Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PTV (Park Tour Värmland) Etapp 2
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: onsdag 15 maj 2019

Herrar Lång

2 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor SkoogKils OK12:394:50
2Anton UllerKils OK13:26+0:475:08
3Daniel BrohedeOK Tyr14:24+1:455:31
4Gustav PermanOK Tyr14:27+1:485:32
5Fredrik NordströmOK Älgen15:16+2:375:50
6Anders HedqvistOK Tyr15:25+2:465:54
7Rolf WikströmOK Tyr15:26+2:475:54
8Martin LjungbergOK Tyr15:37+2:585:59
9Sixten WestlundOK Tyr15:40+3:016:00
10Christer SkoogKils OK16:13+3:346:12
11Pär GustavssonGöteborg-Majorna OK16:25+3:466:17
12Erik ErikssonOK Älgen16:36+3:576:21
13Jonas UllerKils OK16:38+3:596:22
14Håkan JonssonKristinehamns OK16:52+4:136:27
15Jonas BergenfurSkattkärrs SOK16:53+4:146:28
16Lars NordströmKils OK16:54+4:156:28
17Mattias PerssonOK Tyr16:57+4:186:29
18Lars HolmgårdKils OK17:29+4:506:41
19Ulf SkoglundKils OK17:58+5:196:53
20Mikael RööhsSkattkärrs SOK18:04+5:256:55
21Ulf MellerdalKils OK18:16+5:376:59
22Lars AnderssonOK Tyr19:00+6:217:16
23Ulf NordzellOK Djerf20:17+7:387:46
24Thomas HollowellOK Tyr20:38+7:597:54
25Markus JohnssonSkattkärrs SOK20:51+8:127:59
26Stefan GunnarssonKristinehamns OK21:09+8:308:06
27Anders WestlundKils OK21:15+8:368:08
28Ola PermanOK Tyr21:27+8:488:13
29Mats KensbyOK Tyr21:34+8:558:15
30Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK22:47+10:088:43
31Michael ForslundKristinehamns OK23:28+10:498:59
Fredrik WestlundKils OKej godkänd
Mattias HaneOK Tyrej start

Damer Lång

2 610 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr15:436:01
2Cornelia KindlundOK Tyr16:39+0:566:22
3Lina UllerKils OK16:52+1:096:27
4Tove OrdqvistKils OK17:30+1:476:42
5Thea SvenssonIK Vikings OK17:58+2:156:53
6Stina GranefeltOK Tyr18:05+2:226:55
7Malin JonssonOK Tyr18:11+2:286:58
7Kristina KlingnéusIK Vikings OK18:11+2:286:58
9Helen SkoogKils OK18:31+2:487:05
10Anna UllerKils OK18:48+3:057:12
11Lina RööhsSkattkärrs SOK19:05+3:227:18
12Jonna LindbladOK Djerf19:18+3:357:23
13Linn LugneKils OK19:28+3:457:27
14Angelica WikströmOK Tyr19:39+3:567:31
15Jenny GullqvistVästvärmlands OK19:52+4:097:36
16Linn AnderssonOK Tyr19:54+4:117:37
17Tone HollowellOK Tyr21:26+5:438:12
18Klara NordströmKils OK21:57+6:148:24
19Ann HyvönenSkattkärrs SOK22:02+6:198:26
20Jenny NybergSkattkärrs SOK22:04+6:218:27
21Thea BadKils OK22:10+6:278:29
22Mona OrdqvistKils OK22:24+6:418:34
23Elin BlomkvistSkattkärrs SOK22:50+7:078:44
24Lisa AnnersandOK Tyr23:17+7:348:55
25Anna Weckner WestlundOK Tyr23:34+7:519:01
26Tina WestlundKils OK24:54+9:119:32
27Rebecka WestlundKils OK25:29+9:469:45
Marit NilssonKils OKej godkänd
Anna HaneOK Tyrej start

Herrar Kort

2 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr12:015:33
2Hugo EkströmOK Tyr13:49+1:486:23
3Arvid ErikssonOK Tyr14:08+2:076:32
4Isak HolmgårdKils OK14:52+2:516:52
5Malte GranefeltOK Tyr15:29+3:287:10
6Oscar AnderssonOK Tyr15:47+3:467:18
7Ivar WikströmOK Tyr15:57+3:567:23
8Fredrik EkströmOK Tyr16:12+4:117:30
9Linus NilssonOK Tyr16:21+4:207:34
10Per BrolinSkattkärrs SOK17:16+5:157:59
11Alfred NybergSkattkärrs SOK17:17+5:168:00
12Christer GillenäsKristinehamns OK27:31+15:3012:44
13Vincent LjungbergOK Tyr29:08+17:0713:29
Jerker AnderssonOK Tyrej start
Åke KappelOK Tyrej start

Damer Kort

2 160 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ForsgrenOK Tyr14:316:43
2Milla ForkéusOK Tyr16:26+1:557:36
3Izabella LjungbergOK Tyr16:36+2:057:41
4Felicia RööhsSkattkärrs SOK17:35+3:048:08
5Lea JohannesdalSkattkärrs SOK17:52+3:218:16
6Emelie ForslundKristinehamns OK19:36+5:059:04
7Sara Storm-AnderssonOK Tyr19:59+5:289:15
8Monica DjurbergOK Tyr21:28+6:579:56
9Britt GunnarssonKristinehamns OK22:22+7:5110:21
10Linnea JohnssonSkattkärrs SOK23:07+8:3610:42
11Eva KappelOK Tyr24:09+9:3811:10
12Gunnel GillenäsKristinehamns OK25:05+10:3411:36
13Saga TattiOK Älgen25:49+11:1811:57
14Ella NybergSkattkärrs SOK27:14+12:4312:36
15Helene Helgesson HällmanOK Tyr27:23+12:5212:40
16Eva TrangiusOK Tyr27:33+13:0212:45
Karin MoodhOK Tyrej godkänd
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd

Upp till 12

1 370 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HolmgårdKils OK8:436:21
2Emil HöglundIK Vikings OK8:49+0:066:26
3Axel LindbladOK Djerf9:21+0:386:49
4Elias JosefssonVästvärmlands OK9:25+0:426:52
5Olle GranefeltOK Tyr9:44+1:017:06
6Wilma JonssonOK Tyr10:48+2:057:52
7Christoffer EmmesjöOK Älgen11:23+2:408:18
8Jonathan EmmesjöOK Älgen11:33+2:508:25
9Alivia EngströmKristinehamns OK11:40+2:578:30
10Kevin TollanOK Älgen11:55+3:128:41
11Anton CajdellVästvärmlands OK12:05+3:228:49
12Carl EdlingOK Älgen13:38+4:559:57
13Edith BergenfurSkattkärrs SOK13:42+4:5910:00
14Elin EdlingOK Älgen15:31+6:4811:19
15Pennie LindSkattkärrs SOK17:26+8:4312:43
16Lilly BergenfurSkattkärrs SOK17:47+9:0412:58
17Alva RööhsSkattkärrs SOK17:48+9:0512:59
18Amanda EmmesjöOK Älgen18:51+10:0813:45
19Nandini BrolinSkattkärrs SOK18:52+10:0913:46
20Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK19:16+10:3314:03
21Nellie LindSkattkärrs SOK19:57+11:1414:33
Frida GrumerOK Älgenej godkänd

Prova På

1 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver WestbergOK Älgen18:5413:47
2Ananya BrolinSkattkärrs SOK19:11+0:1714:00
3Maja WestbergOK Älgen31:53+12:5923:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser