Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: torsdag 2 maj 2019

H16

4 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theo LövdahlSOK Viljan31:436:44
2Gustav EvebornSOK Viljan39:45+8:028:26
3Niklas HillströmVimmerby OK42:40+10:579:03
4Emil WahlströmSOK Viljan43:35+11:529:15
5Olle ErlandssonSOK Viljan45:19+13:369:37

D16

4 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna ÖbergGamleby OK36:557:50
2Emma RindstigSOK Viljan42:23+5:288:59
3Vendela SturekSOK Viljan42:54+5:599:06
4Stina LindSOK Viljan47:51+10:5610:09
5Allis NilssonVimmerby OK52:08+15:1311:04

H14

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KreutnerSOK Viljan36:569:12
2Casper SvenssonSOK Viljan1:02:36+25:4015:36
Hamed AhmadiHultsfreds OKutgått

H12

2 840 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias HedHultsfreds OK30:4410:49
2Noa SnickarsVimmerby OK31:33+0:4911:06
3Olof NilssonVimmerby OK55:48+25:0419:38
4Benjamin   mhj SandinMålilla OK1:06:32+35:4823:25
Hugo AssargårdHultsfreds OKej godkänd

D12

2 840 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna    mhj AxelssonMålilla OK42:5815:07
2Alva JohanssonMålilla OK50:37+7:3917:49
3Stina SvenssonVimmerby OK55:54+12:5619:40
4Ida mhj LandströmHultsfreds OK1:02:16+19:1821:55

H10

2 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robbin    Vuxen JohanssonMålilla OK32:0712:04
2Elias     mhj ThunbergMålilla OK42:34+10:2716:00
3Oskar    mhj VasstringMålilla OK51:05+18:5819:12

D10

2 660 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia     mhj JohanssonMålilla OK29:4311:10
2Alma TräffMålilla OK30:20+0:3711:24
3Sanna    mhj SigvardssonMålilla OK35:30+5:4713:20
4Ellen    mhj HedHultsfreds OK42:53+13:1016:07
5Niell     mhj LarsonMålilla OK44:53+15:1016:52
6Peggy   Vuxen SchmeissMålilla OK45:33+15:5017:07

inskolning

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonMålilla OK31:5613:28
2Maximilian KarlssonMålilla OK44:27+12:3118:45
3Isak LandströmHultsfreds OK35:41+3:4515:03
4Naitan LarssonMålilla OK43:07+11:1118:11
5Erik SigvardssonMålilla OK35:17+3:2114:53
6Gunhild SvenoniusHultsfreds OK1:10:08+38:1229:35
7Axel TräffMålilla OK31:46+-0:1013:24

BanaA

4 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ErlandssonVimmerby OK36:318:00
2Gustaf NilssonVimmerby OK38:25+1:548:25
3Anders NilssonVimmerby OK39:00+2:298:33
4Peter LindSOK Viljan39:09+2:388:35
5Tuva LövdahlSOK Viljan40:16+3:458:49
6Åke ArvidssonHultsfreds OK42:46+6:159:22
7Herman BillingMålilla OK44:55+8:249:51
8Anna SvenssonSOK Viljan54:51+18:2012:01
9Carola BillingHultsfreds OK56:15+19:4412:20

BanaB

3 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PerneusMålilla OK30:489:14
2Tony ZetterströmMålilla OK33:01+2:139:54
3Agneta OlivestamVimmerby OK33:59+3:1110:12
4Torbjörn SvenssonVimmerby OK35:48+5:0010:45
5Annsofi JohanssonHultsfreds OK41:55+11:0712:35
6Annelie NylanderHultsfreds OK41:57+11:0912:35
7Sussan ZetterströmMålilla OK52:37+21:4915:48
8Ida OhlssonMålilla OK53:04+22:1615:56

BanaC

2 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid SnickarsMålilla OK35:0611:46
2Elin SvenssonVimmerby OK36:21+1:1512:11
3Arne SävenstrandHultsfreds OK48:49+13:4316:22
4Gunilla SävenstrandHultsfreds OK48:54+13:4816:24
5Sofia NilssonVimmerby OK59:19+24:1319:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser