Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för 7-Klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-Klubbs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 7 maj 2019

Klasser: Visa alla | Grön/Vit | Gul | Orange | Orange 1:7500 | Violett | Violett 1:7500 | Blå | Svart | MtbO 6km | MtbO 2,5 km | TrailO 6 km | TrailO 2,5 Km

Skogslöparna

65 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Helena ForsbergBlå (4)55:2710:25
1Börje PaulerSvart (5)47:447:15
1Ida PaulerGul (26)33:5811:12
1Martin NilssonOrange (26)38:1010:46
1Marcus NilssonMtbO 6km (2)55:119:01
1Stina PerssonGrön/Vit (22)34:0515:46
1Karin ArvidssonViolett (16)45:3910:19
2Jens WestinViolett (16)46:49+1:1010:35
2Hanna WoxlinGul (26)34:56+0:5811:31
2Melker LassilaGrön/Vit (22)35:36+1:3116:28
2Liam HälldalOrange (26)38:49+0:3910:57
2Jonas HälldalSvart (5)55:52+8:088:30
3Alice RytterstedtOrange (26)46:04+7:5413:00
3Tindra RytterstedtGul (26)36:53+2:5512:10
3Jonatan HälldalViolett (16)51:38+5:5911:40
3Arvid NordströmGrön/Vit (22)35:51+1:4616:35
4Wilmer NilssonGrön/Vit (22)38:52+4:4717:59
4Peter WoxlinViolett (16)53:16+7:3712:03
4Felix ÖhmanGul (26)39:10+5:1212:55
4Sixten PerssonOrange (26)46:48+8:3813:13
5Arvid StrandbergSvart (5)1:12:14+24:3010:59
5Thomas NordströmOrange (26)49:49+11:3914:04
6Filip NordströmViolett (16)57:01+11:2212:53
6Viktor ÖhmanOrange (26)52:12+14:0214:44
6Ida LeruyetGul (26)51:20+17:2216:56
7Signe ForsbergGul (26)54:33+20:3518:00
7Mikael NilssonViolett (16)57:05+11:2612:54
7Clara NordströmOrange (26)53:17+15:0715:03
8Valter LindbladGul (26)55:49+21:5118:25
8Gustav MagnussonGrön/Vit (22)45:17+11:1220:57
8Agneta LindbergOrange (26)55:50+17:4015:46
9Sverker RytterstedtViolett (16)1:00:35+14:5613:42Ladda ner rutt i gpx-format
9Hans NordströmOrange (26)58:19+20:0916:28
9Gustav BergvinGul (26)1:00:52+26:5420:05
10Wilhelm NygrenGul (26)1:07:06+33:0822:08
10Elias SöderlundViolett (16)1:01:06+15:2713:49
11Yvonne NäslundOrange (26)1:01:31+23:2117:22
11Edvin WesterGrön/Vit (22)48:27+14:2222:25
11Hilmer BergquistGul (26)1:07:11+33:1322:10
12Nils JonssonGrön/Vit (22)51:43+17:3823:56
12Julian KöhnGul (26)1:07:32+33:3422:17
12Marina LåglandOrange (26)1:02:46+24:3617:43
13Ture ForsbergGrön/Vit (22)55:43+21:3825:47
13Jenny ÖhmanViolett (16)1:26:54+41:1519:39
14Axel JonssonGul (26)1:19:12+45:1426:08
14Marlene HälldalOrange (26)1:04:41+26:3118:16
14Albin NygrenGrön/Vit (22)59:04+24:5927:20
15Anna LindbladGul (26)1:23:44+49:4627:38
15Benjamin LeruyetGrön/Vit (22)59:28+25:2327:31
15Wilma-Louise LeruyetGrön/Vit (22)59:28+25:2327:31
16Peter LindbladGul (26)1:24:32+50:3427:53
16Marie NordströmOrange (26)1:06:46+28:3618:51
17Lisa WesterGul (26)1:24:41+50:4327:56
17Lars SandströmOrange (26)1:07:26+29:1619:02
18Eva FredrikssonGul (26)1:24:43+50:4527:57
19Gunila MagnussonGul (26)1:24:55+50:5728:01
21Anneli JonssonOrange (26)1:36:19+58:0927:12
22Cecilia FällströmOrange (26)1:36:21+58:1127:13
23Kristina PerboOrange (26)1:37:01+58:5127:24
Marie NiemiTrailO 2,5 Km (1)ej godkänd
Emma PerboGul (26)ej godkänd
Roger PerboGul (26)ej godkänd
Saga BergvinOrange (26)ej godkänd
Malin BergvinOrange (26)ej godkänd
Jakob MählerGul (26)ej godkänd
Eero O NiemiMtbO 6km (2)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila