Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lång-KM

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lång-KM
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 26 maj 2019

Damer Nybörjare

5 000 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristin KarlssonCentrum OKej start

Herrar Nybörjare

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per BengtssonCentrum OK39:537:58
2Michael BrüerCentrum OK41:52+1:598:22
3Christian AtmerCentrum OK48:32+8:399:42

D40+

5 700 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF53:349:23
2Mette BrolinsonCentrum OK1:17:10+23:3613:32
Karin GillbergCentrum OKej start

H40+

6 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle TyrlandCentrum OK49:187:57
2Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF58:57+9:399:30
3Tommy HolmérVäsby OK1:03:23+14:0510:13
4Per-Anders LindgrenCentrum OK1:08:18+19:0011:00
5Mattias RobertsonCentrum OK1:13:34+24:1611:51
6Niclas PeterssonCentrum OK1:32:52+43:3414:58
Christian RotvikerCentrum OKej start
Jonas NylundCentrum OKej start
Torbjörn ThufvessonCentrum OKej start
Linus RisplingCentrum OKej start
Samuel SvenssonCentrum OKej start

D21

7 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa KjellstrandCentrum OK1:01:358:40
2Linnea BörjarsCentrum OK1:06:42+5:079:23
3Lena ÖhmanCentrum OK1:18:01+16:2610:59
4Agnes ThorCentrum OK1:25:26+23:5112:01
Elin ThyrCentrum OKej start

H21

9 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens RönnolsJärla Orientering52:275:42
2Oskar NordmarkCentrum OK1:16:50+24:238:21
3Andreas LundstenCentrum OK1:17:56+25:298:28
4Magnus KarlssonCentrum OK1:19:34+27:078:38
5Sergiu FalaOK Ravinen1:20:10+27:438:42
6Kristoffer EdshageCentrum OK1:30:09+37:429:47
7Arvid RudbergCentrum OK1:41:59+49:3211:05
8Örjan AhnoffCentrum OK1:45:26+52:5911:27
9Olof LethagenCentrum OK2:04:49+1:12:2213:34
Niklas EverittCentrum OKej godkänd
Oskar HermanssonCentrum OKej godkänd
Gustaf PeterssonCentrum OKej start
Mattias ÅgrenCentrum OKej start
Jerk RönnolsCentrum OKej start

Motion

5 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria CarlströmCentrum OK1:04:0811:03
2Elina JohnssonCentrum OK1:28:17+24:0915:13
3Niklas PetterssonCentrum OK1:32:21+28:1315:55
4Anders EkströmCentrum OK2:20:05+1:15:5724:09
Therese BergstedtCentrum OKej godkänd
Mattias HenrikssonCentrum OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser