

4 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten VännIKSU Multisport33:407:00
2Markus GranqvistIKSU Multisport46:45+13:059:44
3Hans BoijaKlubblös1:02:49+29:0913:05
4Therese ZittraKlubblös1:22:52+49:1217:15
5Sara JohanssonKlubblös1:22:54+49:1417:16
Berndt StenbergIFK Umeåej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser