Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarcup Kungälvs OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarcup Kungälvs OK
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: torsdag 23 maj 2019

gul 2,5-3

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John HermanssonKungälvs OK28:32
2Malte LjungkvistOK Alehof38:16+9:44
3MOa DahlOK Alehof53:19+24:47
4Hjalmar JohanssonOK Alehof53:20+24:48
5Arvid LanneKungälvs OK1:00:50+32:18
6Elly EinarssonKungälvs OK1:11:36+43:04
Madeleine BergqvistOK Alehofutom tävlan

orange 3-4

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel EkdalaKungälvs OK47:58
Magnus BergqvistOK Alehofej start

svart/blå 3

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin AlthoffKungälvs OK52:15
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Ellinor JohanssonOK Alehofej godkänd
Alfred JohanssonOK Alehofej godkänd
Eva NilssonKungälvs OKej godkänd
Eivor Steen-OlssonKungälvs OKej godkänd
Deltagare 50Ej klubbanslutenej start

svart 4,5-5

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gustav BertsOK Alehof41:05
2Isabella AumoKungälvs OK48:52+7:47
3Johan BertsOK Alehof50:27+9:22
4Pierre KarlssonOK Alehof51:12+10:07
5Arvid HermanssonKungälvs OK53:40+12:35
6Dante RangertKungälvs OK55:59+14:54
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK58:55+17:50
8Erik ÖstlingKungälvs OK59:43+18:38
9Hanna RangertKungälvs OK1:05:39+24:34
10Mie ÖstlingKungälvs OK1:06:48+25:43
11Disa RangertKungälvs OK1:13:10+32:05
12Alwin EinarssonKungälvs OK1:16:42+35:37
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Ulla EinarssonKungälvs OKej godkänd
Adrian BergqvistOK Alehofej start
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Ulf PetersonKungälvs OKej start

svart 6-6,5

14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Martin EkdalaKungälvs OK47:36
2Jussi AumoKungälvs OK55:48+8:12
3Björn GrothKungälvs OK1:03:13+15:37
4Martin AnkelOK Alehof1:06:20+18:44
5Erik AderstedtKungälvs OK1:11:44+24:08
6JOhanna NIlssonKungälvs OK1:19:34+31:58
7Stefan JohanssonKungälvs OK1:20:13+32:37
8Daniel HägerstrandKungälvs OK1:21:53+34:17
9Jeannette AumoKungälvs OK1:23:42+36:06
10Hans NilssonKungälvs OK1:25:02+37:26
11Kristin EkdalaKungälvs OK1:32:29+44:53
12Christian StiernstedtKungälvs OK1:36:38+49:02
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd
Magnus HedmanKungälvs OKej godkänd
Deltagare 48Ej klubbanslutenej start
Arvid EkströmStenungsunds OKej start
Stefan L JohanssonKungälvs OKej start
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OKåterbud

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser