Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för NAIS - Ungdomsserien+NOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: NAIS - Ungdomsserien+NOK
Arrangörsorganisation: NAIS Orienteringsklubb
Datum: tisdag 21 maj 2019

D16

4 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie EttlingSkogspojkarnas OK44:449:56
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb1:01:24+16:4013:38
Siri BäckstedtMatteus SIej godkänd
Stella RosengrenTjalve IF Norrköpingej start

H16

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Valter FredrikssonTjalve IF Norrköping40:227:54
2Pontus ÖstemarFinspångs SOK51:34+11:1210:06
3David MalmOK Kolmården55:00+14:3810:47
4David StrömbäckOK Denseln56:11+15:4911:00
Axel WågbergNAIS Orienteringsklubbej godkänd
John KinnanderMatteus SIej godkänd

D14

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara ZimmermanTjalve IF Norrköping41:4210:25
2Alva KarlssonOK Kolmården44:39+2:5711:09
3Emmy BorgOK Denseln57:23+15:4114:20
Karolina JohanssonHammarkinds OKej godkänd

H14

4 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin FredrikssonTjalve IF Norrköping40:1210:03
2Wilmer KempeOK Denseln42:02+1:5010:30
3Vincent DahmTjalve IF Norrköping58:50+18:3814:42
4Robin WilhelmsonTjalve IF Norrköping1:01:01+20:4915:15
5Melker ÖsterströmHammarkinds OK1:16:54+36:4219:13
6Sixten WågbergNAIS Orienteringsklubb1:21:05+40:5320:16
Hugo BraamOK Denselnej godkänd
Jonatan BäckstedtMatteus SIej godkänd
Kevin KarlssonHammarkinds OKej godkänd

D12

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda MalmströmTjalve IF Norrköping38:2412:23
2Alice EttlingSkogspojkarnas OK42:07+3:4313:35
3Wilma FahlstedtSkogspojkarnas OK1:15:26+37:0224:20
4Tuva AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:21:37+43:1326:19
Agnes EklundOK Denselnej start

H12

3 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ÖstemarFinspångs SOK39:3812:47
2Malte AnderssonMatteus SI39:56+0:1812:52
3Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb41:46+2:0813:28
4Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubb52:03+12:2516:47
5Timbastian BranderTjalve IF Norrköping54:57+15:1917:43
6Rasmus SamuelssonOK Denseln55:30+15:5217:54
7Gustav LjungstorpHammarkinds OK56:23+16:4518:11
Axel JarlNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Mio NorinMatteus SIej godkänd
Alfred PetterssonFinspångs SOKej start

D10

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella EngvallOK Kolmården19:458:13
2Sanna JosefssonOK Kolmården33:05+13:2013:47
3Matilda ÖsterlundMatteus SI33:06+13:2113:47
4Linn BorgOK Denseln35:46+16:0114:54
Lova BraamOK Denselnej start

H10

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Uno DingstenSkogspojkarnas OK27:2011:23
2Sixten LevinsonOK Kolmården29:20+2:0012:13
3Ville AnderssonMatteus SI30:27+3:0712:41
4Alvar KempeOK Denseln30:46+3:2612:49
5Loke AlenbrandOK Kolmården46:34+19:1419:24
6Rasmus WilhelmsonTjalve IF Norrköping48:44+21:2420:18
Oscar LundbyTjalve IF Norrköpingej godkänd

Inskolning

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elsa GillerforsNAIS Orienteringsklubb44:46+13:4319:27
Klara JoelssonMatteus SI37:10+6:0716:09
Signe LindMatteus SI38:13+7:1016:36
Benjamin LuksTjalve IF Norrköping32:05+1:0213:56
Cornelia WiganderNAIS Orienteringsklubb43:56+12:5319:06
Emmy AnderssonOK Denseln41:44+10:4118:08
Elvira ArtilesMatteus SI51:00+19:5722:10
Emmy KempeOK Denseln37:56+6:5316:29
Markus KantarpÄrla IF35:28+4:2515:25
Ture LevinsonOK Kolmården31:0313:30
Olle GreenOK Vivill45:55+14:5219:57
Matilda DahlskogTjalve IF Norrköping37:07+6:0416:08

U1

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivar ViklundMatteus SI23:5710:24
2Maja SamuelssonOK Denseln26:01+2:0411:18
3Siri EngvallOK Kolmården26:30+2:3311:31
4My ÖsterlundMatteus SI28:27+4:3012:22
5Emma KinnanderMatteus SI29:37+5:4012:52
6Elias WedinNAIS Orienteringsklubb29:39+5:4212:53
7Selma NaumannTjalve IF Norrköping30:10+6:1313:06
8Teodor TapaniTjalve IF Norrköping35:42+11:4515:31
9Lovisa DahlskogTjalve IF Norrköping35:58+12:0115:38
10Sigrid LindMatteus SI36:39+12:4215:56
11Mille NorinMatteus SI36:50+12:5316:00
Silas MeyerMatteus SIej start

U2

2 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma AnderssonOK Denseln24:2010:08
2Filip CösterTjalve IF Norrköping28:09+3:4911:43
3Agnes NygrenTjalve IF Norrköping29:53+5:3312:27
4Erik EttlingSkogspojkarnas OK32:30+8:1013:32
5Valentin WiganderNAIS Orienteringsklubb35:14+10:5414:40
6Ester LjungaeusOK Denseln35:28+11:0814:46
7Linus JosefssonOK Kolmården35:50+11:3014:55
8Jakob FjellnerMatteus SI42:42+18:2217:47
9Radish RamstedtTjalve IF Norrköping44:46+20:2618:39
10Alexander CrispinOK Denseln48:10+23:5020:04
11Elmer LahtinenTjalve IF Norrköping48:11+23:5120:04
11Robin AnnellOK Denseln48:11+23:5120:04
13Sayali NilssonTjalve IF Norrköping55:21+31:0123:03
14Olle Hedin LyckTjalve IF Norrköping56:03+31:4323:21
15Odd DingstenSkogspojkarnas OK3:12:06+2:47:461:20:02
Gustav SöderströmOK Kolmårdenej godkänd
Sune AlenbrandOK Kolmårdenej godkänd
Alexander BergholtzOK Kolmårdenej godkänd
Alvin Lindgren JohanssonTjalve IF Norrköpingej start

U3

3 100 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SöderströmOK Kolmården37:3512:07
2Oscar BergholtzOK Kolmården1:09:40+32:0522:28
3Saga SehlerOK Kolmården1:12:15+34:4023:18
3Julie CasselsjöOK Kolmården1:12:15+34:4023:18
5Tilde TingströmNAIS Orienteringsklubb1:22:27+44:5226:35

A

8 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel NilssonNyköpings OK55:496:58
2Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:08:18+12:298:32
3Nicklas LevinsonOK Kolmården1:14:30+18:419:18

B

5 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AnderssonMatteus SI43:497:41
2Ulf HylanderNyköpings OK46:08+2:198:05
3Joakim GustafssonFinspångs SOK46:59+3:108:14
4Per KempeOK Denseln47:34+3:458:20
5Kristin HylanderNyköpings OK47:45+3:568:22
6Jonas JohnssonOK Kolmården49:35+5:468:41
7Sven-Johan PrytzTjalve IF Norrköping52:03+8:149:07
8Simon NybergNAIS Orienteringsklubb53:14+9:259:20
9Johan HerrmanOK Hällen57:02+13:1310:00
10Niclas KinnanderMatteus SI57:09+13:2010:01
11Adrian PauliIstrums SK57:18+13:2910:03
12Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb59:23+15:3410:25
13Erik JohnssonOK Kolmården1:01:09+17:2010:43
14Johan WänströmFinspångs SOK1:01:11+17:2210:44
15Johan DahmTjalve IF Norrköping1:14:16+30:2713:01
Klas JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

C

4 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan ÅrbrinkLinköpings OK37:077:34
2Jonas WestinNAIS Orienteringsklubb43:35+6:288:53
3Mats EngströmOK Denseln44:25+7:189:03
4Hans PerssonOK Kolmården44:41+7:349:07
5Tommy AnderssonNAIS Orienteringsklubb45:49+8:429:21
6Andreas HellgrenHammarkinds OK46:06+8:599:24
7Jesper WaldfeltFinspångs SOK47:21+10:149:39
8Tommy ErikssonTjalve IF Norrköping47:29+10:229:41
9Bengt SchwartzOK Kolmården48:38+11:319:55
10Fredrik UrbergHammarkinds OK50:14+13:0710:15
11Caroline GreenOK Vivill52:42+15:3510:45
12Johan TingströmNAIS Orienteringsklubb55:16+18:0911:16
13Peter WilhelmsonTjalve IF Norrköping55:19+18:1211:17
14Linda EdströmMatteus SI56:45+19:3811:34
15Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK59:18+22:1112:06
16Jonas EdlundTjalve IF Norrköping1:20:19+43:1216:23

D

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper BäckstedtMatteus SI36:0511:16
2Ebba SkullmanLinköpings OK42:15+6:1013:12
3Krister HultbergOK Kolmården43:03+6:5813:27
4Håkan LindgrenOK Kolmården43:57+7:5213:44
5Pelle SkullmanLinköpings OK44:51+8:4614:00
6Pontus BranderTjalve IF Norrköping45:11+9:0614:07
7Mats K LuksTjalve IF Norrköping46:50+10:4514:38
8Kjell JosefssonOK Kolmården47:02+10:5714:41
9Leif BerggrenNAIS Orienteringsklubb48:38+12:3315:11
10Hannes WernSkogspojkarnas OK52:51+16:4616:30
11Erik CarlssonMatteus SI54:19+18:1416:58
12Runar AldénOK Kolmården55:46+19:4117:25
13Sara AnderssonOK Denseln58:21+22:1618:14
14Anna NorinMatteus SI1:08:27+32:2221:23
15Harald BrandeTjalve IF Norrköping1:09:57+33:5221:51
16Maria ÖsterlundMatteus SI1:20:42+44:3725:13
17Annica KarlssonTjalve IF Norrköping1:34:22+58:1729:29
18Tobias NorinMatteus SI1:34:27+58:2229:30
19Adam LundbyTjalve IF Norrköping1:46:09+1:10:0433:10
20Jessica LundbyTjalve IF Norrköping1:46:10+1:10:0533:10

E

3 200 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa MalmströmTjalve IF Norrköping29:529:20
2Lena MalmströmTjalve IF Norrköping37:02+7:1011:34
3Josefine DahlstedtTjalve IF Norrköping38:22+8:3011:59
4Britt-Marie AldénOK Kolmården41:17+11:2512:54
5Malin AxFinspångs SOK42:29+12:3713:16
6Karin ZimmermanTjalve IF Norrköping46:41+16:4914:35
7Gerd HagströmTjalve IF Norrköping50:31+20:3915:47
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb54:31+24:3917:02
9Anders KlingHammarkinds OK54:36+24:4417:03
10Nils SjödinTjalve IF Norrköping54:54+25:0217:09
11Johan LjungstorpHammarkinds OK55:33+25:4117:21
12Pernilla BäckstedtMatteus SI55:39+25:4717:23
13Jonas AnnellOK Denseln59:38+29:4618:38
14Lotta AnnellOK Denseln59:42+29:5018:39
15Johnny WallingeOK Kolmården1:05:02+35:1020:19
16Pernilla ÖsterströmHammarkinds OK1:07:10+37:1820:59
17Alf MattssonOK Kolmården1:08:49+38:5721:30
18Vidar EdlundTjalve IF Norrköping1:12:47+42:5522:44

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser