Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: söndag 2 juni 2019

H17-39

7 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF44:115:39
2Martin JanssonSödertälje-Nykvarn OF44:32+0:215:42
3Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF45:05+0:545:46
4Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF52:35+8:246:44
5Jonathan AhlsénSödertälje-Nykvarn OF58:04+13:537:26
6Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:01:49+17:387:55
7Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF1:03:22+19:118:07

D17-39

5 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DavidssonÄrla IF45:437:44
2Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF48:17+2:348:11
3Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF48:24+2:418:12
4Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF1:20:34+34:5113:39

H16

5 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF44:377:33
2Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF44:48+0:117:35

D14

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF21:326:43
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF25:55+4:238:05
3Alexandra StålSödertälje-Nykvarn OF30:28+8:569:31
4Klara StrindSödertälje-Nykvarn OF49:17+27:4515:24
Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OFej start

D12

2 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde LampinenSödertälje-Nykvarn OF31:2613:05
2Ines MolinSödertälje-Nykvarn OF32:18+0:5213:27
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFej start

D10

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida StrindSödertälje-Nykvarn OF50:2718:41

H10

2 700 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin MarjakajSödertälje-Nykvarn OFej start

D40

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF43:398:33
2Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF44:05+0:268:38
3Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF48:04+4:259:25
4Jenny KjellbergSödertälje-Nykvarn OF53:27+9:4810:28
Susanna KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej start

H40

5 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens MolinSödertälje-Nykvarn OF38:326:31
2Martin LampinenSödertälje-Nykvarn OF39:26+0:546:41
3Lars BygdénSödertälje-Nykvarn OF42:14+3:427:09
4Martin MoldinSödertälje-Nykvarn OF46:50+8:187:56
5Tomas FagerstedtSödertälje-Nykvarn OF47:46+9:148:05
6Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:05:14+26:4211:03
Johan StrindSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D50

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF31:537:05
2Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:16+4:238:03
3Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF38:20+6:278:31
4Anna EkSödertälje-Nykvarn OF49:58+18:0511:06

H50

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF34:366:47
2Anders LindeborgSödertälje-Nykvarn OF36:13+1:377:06
3Martin HedeSödertälje-Nykvarn OF47:43+13:079:21
4Ove JanssonSödertälje-Nykvarn OF48:47+14:119:33
5Svante SandbergSödertälje-Nykvarn OF1:00:28+25:5211:51
6Peter EdénSödertälje-Nykvarn OF1:20:36+46:0015:48
Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF34:1210:03
2Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF41:29+7:1712:12

H60

4 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF38:208:31
2Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF41:30+3:109:13
3Lars AnderssonSödertälje-Nykvarn OF43:46+5:269:43
4Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF47:03+8:4310:27
5Hans JohanssonSödertälje-Nykvarn OF1:05:14+26:5414:29

D70

3 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF49:2614:32
2Karin AlmströmSödertälje-Nykvarn OF51:50+2:2415:14
3Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:14:40+25:1421:57

H70

3 400 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf SkoglundSödertälje-Nykvarn OF39:0111:28
2Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF39:55+0:5411:44
3Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF40:14+1:1311:50
4Jan BrolundSödertälje-Nykvarn OF42:41+3:4012:33
5Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF43:32+4:3112:48
6Arne AlmströmSödertälje-Nykvarn OF47:00+7:5913:49
7Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF52:17+13:1615:22
8Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OF57:26+18:2516:53

Inskolning

1 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alvar MolinSödertälje-Nykvarn OF38:3524:06
2Meja JohanderSödertälje-Nykvarn OF39:24+0:4924:37
3Albin JohanderSödertälje-Nykvarn OF39:33+0:5824:43

Öppen 1

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OF35:3513:10

Öppen 2

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina SkoglundSödertälje-Nykvarn OF47:3519:49

Öppen 3

3 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF35:1310:21
2Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF36:04+0:5110:36
3Marlene BigrenSödertälje-Nykvarn OF41:47+6:3412:17
Linda StrindSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen 4

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF34:1910:43

Öppen 5

4 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK38:288:32
2Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF1:19:06+40:3817:34

Öppen 6

5 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan R JohanderSödertälje-Nykvarn OF44:548:48
2Martin StålSödertälje-Nykvarn OF1:04:44+19:5012:41
3Lisa EdénSödertälje-Nykvarn OF1:19:02+34:0815:29

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser