Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommarcup Kungälvs OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarcup Kungälvs OK
Arrangörsorganisation: OK Alehof
Datum: torsdag 23 maj 2019

Ej klubbansluten

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Deltagare 50svart/blå 3 (6)ej start
Deltagare 48svart 6-6,5 (15)ej start

Kungälvs OK

31 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Martin Ekdalasvart 6-6,5 (15)47:36
1Karin Althoffsvart/blå 3 (6)52:15
1Axel Ekdalaorange 3-4 (1)47:58
1John Hermanssongul 2,5-3 (6)28:32
2Jussi Aumosvart 6-6,5 (15)55:48+8:12
2Isabella Aumosvart 4,5-5 (14)48:52+7:47
3Björn Grothsvart 6-6,5 (15)1:03:13+15:37
5Arvid Lannegul 2,5-3 (6)1:00:50+32:18
5Erik Aderstedtsvart 6-6,5 (15)1:11:44+24:08
5Arvid Hermanssonsvart 4,5-5 (14)53:40+12:35
6Dante Rangertsvart 4,5-5 (14)55:59+14:54
6Elly Einarssongul 2,5-3 (6)1:11:36+43:04
6JOhanna NIlssonsvart 6-6,5 (15)1:19:34+31:58
7Stefan Johanssonsvart 6-6,5 (15)1:20:13+32:37
7Elsa Aderstedt Althoffsvart 4,5-5 (14)58:55+17:50
8Daniel Hägerstrandsvart 6-6,5 (15)1:21:53+34:17
8Erik Östlingsvart 4,5-5 (14)59:43+18:38
9Hanna Rangertsvart 4,5-5 (14)1:05:39+24:34
9Jeannette Aumosvart 6-6,5 (15)1:23:42+36:06
10Mie Östlingsvart 4,5-5 (14)1:06:48+25:43
10Hans Nilssonsvart 6-6,5 (15)1:25:02+37:26
11Disa Rangertsvart 4,5-5 (14)1:13:10+32:05
11Kristin Ekdalasvart 6-6,5 (15)1:32:29+44:53
12Christian Stiernstedtsvart 6-6,5 (15)1:36:38+49:02
12Alwin Einarssonsvart 4,5-5 (14)1:16:42+35:37
Lars Östlingsvart 4,5-5 (14)ej godkänd
Ulla Einarssonsvart 4,5-5 (14)ej godkänd
Filip Johanssonsvart 6-6,5 (15)ej godkänd
Magnus Hedmansvart 6-6,5 (15)ej godkänd
Eva Nilssonsvart/blå 3 (6)ej godkänd
Eivor Steen-Olssonsvart/blå 3 (6)ej godkänd
Lisa Börnstedtsvart 4,5-5 (14)ej start
Ulf Petersonsvart 4,5-5 (14)ej start
Stefan L Johanssonsvart 6-6,5 (15)ej start
Aron Laurell Håkanssonsvart 6-6,5 (15)återbud

OK Alehof

11 startande
PlacNamnKlassTidDiff
1Gustav Bertssvart 4,5-5 (14)41:05
2Malte Ljungkvistgul 2,5-3 (6)38:16+9:44
3Johan Bertssvart 4,5-5 (14)50:27+9:22
3MOa Dahlgul 2,5-3 (6)53:19+24:47
4Martin Ankelsvart 6-6,5 (15)1:06:20+18:44
4Hjalmar Johanssongul 2,5-3 (6)53:20+24:48
4Pierre Karlssonsvart 4,5-5 (14)51:12+10:07
Simon Ljungkvistsvart/blå 3 (6)ej godkänd
Ellinor Johanssonsvart/blå 3 (6)ej godkänd
Alfred Johanssonsvart/blå 3 (6)ej godkänd
Madeleine Bergqvistgul 2,5-3 (6)utom tävlan
Magnus Bergqvistorange 3-4 (1)ej start
Adrian Bergqvistsvart 4,5-5 (14)ej start

Stenungsunds OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiff
Arvid Ekströmsvart 6-6,5 (15)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser