Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Lätt Lätt

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Alicia KlompLjungskile FK26:45
2Ingrid Sundbladklubblös43:59+17:14
3Vera Sundbladklubblös44:04+17:19
Viggo K PeterssonUddevalla SKej godkänd

Lätt Kort

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Inez WallebäckLjungskile FK27:37
2Hillevi WallebäckLjungskile FK27:41+0:04
3Katarina LindénUddevalla OK30:38+3:01
4Ebba ForsengLjungskile FK32:11+4:34
5Agnes Hammar RosénLjungskile FK32:13+4:36
6Elmer LilleengHerrestads AIF34:41+7:04
7Otto Mellqvist BjelkeUddevalla OK34:50+7:13
8Patrik LilleengHerrestads AIF34:52+7:15
9Isak MolinUddevalla OK35:55+8:18
10Wille alexanderssonUddevalla OK35:58+8:21
11Liam molinUddevalla OK36:16+8:39
12Frida Thorstenssonklubblös42:24+14:47
13Haldan LomanderUddevalla OK43:08+15:31
14Filip HåkanssonUddevalla OK46:46+19:09

Lätt Lång

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elsa ForsengLjungskile FK33:14
2Rasmus LindénUddevalla OK35:01+1:47
3Olivia Mellqvist BjelkeUddevalla OK37:30+4:16
4Elof Edgrenklubblös40:24+7:10
5Jana Edgrenklubblös40:41+7:27
6Elin Hjalmarssonklubblös40:54+7:40
7Linnea JohanssonUddevalla OK51:46+18:32
8Ella FinnmanUddevalla OK51:47+18:33
9Gunilla HolmbergHerrestads AIF58:10+24:56
10Ingela Andreassonklubblös58:11+24:57
11Alva JohanssonUddevalla OK1:10:37+37:23
12Julia KristianssenUddevalla1:10:38+37:24

Medel Kort

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vilma HenrikssonUddevalla OK25:56
2Jan-Erik PålssonUddevalla IS27:04+1:08
3Morilo GustavssonUddevalla OK28:24+2:28
4Inga-Lill NilssonUddevalla OK28:29+2:33
5Billisa WabeUddevalla OK29:17+3:21
6Malin GustavssonUddevalla OK29:18+3:22
7Vera KlingbergLjungskile FK39:03+13:07
8Celia KlingbergLjungskile FK39:04+13:08
9Hanna AnderssonUddevalla OK58:30+32:34
9Lilly TrollhedUddevalla OK58:30+32:34

Medel Lång

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tony Grantzklubblös31:57
2Alva ZakariassonUddevalla OK34:17+2:20
3Anna-Sara ZakariassonUddevalla OK46:50+14:53
4Tobjörn Larssonklubblös49:26+17:29
5Reino Ragnarssonklubblös50:02+18:05
6Marianne Vänerlövklubblös50:12+18:15
7Göte NatanaelssonLjungskile FK55:27+23:30
8Anna-Maria Samuelssonklubblös1:04:27+32:30
9Tobias klompLjungskile FK1:08:45+36:48
Susanne JohanssonStångenäs AISej godkänd
Tor LindénUddevalla OKej godkänd
Jakob KantzerUddevalla OKej godkänd

Svår Kort

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per BladLjungskile FK36:55
2Tilia OlssonUddevalla OK37:38+0:43
3Bo KarlssonLjungskile FK46:03+9:08
4Hans Andersson StrinningUddevalla OK47:11+10:16
5Lasse Berndesklubblös47:58+11:03
6Elving LomanderUddevalla OK48:48+11:53
7Fredrik NilssonStångenäs AIS57:50+20:55
8Viktor NilssonStångenäs AIS57:53+20:58
9Birgit HanssonHerrestads AIF1:02:30+25:35
10Stefan Malmrosklubblös1:03:05+26:10
11Andreas KalrssonUddevalla OK1:09:31+32:36

Svår Lång

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Daniel KöttbullenUddevalla OK45:39
2Hilding MakaronUddevalla OK50:41+5:02
3Lovis BergstrandUddevalla OK1:03:46+18:07
Ulf BjörkdahlHerrestads AIFej godkänd
Fredrik OlssonUddevalla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser