Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Roslagsveteranerna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagsveteranerna
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: torsdag 2 maj 2019

Ultrakort

1 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Mari FehrnströmEnebybergs IF40:3427:47
2Sven ErikssonOK Roslagen41:14+0:4028:14
3Lena JohnssonRånäs OK43:24+2:5029:43
4Sivert SöderbärgOK Roslagen43:35+3:0129:51

Kort

2 220 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gerhard LilliestiernaOK Roslagen28:5213:00
2Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL29:27+0:3513:15
3Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF36:03+7:1116:14
4Tommy HöglundLånghundra IF36:14+7:2216:19
5Bernt JohanssonHäverödals SK37:17+8:2516:47
6Rolf AnderssonRimbo SOK37:32+8:4016:54
7Anders EdlingOK Linné38:56+10:0417:32
7Thord RådbergOK Roslagen38:56+10:0417:32
9Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL40:08+11:1618:04
10Bengt FribergJärfälla OK41:18+12:2618:36
11Roine MattssonHäverödals SK45:19+16:2720:24
12Mats TörngrenOK Linné45:25+16:3320:27
13Birgitta ErikssonLänna IF46:03+17:1120:44
14Leif LundquistEnebybergs IF46:07+17:1520:46
15Lars RoosAttunda OK47:44+18:5221:30
16Britt LarssonLänna IF47:56+19:0421:35
17Thomas HoffRimbo SOK58:06+29:1426:10
18Olov JanssonHäverödals SK59:47+30:5526:55
18Leif NordinTurebergs IF59:47+30:5526:55
20Lennart JanssonHäverödals SK1:00:56+32:0427:26
21Conny OlssonHäverödals SK1:08:19+39:2730:46
Margaretha NyströmLänna IFej godkänd
Kurt BoströmOK Linnéej godkänd

Mellan

3 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell JanssonLånghundra IF47:5115:26
2Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF51:46+3:5516:41
3Kjell LindblomJärfälla OK52:39+4:4816:59
4Lars Olavi PeldanEnebybergs IF54:26+6:3517:33
5Per-Åke HolmSigtuna OK56:37+8:4618:15
6Göran LarboAttunda OK57:02+9:1118:23
7Folke BoströmOK Linné57:11+9:2018:26
8Håkan BoijeAttunda OK58:31+10:4018:52
9Kerstin RosengrenAttunda OK58:38+10:4718:54
10Stellan FehrnströmEnebybergs IF1:02:32+14:4120:10
11Birgitta KlangLånghundra IF1:03:32+15:4120:29
12Kurt AnderssonEnebybergs IF1:04:00+16:0920:38
13Leif BergSigtuna OK1:04:15+16:2420:43
14Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK1:06:05+18:1421:19
15Marita BergSigtuna OK1:08:06+20:1521:58
16Margareta HaraldssonSigtuna OK1:09:46+21:5522:30
17Lars-Erik KarlssonRasbo IK1:14:19+26:2823:58
Willy LjungdellTäby OKej godkänd

Lång

3 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf TroengOK Linné26:356:55
2Josef NordlundOK Linné28:14+1:397:21
3Lars LandströmLånghundra IF1:05:07+38:3216:57
4Svante FridEnebybergs IF1:09:55+43:2018:12
5Anders LundbergOK Roslagen1:12:05+45:3018:46
6Eva ElnerudSigtuna OK1:29:12+1:02:3723:13
Per-Johan JanssonLänna IFutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser