Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap Medeldistans för OK Orion och Karlskrona SOK
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 23 maj 2019

D21

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Cecilia BrattOK Orion36:198:15
2Lisa FolinoKarlskrona SOK44:21+8:0210:04
3Helena GummessonKarlskrona SOK53:50+17:3112:14
4Carolin HåkanssonOK Orion53:55+17:3612:15

H21

4 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus PeterssonOK Orion28:226:26
2Aleksander BernaciakOK Orion29:37+1:156:43
3Pontus JohanssonKarlskrona SOK32:43+4:217:26
4Mikhailo TeslenkoLeO-Team35:41+7:198:06
5Viktor TovessonOK Orion36:49+8:278:22

D20

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK55:3412:37

H18

4 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid KronmarKarlskrona SOK43:139:49

D16

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa SwartzOK Orion38:4710:12
2Vilma EngströmOK Orion48:44+9:5712:49

H16

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip HåkanssonOK Orion30:34
2Erik OscarssonOK Orion32:34+2:00
3Hugo LarssonKarlskrona SOK36:15+5:41

D14

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK26:339:09
2Hedda SvenssonOK Orion28:05+1:329:41

H14

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel BrattOK Orion24:428:31
2Nils SwartzOK Orion26:42+2:009:12
3Oliver HåkanssonOK Orion27:41+2:599:32

D12

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta SvennerudKarlskrona SOK25:4710:18
2Selma LeopoldOK Orion29:46+3:5911:54
3Alva EngströmOK Orion32:52+7:0513:08

H12

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip MyrénOK Orion27:4111:04
2Erik LeopoldOK Orion39:44+12:0315:53

D10

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia MyrénOK Orion22:3710:46
2Elsa EngströmOK Orion36:02+13:2517:09

H10

2 100 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer SjökvistOK Orion23:1511:04
2Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK26:28+3:1312:36
3Melker FolinoKarlskrona SOK55:27+32:1226:24

D35

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LarssonKarlskrona SOK40:4810:44
2Maria MånssonOK Orion47:19+6:3112:27
3Linda AllwoodKarlskrona SOK57:35+16:4715:09

H35

4 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik SjökvistOK Orion36:088:12
2Johan MyrénOK Orion36:19+0:118:15
3Anders LeopoldOK Orion46:29+10:2110:33
4Henrik StenholmKarlskrona SOK47:17+11:0910:44
5Olle Tour SohlinOK Orion52:10+16:0211:51
6Daniel OscarssonOK Orion52:12+16:0411:51
7Stefan CaleklintKarlskrona SOK53:36+17:2812:10

D45

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny HåkanssonOK Orion37:039:45
2Maria SibilevaKarlskrona SOK38:48+1:4510:12
3Anna-Karin JonssonOK Orion44:33+7:3011:43
4Gunilla GustafssonOK Orion1:03:44+26:4116:46
5Annica RosengrenOK Orion1:04:11+27:0816:53

H45

3 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonKarlskrona SOK29:417:48
2Niklas BrattOK Orion29:47+0:067:50
3Pontus JonssonOK Orion31:50+2:098:22
4Marcus SvennerudKarlskrona SOK39:29+9:4810:23
5Anders NilssonOK Orion41:25+11:4410:53
6Johan JacobssonOK Orion43:07+13:2611:20
7Magnus HåkanssonOK Orion48:04+18:2312:38
8Magnus KronmarKarlskrona SOK50:16+20:3513:13

D55

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SwartzOK Orion40:0710:33
2Carina SvärdOK Orion49:07+9:0012:55

H55

3 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SvenssonOK Orion41:5611:02
2Mats KarlssonKarlskrona SOK1:08:05+26:0917:55
Peter AnderssonOK Orionej godkänd

D65

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:09:5218:23
2Gunilla AnderssonKarlskrona SOK1:12:52+3:0019:10

H65

3 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK37:259:50
2Karl-Axel EngströmOK Orion43:33+6:0811:27
3Björn LinnersjöOK Orion52:35+15:1013:50
4Lennart SohlinOK Orion55:56+18:3114:43
5Bengt StrindhagenOK Orion1:05:45+28:2017:18
6Aymonn AnderssonKarlskrona SOK1:09:10+31:4518:12

Bana 2

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka OlssonKarlskrona SOK40:3410:40

Bana 3

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LeuenbergerOK Orion43:4415:04

Bana 4

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ninne MellblomKarlskrona SOK49:0419:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser