Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Kretsens Ungdomsserie SOK Träff

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Kretsens Ungdomsserie SOK Träff
Arrangörsorganisation: SOK Träff
Datum: onsdag 8 maj 2019

Grön H

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte TörnIF Hagen23:4412:29
2Axel VallendinIF Hagen24:04+0:2012:40
3Simon SamuelssonTibro OK26:29+2:4513:56
4Ludwig PetterssonHjobygdens OK29:40+5:5615:36

Grön D

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly AnderssonSOK Träff25:3113:25
2Märtha RydhSOK Träff25:41+0:1013:31
3Stina GradTibro OK25:48+0:1713:34
4Andersson MejaSOK Träff28:36+3:0515:03
5Ellen WadströmTibro OK42:29+16:5822:21

Vit H

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver EdvardssonHjobygdens OK17:098:10
2Jesper MilesäterHjobygdens OK17:35+0:268:22
3Edvin NordlundIF Hagen18:28+1:198:47
4Samuel EkholmTibro OK20:06+2:579:34
5Carl NorbergSOK Träff25:29+8:2012:08
6Vincent SamuelssonTibro OK25:50+8:4112:18
7Gustaf GradTibro OK28:15+11:0613:27
8Jonatan SahlénIF Hagen33:39+16:3016:01
9Theodor JoelssonSOK Träff34:07+16:5816:14
Gösta LundgrenSOK Träffej godkänd

Vit D

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Saga SandbergSOK Träff17:348:21
2Meja SvenssonTibro OK21:38+4:0410:18
3Molly ÅgesjöSOK Träff23:08+5:3411:00
4Hanna SvenssonHjobygdens OK25:14+7:4012:00
5Elvira BernuddHjobygdens OK25:18+7:4412:02
6Saga PetterssonHjobygdens OK27:51+10:1713:15
7Jonna MilesäterHjobygdens OK29:40+12:0614:07

Gul H

2 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus SahlénIF Hagen24:279:24
2Rasmus FlorinSOK Träff36:56+12:2914:12
3Mattias AnderssonHjobygdens OK50:07+25:4019:16
4Johan FriskIF Hagen1:02:14+37:4723:56

Gul D

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida TofténSOK Träff28:4411:03
2Lovisa AnderssonHjobygdens OK34:08+5:2413:07
3Lovisa SamuelssonTibro OK57:59+29:1522:18

Orange H

3 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo TofténSOK Träff39:4311:20

Orange D

3 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes JohanssonIF Hagen37:5310:49
2Emma AhlénIF Hagen49:44+11:5114:12

Violett H

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik GullbrandIF Hagen28:147:03
2Linus AhlénIF Hagen33:02+4:488:15
3Liam JohanssonIF Hagen33:39+5:258:24

Violett D

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KindbomIF Hagen50:1212:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser