*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för PTV #3 Kil

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: PTV #3 Kil
Arrangörsorganisation: Kils OK
Datum: måndag 20 maj 2019

Herrar Lång

2 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonKils OK12:534:28
2Viktor SkoogKils OK13:46+0:534:46
3Anton UllerKils OK14:55+2:025:10
4Fredrik NordströmOK Älgen15:15+2:225:17
5Gustav PermanOK Tyr15:48+2:555:29
6Anders HedqvistOK Tyr16:16+3:235:38
7Rolf WikströmOK Tyr16:23+3:305:41
8Jonas UllerKils OK16:44+3:515:48
9Håkan JonssonKristinehamns OK16:58+4:055:53
10Lars NordströmKils OK17:30+4:376:04
11Erik ErikssonOK Älgen17:40+4:476:08
12Mattias PerssonOK Tyr17:52+4:596:12
13Mats BergenfurIK Vikings OK18:23+5:306:22
14Jonas BergenfurSkattkärrs SOK18:52+5:596:33
15Lars HolmgårdKils OK18:59+6:066:35
16William RebaneKils OK19:28+6:356:45
17Stefan ErikssonOK Älgen19:43+6:506:50
18Mattias JohannesdalSkattkärrs SOK20:13+7:207:01
19Markus JohnssonSkattkärrs SOK20:15+7:227:01
20Lars AnderssonOK Tyr21:24+8:317:25
21Thomas BomanOK Tyr22:24+9:317:46
22Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK22:32+9:397:49
23Ulf NordzellOK Djerf22:44+9:517:53
24Tony GullqvistVästvärmlands OK25:16+12:238:46
25Elis NordströmKils OK25:29+12:368:50
26Tord NordinKils OK26:41+13:489:15
Fredrik WestlundKils OKej godkänd

Damer Lång

2 880 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna SkoogKils OK17:015:54
2Tove OrdqvistKils OK17:31+0:306:04
3Lina UllerKils OK18:47+1:466:31
4Thea SvenssonIK Vikings OK18:48+1:476:31
5Malin JonssonOK Tyr19:00+1:596:35
6Jonna LindbladOK Djerf19:45+2:446:51
7Anna NordströmKils OK20:10+3:097:00
8Sofia HolmgårdKils OK20:23+3:227:04
9Jenny GullqvistVästvärmlands OK20:27+3:267:06
10Anna UllerKils OK20:44+3:437:11
11Amanda MellerdalKils OK21:13+4:127:22
12Ella NordströmKils OK21:17+4:167:23
13Thea BadKils OK21:42+4:417:32
14Mona OrdqvistKils OK22:18+5:177:44
15Linn AnderssonOK Tyr23:03+6:028:00
16Tina WestlundKils OK23:58+6:578:19
17Klara NordströmKils OK24:01+7:008:20
18Anna CajdellVästvärmlands OK24:08+7:078:22
19Marie AlfredssonOK Tyr24:21+7:208:27
20Lisa AnnersandOK Tyr24:40+7:398:33
21Elin BlomkvistSkattkärrs SOK25:03+8:028:41
22Anna Weckner WestlundOK Tyr27:37+10:369:35
23Marit NilssonKils OK28:14+11:139:48
24Karin MoodhOK Tyr37:06+20:0512:52

Herrar Kort

2 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr12:375:44
2Arvid ErikssonOK Tyr13:23+0:466:04
3Isak HolmgårdKils OK14:38+2:016:39
4Hugo EkströmOK Tyr14:43+2:066:41
5Linus NilssonOK Tyr15:19+2:426:57
6Malte GranefeltOK Tyr17:53+5:168:07
7Oscar AnderssonOK Tyr20:17+7:409:13
8Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK23:02+10:2510:28

Damer Kort

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Milla ForkéusOK Tyr16:167:23
2Lea JohannesdalSkattkärrs SOK19:23+3:078:48
3Felicia RööhsSkattkärrs SOK20:40+4:249:23
4Linnea JohnssonSkattkärrs SOK23:24+7:0810:38
5Eva TrangiusOK Tyr24:14+7:5811:00
6Stina SmederödKils OK25:39+9:2311:39
7Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK30:53+14:3714:02
8Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr34:56+18:4015:52
Monica DjurbergOK Tyrej godkänd

Upp till 12

1 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel HolmgårdKils OK11:537:14
2Elias CajdellVästvärmlands OK12:03+0:107:20
3Henry NordströmKils OK12:29+0:367:36
4Joel WIlhelmssonFilipstads OK13:35+1:428:16
5Anton CajdellVästvärmlands OK13:57+2:048:30
6Elias JosefssonVästvärmlands OK14:55+3:029:05
7Axel LindbladOK Djerf16:17+4:249:55
8Nellie LindSkattkärrs SOK28:54+17:0117:37
9Axel AronsonOK Tyr29:43+17:5018:07
10Robin GullqvistVästvärmlands OK30:10+18:1718:23
11Edvin JohannesdalSkattkärrs SOK32:04+20:1119:33
12Nandini Brolin  (Skul)Skattkärrs SOK34:30+22:3721:02
13Hennie LindSkattkärrs SOK36:03+24:1021:58
14Lilly BergenfurSkattkärrs SOK42:31+30:3825:55
15Alva RööhsSkattkärrs SOK42:33+30:4025:56

Prova på

1 640 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba AronsonOK Tyr26:3716:13
2Clara BomanSkattkärrs SOK31:39+5:0219:17
3Gard PettersenVästvärmlands OK36:58+10:2122:32
4Neo GustafsonVästvärmlands OK37:05+10:2822:36
5Ananya BrolinSkattkärrs SOK37:20+10:4322:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser