Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för 7-Klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-Klubbs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 7 maj 2019

Grön/Vit

2 160 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina PerssonSkogslöparna34:0515:46
2Melker LassilaSkogslöparna35:36+1:3116:28
3Arvid NordströmSkogslöparna35:51+1:4616:35
4Wilmer NilssonSkogslöparna38:52+4:4717:59
5Sara HäggquistOK Nolaskogsarna40:44+6:3918:51
6Emma ByströmOK Nolaskogsarna40:45+6:4018:51
7Lele de meyer .Sidensjö IK42:40+8:3519:45
8Gustav MagnussonSkogslöparna45:17+11:1220:57
9Philippa LindnordOK Nolaskogsarna47:12+13:0721:51
10Thor LindnordOK Nolaskogsarna47:49+13:4422:08
11Edvin WesterSkogslöparna48:27+14:2222:25
12Nils JonssonSkogslöparna51:43+17:3823:56
13Ture ForsbergSkogslöparna55:43+21:3825:47
14Albin NygrenSkogslöparna59:04+24:5927:20
15Benjamin LeruyetSkogslöparna59:28+25:2327:31
15Wilma-Louise LeruyetSkogslöparna59:28+25:2327:31
17Amanda MattssonÖrnsköldsviks OK1:06:21+32:1630:43
18Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK1:06:22+32:1730:43
19Isabell AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:06:26+32:2130:45
20Vanja BjörkOK Nolaskogsarna1:14:47+40:4234:37
21Freja BjörkOK Nolaskogsarna1:14:50+40:4534:38
Robin GovaertSidensjö IKej godkänd

Gul

3 030 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida PaulerSkogslöparna33:5811:12
2Hanna WoxlinSkogslöparna34:56+0:5811:31
3Tindra RytterstedtSkogslöparna36:53+2:5512:10
4Felix ÖhmanSkogslöparna39:10+5:1212:55
5Theia AnundborgSidensjö IK49:00+15:0216:10
6Ida LeruyetSkogslöparna51:20+17:2216:56
7Signe ForsbergSkogslöparna54:33+20:3518:00
8Valter LindbladSkogslöparna55:49+21:5118:25
9Gustav BergvinSkogslöparna1:00:52+26:5420:05
10Wilhelm NygrenSkogslöparna1:07:06+33:0822:08
11Hilmer BergquistSkogslöparna1:07:11+33:1322:10
12Julian KöhnSkogslöparna1:07:32+33:3422:17
13Sixten KjellqvistSidensjö IK1:11:35+37:3723:37
14Axel JonssonSkogslöparna1:19:12+45:1426:08
15Anna LindbladSkogslöparna1:23:44+49:4627:38
16Peter LindbladSkogslöparna1:24:32+50:3427:53
17Lisa WesterSkogslöparna1:24:41+50:4327:56
18Eva FredrikssonSkogslöparna1:24:43+50:4527:57
19Gunila MagnussonSkogslöparna1:24:55+50:5728:01
20Oscar HellgrenÖrnsköldsviks OK1:29:21+55:2329:29
21Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:29:24+55:2629:30
22Maria AhlqvistÖrnsköldsviks OK1:47:08+1:13:1035:21
23Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK1:47:10+1:13:1235:22
Emma PerboSkogslöparnaej godkänd
Roger PerboSkogslöparnaej godkänd
Jakob MählerSkogslöparnaej godkänd

Orange

3 540 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NilssonSkogslöparna38:1010:46
2Liam HälldalSkogslöparna38:49+0:3910:57
3Alice RytterstedtSkogslöparna46:04+7:5413:00
4Sixten PerssonSkogslöparna46:48+8:3813:13
5Thomas NordströmSkogslöparna49:49+11:3914:04
6Viktor ÖhmanSkogslöparna52:12+14:0214:44
7Clara NordströmSkogslöparna53:17+15:0715:03
8Agneta LindbergSkogslöparna55:50+17:4015:46
9Hans NordströmSkogslöparna58:19+20:0916:28
10Anna EklundOK Nolaskogsarna1:01:09+22:5917:16
11Yvonne NäslundSkogslöparna1:01:31+23:2117:22
12Marina LåglandSkogslöparna1:02:46+24:3617:43
13Birger SvenssonKubbe-Norrflärke IF1:04:12+26:0218:08
14Marlene HälldalSkogslöparna1:04:41+26:3118:16
15Inger EdinSidensjö IK1:05:07+26:5718:23
16Marie NordströmSkogslöparna1:06:46+28:3618:51
17Lars SandströmSkogslöparna1:07:26+29:1619:02
18Karin SvenssonKubbe-Norrflärke IF1:12:11+34:0120:23
19Monica SandströmKubbe-Norrflärke IF1:12:24+34:1420:27
20Johan EklundOK Nolaskogsarna1:17:50+39:4021:59
21Anneli JonssonSkogslöparna1:36:19+58:0927:12
22Cecilia FällströmSkogslöparna1:36:21+58:1127:13
23Kristina PerboSkogslöparna1:37:01+58:5127:24
24mirjana  matkovicKlubblös1:54:40+1:16:3032:23
Saga BergvinSkogslöparnaej godkänd
Malin BergvinSkogslöparnaej godkänd

Violett

4 420 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ArvidssonSkogslöparna45:3910:19
2Jens WestinSkogslöparna46:49+1:1010:35
3Jonatan HälldalSkogslöparna51:38+5:5911:40
4Peter WoxlinSkogslöparna53:16+7:3712:03
5Klaes EngstömOK Nolaskogsarna56:40+11:0112:49
6Filip NordströmSkogslöparna57:01+11:2212:53
7Mikael NilssonSkogslöparna57:05+11:2612:54
8Nora EngströmOK Nolaskogsarna58:32+12:5313:14
9Sverker RytterstedtSkogslöparna1:00:35+14:5613:42 Ladda ner rutt i gpx-format
10Elias SöderlundSkogslöparna1:01:06+15:2713:49
11Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK1:19:03+33:2417:53
12Iza AnundborgSidensjö IK1:25:47+40:0819:24
13Jenny ÖhmanSkogslöparna1:26:54+41:1519:39
14Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK1:54:03+1:08:2425:48
15Isabelle HellgrenÖrnsköldsviks OK1:54:05+1:08:2625:48
David KjellqvistSidensjö IKej godkänd

Blå

5 320 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ForsbergSkogslöparna55:2710:25
2Christer MikaelssonHusums IF OK1:04:45+9:1812:10
3Jörgen EdinSidensjö IK1:07:31+12:0412:41
4Louise HaneUmeå OK1:29:17+33:5016:46

Svart

6 570 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Börje PaulerSkogslöparna47:447:15
2Jonas HälldalSkogslöparna55:52+8:088:30
3Isak ErikssonOK Nolaskogsarna56:52+9:088:39
4Rune LindströmOK Nolaskogsarna1:12:08+24:2410:58
5Arvid StrandbergSkogslöparna1:12:14+24:3010:59

MtbO 6km

6 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus NilssonSkogslöparna55:119:01
2Titan AnundborgSidensjö IK1:06:21+11:1010:50
Eero O NiemiSkogslöparnaej start

TrailO 2,5 Km

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Marie NiemiSkogslöparnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser