Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserie 4, Västra Blekinge

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserie 4, Västra Blekinge
Arrangörsorganisation: Stigmännen Karlshamns OK
Datum: onsdag 22 maj 2019

D16 Kort

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken28:108:24
2Ina ÅmanOK Vilse 8730:38+2:289:08
3Vilmalee SuwanOK Vilse 8731:13+3:039:19
4Elvira LjungbergOK Skogsfalken36:09+7:5910:47
5Anna Simonsson-SøndenåStigmännen Karlshamns OK37:28+9:1811:11
6Ella SöderbergOK Skogsfalken52:14+24:0415:35

H16 Kort

3 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AlbinssonOK Skogsfalken30:008:09
2Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK33:35+3:359:07
3Leonard LydellStigmännen Karlshamns OK51:40+21:4014:02
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OKej start

D14 Kort

2 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Siri KleinOK Vilse 8725:4910:45
2Anna ViktorssonOK Skogsfalken27:48+1:5911:35
3Agnes OlssonOK Skogsfalken27:49+2:0011:35
4Thea LewisOK Vilse 8730:01+4:1212:30
5Alexia WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK31:39+5:5013:11
Isabell RosenbergOK Vilse 87ej start

H14 Kort

2 570 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonOK Vilse 8719:377:37
2Vilmer LindströmOK Skogsfalken19:49+0:127:42
3Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK22:12+2:358:38
4Victor JosefssonOK Skogsfalken25:13+5:369:48
5Malte RobértStigmännen Karlshamns OK26:38+7:0110:21
6Svante BohlinOK Skogsfalken28:51+9:1411:13
7Axel KjellvågOK Skogsfalken31:49+12:1212:22
8Hampus MollgårdStigmännen Karlshamns OK32:20+12:4312:34
9Lukas BlissingOK Vilse 8759:05+39:2822:59
Noah SvenssonOK Vilse 87ej godkänd
Noah MulariOK Vilse 87ej godkänd

D12 Kort

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannah JosefssonOK Skogsfalken13:226:37
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken15:01+1:397:26
3Hilma PaulinOK Vilse 8716:40+3:188:15
4Elin RydströmOK Skogsfalken19:32+6:109:40
5Klara OlssonStigmännen Karlshamns OK25:21+11:5912:32
6Tuva BohlinOK Skogsfalken25:27+12:0512:35
7Ellen EinarssonOK Vilse 8726:20+12:5813:02

H12 Kort

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam HåkanssonOK Vilse 8721:2110:34
2Alfons JohansenOK Vilse 8721:27+0:0610:37
3Linus SvenssonOK Vilse 8725:32+4:1112:38
4Emil JohanssonOK Skogsfalken27:51+6:3013:47
5Erik KarlssonOK Skogsfalken30:11+8:5014:56
Olof OlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Albin EmilssonOK Skogsfalkenej start

D10 Kort

1 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inez KjellvågOK Skogsfalken19:3511:56
2Viola OlssonOK Skogsfalken20:24+0:4912:26
3Nelly CarlssonStigmännen Karlshamns OK21:52+2:1713:20
4Elin JohanssonOK Skogsfalken23:45+4:1014:28

H10 Kort

1 640 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Troj GunnarssonOK Vilse 8712:217:31
2Olle SchybergOK Skogsfalken12:47+0:267:47
3Oskar SöderbergOK Skogsfalken14:13+1:528:40
4Filip PaulinOK Vilse 8716:35+4:1410:06
5Oscar RydströmOK Skogsfalken18:18+5:5711:09
6Oscar MolinStigmännen Karlshamns OK20:25+8:0412:26
7Arvid KleinOK Vilse 8720:31+8:1012:30
8Oliver SvenssonOK Vilse 8724:28+12:0714:55
9Ebbe EkenbergStigmännen Karlshamns OK24:32+12:1114:57
10Silas JanzonOK Vilse 8734:47+22:2621:12

Inskolning

1 080 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice CarlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Folke EkenbergStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Lin IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Maj IngvarssonOK Vilse 87fullföljt
Alma MolinStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Svante RovinaOK Skogsfalkenfullföljt
Vilda RovinaOK Skogsfalkenfullföljt
Wille SchönStigmännen Karlshamns OKfullföljt

U1

1 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak MattssonStigmännen Karlshamns OK8:047:28
2Svante Simonsson JensenOK Skogsfalken8:45+0:418:06
3Herkules ErikssonStigmännen Karlshamns OK9:14+1:108:32
4Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OK9:33+1:298:50
5Ivan RobértStigmännen Karlshamns OK9:37+1:338:54
6Alma EkenbergStigmännen Karlshamns OK10:37+2:339:49
7Levina VihlborgOK Vilse 8711:04+3:0010:14
8Nikita MollgårdStigmännen Karlshamns OK11:08+3:0410:18
9Esther JohansenOK Vilse 8711:23+3:1910:32
10Liam JohanssonOK Skogsfalken11:39+3:3510:47
11Vidar HaraldssonStigmännen Karlshamns OK11:46+3:4210:53
12Milllie MulariOK Vilse 8711:51+3:4710:58
13Herman SchybergOK Skogsfalken11:56+3:5211:02
14Elliot BlissingOK Vilse 8712:24+4:2011:28
15Albin HåkanssonOK Vilse 8714:06+6:0213:03
16Nellie BengtssonStigmännen Karlshamns OK16:57+8:5315:41
17Kimberly WaldschmidtStigmännen Karlshamns OK20:40+12:3619:08
Ville AnderssonOK Skogsfalkenej start
Lucien HåkanssonOK Vilse 87ej start
Meja LeandersonStigmännen Karlshamns OKej start
Robin NilssonOK Vilse 87ej start

U2

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Zeb MillbournOK Skogsfalken17:368:42
2Filippa KarkulehtoOK Vilse 8721:04+3:2810:25
3Jenny BengtssonOK Vilse 8724:12+6:3611:58
4Esther VihlborgOK Vilse 8730:08+12:3214:55
5Sigge RobértStigmännen Karlshamns OK37:13+19:3718:25
6Arian BjerstedtStigmännen Karlshamns OK39:43+22:0719:39
7Viggo LewisOK Vilse 8740:05+22:2919:50
8Hugo RömanOK Vilse 8745:00+27:2422:16
9Dominykas PrakapasOK Vilse 8748:37+31:0124:04
Molly DuvbornOK Vilse 87ej start

U3

2 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hillevi ErikssonStigmännen Karlshamns OK43:1116:48

Öppen motion 3

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael BohlinOK Skogsfalken33:2210:50
2Jenny ThörnOK Vilse 8746:49+13:2715:12
3Jonas JohanssonOK Skogsfalken54:56+21:3417:50
Jan Åke HanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 5

3 850 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken30:548:01
2Mattias JacobssonMalmö OK37:41+6:479:47
3Paul OlssonOK Skogsfalken38:57+8:0310:07
4Oscar SchybergOK Skogsfalken40:10+9:1610:25
5Pierre DanielssonOK Skogsfalken42:34+11:4011:03
6Tobias JohannessonStigmännen Karlshamns OK42:39+11:4511:04
7Jonas K JohanssonOK Skogsfalken42:58+12:0411:09
8Jim FredrikssonOK Skogsfalken45:13+14:1911:44
9Nils KarlssonVäxjö AIS46:26+15:3212:03
10Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK47:33+16:3912:21
11Henrik ViktorssonOK Skogsfalken47:52+16:5812:25
12Melissa MillbournOK Skogsfalken52:48+21:5413:42
13Conny BerggrenVäxjö AIS54:15+23:2114:05
14Sofie EkenbergStigmännen Karlshamns OK57:50+26:5615:01
Lena SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd
Ola SöderbergOK Skogsfalkenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser