Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustalliansens Ungdomsserien delttävling 3
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: torsdag 23 maj 2019

D14

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tyra StalebrantGamleby OK38:5211:46
2Anja SvenssonGamleby OK39:57+1:0512:06
3Alice DegermanGamleby OK45:20+6:2813:44

H14

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK36:5611:11
2Emil NilssonGamleby OK41:22+4:2612:32

D12

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BergerAnkarsrums OK25:4910:45
2Agnes OlovssonGamleby OK27:47+1:5811:34
Jessica ReideforsGamleby OKej godkänd

H12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid StarkVästerviks OK20:228:29
2Casper BjörklundGamleby OK21:51+1:299:06

D10

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja GlingeAnkarsrums OK17:319:13
2Molly ValleriusGamleby OK19:21+1:5010:11
3Signe Pihl sGamleby OK20:35+3:0410:50
4Matilda Bohl sVästerviks OK24:17+6:4612:46
5Alice Matanovic sVästerviks OK29:17+11:4615:24

H10

1 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo ZaninottiGamleby OK11:476:12
2Albin NilssonGamleby OK14:58+3:117:52
3Mattias StrandbergGamleby OK17:50+6:039:23
4John BergerAnkarsrums OK18:05+6:189:31
5Alvin Björklund sGamleby OK19:22+7:3510:11
6David Matanovic21:40+9:5311:24
7Liam PetterssonGamleby OK28:16+16:2914:52

Inskolning

1 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix ReideforsGamleby OK14:5311:26
2Alva KosGamleby OK17:38+2:4513:33
3Moa GlingeAnkarsrums OK24:54+10:0119:09
4John PetterssonGamleby OK25:27+10:3419:34

Korta

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen OlovsonGamleby OK44:4517:54
2Roger StrandbergGamleby OK47:07+2:2218:50
3Ann SamuelssonAnkarsrums OK49:38+4:5319:51
4Annika SöderholmAnkarsrums OK49:40+4:5519:52
5Ingrid JohanssonGamleby OK51:16+6:3120:30
6Sofia PetterssonGamleby OK53:55+9:1021:34
7Tove StrandbergGamleby OK54:56+10:1121:58
8Margareta SvenssonAnkarsrums OK1:04:28+19:4325:47
9Ingrid ErlandssonGamleby OK1:10:57+26:1228:22
10Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:15:08+30:2330:03
11Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK1:26:56+42:1134:46
12Britt JohanssonAnkarsrums OK1:31:19+46:3436:31
13Katarina WenegårdAnkarsrums OK1:36:32+51:4738:36
14Göran MarkströmAnkarsrums OK1:36:36+51:5138:38

Mellan

3 700 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK40:2510:55
2Andreas BjörklundGamleby OK41:49+1:2411:18
3Mathias NilssonGamleby OK43:44+3:1911:49
4Emil StrömbäckAnkarsrums OK47:26+7:0112:49
5Anders StrömbäckAnkarsrums OK47:28+7:0312:49
6Kjell JohanssonAnkarsrums OK52:32+12:0714:11
7Pia ÖstangårdGamleby OK1:04:40+24:1517:28
8Lovisa JohanssonVästerviks OK1:06:17+25:5217:54
9Per SvenssonGamleby OK1:12:31+32:0619:35
10Yvonne JohanssonGamleby OK1:20:45+40:2021:49
11Hans SöderbergGamleby OK1:24:34+44:0922:51
Christophe ZaninottiGamleby OKej godkänd
Ann-Sofie OlovssonGamleby OKej godkänd
Christer PihlGamleby OKutgått

Långa

5 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Richard OlovssonGamleby OK48:479:02
2Rolf E JohanssonVästerviks OK55:57+7:1010:21
3Nicklas EdlundGamleby OK1:03:40+14:5311:47
4Henrik JohanssonGamleby OK1:04:14+15:2711:53
5Camilla MatanovicVästerviks OK1:13:58+25:1113:41

Nybörjare

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina OppenheimerVästerviks OK25:1311:27
2Maria ZaninottiGamleby OK33:07+7:5415:03

HD 16

4 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak LiljeholmGamleby OK39:079:32
2Tuva ÖstangårdGamleby OK39:19+0:129:35
3Hanna ÖbergGamleby OK41:29+2:2210:07
4Tove ValleriusGamleby OK45:46+6:3911:09
5Meja BergerAnkarsrums OK55:05+15:5813:26
Hannes DegermanGamleby OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser