Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Arlanda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Arlanda
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: tisdag 20 augusti 2019

Öppen 1

2 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva NybergLånghundra IF24:1511:29
2Thomas NybergLånghundra IF24:20+0:0511:31
3Jenny NybergLånghundra IF24:22+0:0711:32
4Edvin NorrbyKlubblös44:13+19:5820:57
5Tove NorrbyKlubblös44:29+20:1421:04
6Becky ViggersLånghundra IF3:30:33+3:06:181:39:47
Kai UnnerudLånghundra IFej godkänd

Öppen 3

3 450 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NybergLånghundra IF46:5913:37

Öppen 4

4 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BrahmLånghundra IF49:0510:21
2Karin ÖjelundLånghundra IF4:18:37+3:29:3254:33

Öppen 5

3 630 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Love UmegårdLånghundra IF38:0910:30
2Anders SöderqvistKlubblös42:17+4:0811:38
3Isabel UnnerudLånghundra IF46:59+8:5012:56
4Mathias JonssonUpsala IF1:05:26+27:1718:01
5Anna Maria HartvigLänna IF1:11:46+33:3719:46
Karl IngardKlubblösej godkänd
Simon SpetsLånghundra IFej godkänd
Ingegerd ErikssonIF Thorej godkänd
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Olivia UnnerudLånghundra IFej godkänd

Öppen 7

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas BirgerssonLånghundra IF20:477:10
2Agnes WeissLånghundra IF24:39+3:528:30
3Johan JakobssonLånghundra IF25:56+5:098:56
4Daniel UnnerudLånghundra IF27:38+6:519:31
5Lars LandströmLånghundra IF28:37+7:509:52
6Mats LundinLånghundra IF28:45+7:589:54
7Kjell JanssonLånghundra IF29:41+8:5410:14
8Sven WigertzLånghundra IF30:21+9:3410:27
9Carina HammarlingLänna IF31:59+11:1211:01
10Sara SundqvistLånghundra IF32:42+11:5511:16
11Torsten PetterssonLånghundra IF33:11+12:2411:26
12Per OlanderLånghundra IF34:01+13:1411:43
13Fanny CedstedtLånghundra IF35:02+14:1512:04
14Junia WinningeLånghundra IF35:08+14:2112:06
15Ella ServinLånghundra IF35:25+14:3812:12
16Ewa Edström ForsbergLånghundra IF39:00+18:1313:26
17Claes HammarlingLänna IF42:36+21:4914:41
18Leif AlmtorpLånghundra IF43:08+22:2114:52
19Tommy HöglundLånghundra IF46:12+25:2515:55
20Birgitta KlangLånghundra IF46:26+25:3916:00
21Karl-König KönigssonKlubblös48:06+27:1916:35
21Magnus EklundVimmerby OK48:06+27:1916:35
23Ingela AlnessLånghundra IF50:31+29:4417:25
24Gun-Inger SahlbergLånghundra IF55:34+34:4719:09
25Lars-Olov AnderssonSigtuna OK1:00:12+39:2520:45
26Hans TibellLånghundra IF15:32:56+15:12:095:21:42

Öppen 8

4 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonLånghundra IF37:557:41
2Albin WarvelinLånghundra IF38:48+0:537:52
3Henrik SundblomRånäs OK40:50+2:558:16
4Per CarlbergRånäs OK44:03+6:088:56
5Anders OhlinRånäs OK44:35+6:409:02
6Erik ViklundRånäs OK48:17+10:229:47
7Henrik SödermanOK Rodhen57:31+19:3611:40
8Marianne CarlbergRånäs OK1:03:05+25:1012:47
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Anna StaafUpsala IFej godkänd
Oskar SundblomRånäs OKej godkänd
Johan HartvikLänna IFej godkänd

Öppen 11

3 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny ForsbergLånghundra IF28:097:22
2Mats TibellLånghundra IF29:36+1:277:44
3Mikael HörnqvistKlubblös35:17+7:089:14
4Magnus JohanssonLånghundra IF35:43+7:349:20
5Emma BromarkLånghundra IF37:16+9:079:45
6Patrik ServinLånghundra IF38:11+10:029:59
7Lovisa WigertzLånghundra IF39:10+11:0110:15
8Amanda TibellLånghundra IF46:16+18:0712:06
9Tobias WestbomLånghundra IF47:55+19:4612:32
10Fredrik NilssonLånghundra IF56:16+28:0714:43
11Jan RisingerLånghundra IF1:08:40+40:3117:58

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser