Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsträffen
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: söndag 26 augusti 2012

D21

7 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa JohanssonStjärnorps SK1:21:5310:51
2Linn BrännebyOK Kolmården1:25:23+3:3011:19
3Elin HåkanssonOK Kolmården1:26:26+4:3311:27
4Jennie PetterssonHagaby GOIF1:43:10+21:1713:40
5Kajsa HammarströmOK Hällen1:45:40+23:4714:00
6Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:47:39+25:4614:16
7Anna AlgotsonOK Tylöskog2:04:47+42:5416:32
8Linnea LidströmOK Kolmården2:05:27+43:3416:38
9Matilda JonssonLinköpings OK2:07:24+45:3116:53
10Martina PeterssonBurseryds IF2:15:27+53:3417:57
11Monica EdstamLinköpings OK2:18:00+56:0718:18
Frida KarlssonLinköpings OKej godkänd
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej godkänd
Helén PerssonFinspångs SOKej start
Eva GöhlFinspångs SOKej start

H21

10 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:18:307:16
2Oskar CarlborgOK Hällen1:20:03+1:337:24
3Tomas HallménOK Tisaren1:22:33+4:037:38
4Mats RöjgårdOK Kolmården1:24:11+5:417:47
5Kristian AlgersOK Hällen1:27:59+9:298:08
6Edvin KarlssonOK Denseln1:33:17+14:478:38
7Fredrik LindströmLinköpings OK1:36:32+18:028:56
8Björn KarlssonOK Denseln1:37:20+18:509:00
9Emil AnderssonÄrla IF1:38:04+19:349:04
10Mikael AxinHagaby GOIF1:46:55+28:259:53
11Måns BrännebyOK Kolmården1:47:28+28:589:57
12Peter AronssonLinköpings OK1:50:21+31:5110:13
13David ModigOK Tyr2:03:09+44:3911:24
14Mattias ZackrissonOK Roxen2:09:52+51:2212:01
15Simon NybergNAIS Orienteringsklubb2:26:06+1:07:3613:31
Henrik BerggrenOK Denselnej godkänd
Jimmy DahlOK Kolmårdenej godkänd
Karl WalheimÄrla IFej godkänd
Oscar VångellÄrla IFej godkänd
Magnus GlänneforsSöders-Tyresöej godkänd
Tommy SöderbergOK Hällenej godkänd
Hampus MöllerLinköpings OKej godkänd
Harri KarlssonOK Denselnej start
Joel FrancénTjällmo-Godegårds OKej start

D21 Kort

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HelanderDomnarvets GOIF1:08:5813:31
2Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:12:48+3:5014:16
3Anna HåkanssonLinköpings OK1:21:42+12:4416:01
4Karin Ohlsson-ÖhmanOK Grip1:45:21+36:2320:39

H21 Kort

8 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael AnderssonLinköpings OK1:17:419:28
2Markus HenrikssonLinköpings OK2:01:04+43:2314:45
3Jonas HallbergStjärnorps SK2:21:46+1:04:0517:17
Andreas BergLinköpings OKej godkänd

D18

5 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba WesterbergOK Kolmården1:39:3519:31
2Ida MårtenssonOK Eken2:13:17+33:4226:08

H18

6 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik HåkanssonOK Kolmården1:15:1111:13
2Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:15:31+0:2011:16
Emil RankkaOK Roxenej godkänd
Fredrik TegströmLinköpings OKej start
Fredrik MalmforsOK Denselnej start

D17-20 Kort

4 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malin AnderssonSkogspojkarnas OKej godkänd

D16

4 550 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK48:1810:36
2Fanny AsketunOK Roxen57:15+8:5712:34
3Julia ErikssonOK Kolmården59:01+10:4312:58
4Moa HedegårdOK Kolmården1:04:09+15:5114:05
5Emma BrännebyOK Kolmården1:04:34+16:1614:11
6Gerda RankkaOK Roxen1:07:20+19:0214:47
7Jenny KarlssonGOIF Tjalve1:12:41+24:2315:58
8Elin JohanssonFinspångs SOK1:14:54+26:3616:27
9Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL1:16:23+28:0516:47
10Märta BerggrenOK Kolmården1:29:25+41:0719:39
Emma LindellLinköpings OKej godkänd
Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OLej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Lovisa KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start
Mai Ly SorriGOIF Tjalveej start

H16

5 610 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LeinonenOK Kolmården49:038:44
2Ville JohanssonOK Kolmården50:17+1:148:57
3Albin LillieströmOK Roxen50:44+1:419:02
4Alexander WiklundFinspångs SOK52:39+3:369:23
5Sven EngströmLinköpings OK55:03+6:009:48
6Lukas EvebornOK Roxen56:50+7:4710:07
7Elias RankkaOK Roxen59:00+9:5710:31
8Olle HanssonOK Roxen1:01:27+12:2410:57
9Sebastian SvenssonFinspångs SOK1:02:56+13:5311:13
10Simon KärrströmOK Roxen1:12:23+23:2012:54
11Adam ThellsénOK Roxen1:13:36+24:3313:07
12Johan StenströmLinköpings OK1:22:45+33:4214:45
13Eric EkströmLinköpings OK1:27:14+38:1115:32
14Emil ThellsénOK Roxen1:28:10+39:0715:42
Theodor ÅrnfeltLinköpings OKej godkänd
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
David AxelssonFinspångs SOKej start
Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OLej start
Felix LuksGOIF Tjalveej start

D16 Kort

3 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BorgLinköpings OK1:10:1019:39
2Elin RimhagenLinköpings OK1:19:46+9:3622:20

H16 Kort

4 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JohanssonLinköpings OK1:01:0314:40
2Hannes TomassonLinköpings OK1:04:52+3:4915:35
3Leo RystamOK Roxen1:12:53+11:5017:31
4Martin OhlssonGOIF Tjalve1:23:12+22:0920:00

D14

4 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah PerssonOK Denseln40:159:40
2Lisa BerggrenOK Kolmården41:47+1:3210:02
3Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL44:11+3:5610:37
4Tora WesterbergOK Kolmården45:56+5:4111:02
5Lova EvebornOK Roxen46:24+6:0911:09
6Maja HultbergOK Kolmården48:02+7:4711:32
7Victoria AsketunOK Roxen48:49+8:3411:44
8Emma S JohanssonLinköpings OK54:39+14:2413:08
9Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL54:56+14:4113:12
10Malin KärrströmOK Roxen55:23+15:0813:18
11Sarah MagnussonLinköpings OK55:26+15:1113:19
12Emilia ÖstlundOK Kolmården55:39+15:2413:22
13Sofia BorgLinköpings OK59:43+19:2814:21
14Klara LjunggrenLinköpings OK1:00:37+20:2214:34
15Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb1:02:21+22:0614:59
Johanna GuståsLinköpings OKej start
Emma PetterssonOK Roxenej start
Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OLej start

H14

4 160 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln32:117:44
2Hugo LillieströmOK Roxen32:39+0:287:50
3Johan WehlinSkogspojkarnas OK34:50+2:398:22
4Carl CarlssonNyköpings OK35:03+2:528:25
5Gustav EngmanOK Denseln40:26+8:159:43
6Oscar PrytzGOIF Tjalve41:14+9:039:54
7Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL41:58+9:4710:05
8Emil LjungemyrOK Kolmården42:42+10:3110:15
9Johan LindmanFinspångs SOK42:43+10:3210:16
10Pontus LindblomOK Roxen43:14+11:0310:23
11Håkan RambergHallstahammars OK44:49+12:3810:46
12Josef JohanssonOK Kolmården46:20+14:0911:08
13Joel SjödinOK Kolmården47:23+15:1211:23
14Eric JehrlanderGOIF Tjalve48:21+16:1011:37
15Isak HertinVästerviks OK49:21+17:1011:51
16Gustaf HedegårdOK Kolmården49:25+17:1411:52
17Gustav MalmströmGOIF Tjalve49:36+17:2511:55
18Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK50:38+18:2712:10
19Joel KarnehedOK Roxen1:00:18+28:0714:29
20Hugo EkingeOK Motala1:00:20+28:0914:30
21Jakob PetersonLinköpings OK1:04:51+32:4015:35
22Emil AlpbergAlmby IK1:08:07+35:5616:22
23Sixten ElehedLinköpings OK1:09:20+37:0916:40
Axel KullbergLinköpings OKej godkänd
Hugo DalhammerOK Roxenej start
Felix Lindell ÖhmanOK Måsenej start
Jesper KarlssonGOIF Tjalveej start
Martin HägglundLinköpings OKej start

D14 Kort

3 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannele MöllerLinköpings OK32:3810:39
2Henrietta MöllerLinköpings OK36:35+3:5711:57
Linn LauridsenKatrineholms OKej godkänd

H14 Kort

3 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor RönnbäckOK Eken32:2510:35
2Jakob TomassonLinköpings OK34:02+1:3711:07
3Ludvig ForslundLinköpings OK42:03+9:3813:44
4David SiiraOK Motala45:51+13:2614:59
5Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb1:08:13+35:4822:17

D12

3 060 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HanssonOK Roxen27:108:52
2Tove EkströmLinköpings OK30:39+3:2910:00
3Emma ErikssonOK Kolmården31:08+3:5810:10
4Lisa HallménOK Tisaren32:35+5:2510:38
5Tove PihlströmOK Roxen34:54+7:4411:24
6Malva EvebornOK Roxen44:23+17:1314:30
7Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK53:40+26:3017:32
8Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL56:35+29:2518:29
Anna JohnssonSkogspojkarnas OKej godkänd
Olivia FröbergOK Roxenej start
Towa PetterssonOK Denselnej start

H12

3 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip CarlssonNyköpings OK23:497:46
2Arvid WesterbergOK Kolmården24:19+0:307:56
3Leo JohanssonOK Kolmården25:12+1:238:14
4Joar HertinVästerviks OK25:54+2:058:27
5Gunnar EngströmLinköpings OK27:48+3:599:05
6Emanuel HerberthsonLinköpings OK27:58+4:099:08
7Simon JohanssonOK Kolmården28:10+4:219:12
8Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb31:01+7:1210:08
9Thorsten SvenssonFinspångs SOK32:19+8:3010:33
10Jakob ThellsénOK Roxen32:22+8:3310:34
11Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb36:06+12:1711:47
12Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL36:12+12:2311:49
13Olof LjunggrenLinköpings OK36:49+13:0012:01
14Marcus KohtamäkiFinspångs SOK38:30+14:4112:34
15Filip ÅrnfeltLinköpings OK39:01+15:1212:45
16Martin HerbertssonOK Roxen43:38+19:4914:15
17Jonathan JylltorpLinköpings OK44:02+20:1314:23
18Oskar KällmanOK Hällen45:31+21:4214:52
19Axel JohanssonFinspångs SOK45:52+22:0314:59
Axel HammarbergLinköpings OKej godkänd
Gabriel UlltjärnOK Roxenej start
Elias AxelssonFinspångs SOKej start
Johan AlpbergAlmby IKej start
Fredrik GlänneforsSöders-Tyresöej start
Elliot CrispinOK Denselnej start

H12 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus AlmgrenOK Kolmården30:5911:33

D10

2 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården30:0811:14
2Jensine SvenssonFinspångs SOK30:25+0:1711:20
3Emelie BirathOK Kolmården32:10+2:0212:00
4Eira HertinVästerviks OK32:48+2:4012:14
5Ellen EkingeOK Motala34:39+4:3112:55
6Erica MolinBoxholm-Mjölby OL34:57+4:4913:02
7Fanny ÖstlundOK Kolmården35:35+5:2713:16
8Karolina RönnbäckOK Eken36:25+6:1713:35
9Olivia AsketunOK Roxen39:16+9:0814:39
10Hanna RothLinköpings OK59:29+29:2122:11
Elin NetzOK Kolmårdenej godkänd
Bianca UlltjärnOK Roxenej start
Kristin HerberthsonLinköpings OKej start
Elvira KarnehedOK Roxenej start

H10

2 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb23:148:40
2Tobias SjöstedtOK Måsen27:16+4:0210:10
3Erik JohnssonOK Kolmården29:53+6:3911:09
4Axel FlordalKatrineholms OK30:29+7:1511:22
5Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb30:49+7:3511:29
6Carl HedegårdOK Kolmården32:41+9:2712:11
7Malte EvebornOK Roxen33:19+10:0512:25
8Anton BörjessonOK Måsen35:34+12:2013:16
9Svante OlssonGOIF Tjalve36:32+13:1813:37
10Ivar ElehedLinköpings OK37:06+13:5213:50
11Adrian SiiraOK Motala57:35+34:2121:29
Erik BobergGOIF Tjalveej godkänd
Julius UlltjärnOK Roxenej start
Einar EdlundKatrineholms OKej start
Sverre RöjgårdOK Kolmårdenej start
David JosefssonOK Roxenej start
Gustav NorbergOK Hällenej start
Alfons PetersonOK Denselnej start
Ruben EdlundKatrineholms OKej start

D35

6 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne KarlssonOK Denseln1:27:2814:01
2Johanna PetersonOK Denseln1:32:09+4:4114:46
3Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb1:41:07+13:3916:12
Veronica LundhOK Kolmårdenej start

H35

8 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel BirathOK Kolmården1:19:419:43
2Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:20:51+1:109:51
3Lars-Olof MagnellKatrineholms OK1:35:24+15:4311:38
4James MelanderTjällmo-Godegårds OK1:39:03+19:2212:04
5Jonas JohnssonOK Kolmården1:42:04+22:2312:26
6Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:50:00+30:1913:24
Henrik FlordalKatrineholms OKej godkänd
Henrik GöhlFinspångs SOKej godkänd
Kristian NylanderMotala AIF OLej start
Henrik PetersonOK Denselnej start
Magnus NilssonLinköpings OKej start
Christian EnbergLinköpings OKej start

D40

5 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny RöjgårdOK Kolmården56:1111:00
2Annica CrispinOK Denseln56:44+0:3311:07
3Annika AsketunOK Roxen58:35+2:2411:29
4Agneta ErikssonOK Kolmården58:52+2:4111:32
5Annika IvarssonLinköpings OK1:02:05+5:5412:10
6Kristina LjunggrenLinköpings OK1:04:26+8:1512:38
7Sofia WesterbergOK Kolmården1:13:44+17:3314:27
8Maria OlofssonLinköpings OK1:13:50+17:3914:28
9Lena LindmanFinspångs SOK1:14:52+18:4114:40
10Jenny ÖstlundOK Kolmården1:15:33+19:2214:48
11Maria LillieströmOK Roxen1:37:39+41:2819:08
12Eva EngmanOK Denseln1:45:49+49:3820:44
13Liselott RothLinköpings OK1:50:06+53:5521:35
Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Helena HolmOK Roxenej godkänd
Anette JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Anke XylanderSöders-Tyresöej start
Lisen EdlundKatrineholms OKej start
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OLej start

H40

7 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas PerssonOK Denseln1:08:379:06
2Per MagnussonLinköpings OK1:13:29+4:529:44
3Johan PetterssonOK Motala1:13:31+4:549:45
4Fredrik EngmanOK Denseln1:18:28+9:5110:24
5Åke LjunggrenLinköpings OK1:20:23+11:4610:39
6Per KempeOK Denseln1:21:54+13:1710:51
7Henrik LjungemyrOK Kolmården1:23:41+15:0411:05
8Thomas KarlssonLinköpings OK1:29:03+20:2611:48
9Tomas BomanLinköpings OK1:31:36+22:5912:08
10Christer CasselsjöOK Kolmården1:34:44+26:0712:33
11Pär EricsonNyköpings OK1:37:22+28:4512:54
12Joakim FornanderOK Roxen1:38:25+29:4813:03
13Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:41:06+32:2913:24
14John HylandStjärnorps SK1:44:04+35:2713:48
15Anders EkingeOK Motala1:47:28+38:5114:15
16Erik ÅrnfeltLinköpings OK3:16:38+2:08:0126:04
Örjan SandellOK Roxenej godkänd
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd
Johan OtterströmLinköpings OKej start
Jonas OlssonOK Roxenej start
Roger NorbergOK Hällenej start
Peter LundhOK Kolmårdenej start
Erik KarlssonTjällmo-Godegårds OKej start
Stefan KarlssonOK Denselnej start

D45

4 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK52:5211:25
2Sofia GustafssonOK Roxen56:36+3:4412:13
3Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb59:15+6:2312:47
4Anna BrunellOK Kolmården1:00:24+7:3213:02
5Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL1:00:53+8:0113:08
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:16+9:2413:26
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL1:04:00+11:0813:49
8Karin LundströmOK Roxen1:09:34+16:4215:01
9Anneli WiklundFinspångs SOK1:13:37+20:4515:53
10Ebba HedegårdOK Kolmården1:33:42+40:5020:14
11Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:38:40+45:4821:18
12Anna KullbergLinköpings OK1:59:42+1:06:5025:51
Lena StrömbäckLinköpings OKej godkänd
Gitte EngströmLinköpings OKej godkänd
Inger GuståsLinköpings OKej start
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start

H45

6 700 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF52:337:50
2Anders BergLinköpings OK54:41+2:088:09
3Mikael WesterbergOK Kolmården57:57+5:248:38
4Niklas RönnbäckOK Eken58:34+6:018:44
5Per ThellsénOK Roxen1:09:44+17:1110:24
6Kent BörjessonOK Måsen1:10:52+18:1910:34
7Jan AsketunOK Roxen1:11:53+19:2010:43
8Henrik PetterssonOK Roxen1:12:18+19:4510:47
9Peter BerggrenOK Kolmården1:12:36+20:0310:50
10Stefan ThellsénOK Roxen1:12:58+20:2510:53
11Michael HertinVästerviks OK1:13:36+21:0310:59
12Per GuståsLinköpings OK1:14:53+22:2011:10
13Magnus HerberthsonLinköpings OK1:15:36+23:0311:17
14Per JohanssonMotala AIF OL1:16:00+23:2711:20
15Gunnar NilssonFinspångs SOK1:18:46+26:1311:45
16Per CarlssonNyköpings OK1:19:20+26:4711:50
17Håkan TräffNAIS Orienteringsklubb1:21:02+28:2912:05
18Anders BruhnMotala AIF OL1:24:18+31:4512:34
19Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:28:38+36:0513:13
20Christer ErikssonOK Kolmården1:34:20+41:4714:04
21Thomas RimhagenLinköpings OK1:35:16+42:4314:13
22Kjell JosefssonOK Kolmården1:35:40+43:0714:16
23Magnus JohanssonOK Kolmården1:36:06+43:3314:20
24Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:37:18+44:4514:31
25Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:45:07+52:3415:41
26Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL1:55:03+1:02:3017:10
27Jonas RothLinköpings OK1:57:22+1:04:4917:31
28Tomas HammarVästerbergslagens OL2:00:03+1:07:3017:55
Olle LindmanFinspångs SOKej godkänd
Anders LillieströmOK Roxenej godkänd
Anders SvenskTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Johan HammarströmOK Måsenej godkänd
Gunnar MelinOK Kolmårdenej start
Kenneth JönssonTullinge SKej start

D50

4 250 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK45:4510:45
2EVA LINDSTÉNStjärnorps SK57:07+11:2213:26
3Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK59:36+13:5114:01
4Lena RosanderFinspångs SOK1:04:28+18:4315:10
5Helen GlänneforsSöders-Tyresö1:13:37+27:5217:19
6Carin GustafssonJönköpings OK1:15:00+29:1517:38
7Ingrid RoosMotala AIF OL1:18:52+33:0718:33
8Marie HåkanssonOK Kolmården1:20:40+34:5518:58
9Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb1:21:39+35:5419:12
10Airi NikkoOK Kolmården1:26:33+40:4820:21
11Lena ErikssonBoxholm-Mjölby OL1:33:15+47:3021:56
Pirkko HammarströmOK Måsenej godkänd
Anne BössfallLinköpings OKej start

H50

6 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb1:02:4710:03
2Sören SandBoxholm-Mjölby OL1:08:30+5:4310:58
3Ingvar BlombergNyköpings OK1:09:28+6:4111:07
4Bengt SchwartzOK Kolmården1:14:50+12:0311:59
5Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:17:33+14:4612:25
6Thomas StenströmLinköpings OK1:18:40+15:5312:36
7Tomas KarlssonOK Kolmården1:19:06+16:1912:40
8Stefan WestlinOK Måsen1:21:27+18:4013:03
9Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb1:23:40+20:5313:24
10Göran KarlssonOK Hällen1:28:59+26:1214:15
11Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL2:14:58+1:12:1121:37
Björn AlpbergAlmby IKej godkänd

D55

4 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva-Karin SkullmanOK Kolmården1:07:2315:51
2Lena FornanderSkogspojkarnas OK1:18:33+11:1018:28
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:24:10+16:4719:48
4Carin AnderssonOK Denseln1:25:05+17:4220:01
5Catharina ForsénOK Denseln1:39:46+32:2323:28
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:48:18+40:5525:28
7Ulla KjellLinköpings OK1:54:34+47:1126:57

H55

5 670 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL1:01:3810:52
2Mats RosanderFinspångs SOK1:04:44+3:0611:25
3Leif EfraimssonMotala AIF OL1:11:47+10:0912:39
4Karl MollénOK Denseln1:13:47+12:0913:00
5Mats AnderssonFinspångs SOK1:14:56+13:1813:12
6Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:18:01+16:2313:45
7Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:20:51+19:1314:15
8Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubb1:21:21+19:4314:20
9Björn TholénStjärnorps SK1:23:49+22:1114:46
10Björn OhlssonFinspångs SOK1:25:38+24:0015:06
11Hans OlstrandStjärnorps SK1:26:41+25:0315:17
12Arne MårtenssonOK Eken1:30:26+28:4815:56
13Tommy PatrikssonMatteus SI1:33:02+31:2416:24
14Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:39:29+37:5117:32
Kenth EdinBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Ole PedersenLinköpings OKej start
Ola NordqvistKatrineholms OKej start

D60

3 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården53:3114:25
2Monica SvärdOK Klemmingen1:06:32+13:0117:56
3Kerstin BlomOK Kolmården1:26:50+33:1923:24
4Maja-Stina GustavssonOK Roxen1:41:38+48:0727:23
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Kerstin SvenskOK Hällenej godkänd
Christina Karlsson ÖbergOK Hällenej start

H60

5 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent BergendahlNyköpings OK55:2110:51
2Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK59:20+3:5911:38
3Göran AnderssonOK Tylöskog59:34+4:1311:40
4Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:00:42+5:2111:54
5Sten ÅhlinOK Måsen1:02:22+7:0112:13
6Per ErikssonLinköpings OK1:03:15+7:5412:24
7Göran SvärdOK Klemmingen1:11:03+15:4213:55
8Anders LarssonOK Roxen1:12:29+17:0814:12
9Åke WansölinSöders-Tyresö1:21:26+26:0515:58
10Anders KjellLinköpings OK1:25:13+29:5216:42
11Ove JohanssonOK Kolmården1:26:43+31:2217:00
12Tord FranssonMotala AIF OL1:28:25+33:0417:20
13Sune CarlssonOK Motala1:31:01+35:4017:50
14Lars AnderssonOK Roxen1:31:10+35:4917:52
15Olle ArmanNyköpings OK1:35:34+40:1318:44
16Sten GranathTjällmo-Godegårds OK1:43:34+48:1320:18
Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OKej godkänd
Erik HallgrenFinspångs SOKej start
Rolf KarlssonOK Hällenej start
Anders HallbergStjärnorps SKej start
Lennart LundquistOK Nalleej start

D65

3 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla LindellOK Hällen1:03:3517:08
2Inger HellqvistNyköpings OK1:07:43+4:0818:15
3Carina LindmanFinspångs SOK1:11:27+7:5219:15
4Margareta TidmanOK Kolmården1:13:14+9:3919:44
5Vivianne HolgerssonOK Måsen1:25:01+21:2622:54

H65

4 630 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen49:1110:37
2Roger DanielssonLinköpings OK54:29+5:1811:46
3Börje RåbergOK Tyr58:12+9:0112:34
4Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL59:10+9:5912:46
5Rune RingsgårdOK Roxen1:00:00+10:4912:57
6Bo JernbergOK Roxen1:00:56+11:4513:09
7Runar AldénOK Kolmården1:01:06+11:5513:11
8Hans HolgerssonOK Måsen1:02:44+13:3313:32
9Curt CarlssonNyköpings OK1:05:34+16:2314:09
10Kjell HolmströmBjörkfors GOIF1:13:11+24:0015:48
11Peter JakobssonLinköpings OK1:13:19+24:0815:50
12Lars PerssonFinspångs SOK1:13:35+24:2415:53
13Ingemar GustafssonOK Tjärnen1:14:01+24:5015:59
14Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:14:39+25:2816:07
15Jerry MartinssonOK Motala1:20:52+31:4117:27
16Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:22:22+33:1117:47
17Kjell JohanssonNyköpings OK1:23:05+33:5417:56
18Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:27:06+37:5518:48
19Gunnar SpännarOK Roslagen1:28:05+38:5419:01
20Arne AnderssonOK Motala1:28:08+38:5719:02
21Gösta BrunellOK Kolmården1:31:20+42:0919:43
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Jouko O PajulampiOK Tjärnenej godkänd
Bo AnderssonMatteus SIej start
Anders SternöOK Roxenej start

D70

3 160 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britten PerssonFinspångs SOK58:3218:31
2Inger GustafssonOK Roxen1:04:32+6:0020:25
3Britt PetterssonOK Roxen1:16:20+17:4824:09
4Chatarina AnderssonOK Motala1:26:21+27:4927:19
5Ingrid JigerströmOK Roxen1:31:34+33:0228:58

H70

4 250 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK59:5514:05
2Jan-Olof GustKatrineholms OK1:03:49+3:5415:00
3Lennart SturessonLinköpings OK1:06:31+6:3615:39
4Stig IsraelssonOK Tylöskog1:08:53+8:5816:12
5Bertil ArdellOK Roxen1:09:32+9:3716:21
6Bertil EngmanIFK Norrköpings OK1:13:24+13:2917:16
7Uno BergOK Motala1:16:02+16:0717:53
8Gösta LindmanFinspångs SOK1:18:18+18:2318:25
9Ellert ThunholmOK Roxen1:21:02+21:0719:04
10Kjell HagströmLinköpings OK1:23:05+23:1019:32
11Tore ThellsénOK Roxen1:23:21+23:2619:36
12Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK1:25:20+25:2520:04
13Bengt KarlssonLinköpings AIK1:26:22+26:2720:19
14Folke SimonssonOK Roxen1:28:46+28:5120:53
15Arne BergStjärnorps SK1:28:49+28:5420:53
16Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK1:37:14+37:1922:52
17Johnny WallingeOK Kolmården1:38:39+38:4423:12
18Arne WallbergOK Eken1:40:29+40:3423:38
19Åke TidmanOK Kolmården1:44:41+44:4624:37
20Alf MattssonOK Kolmården1:47:23+47:2825:16
21Leif AnderssonOK Motala1:59:41+59:4628:09

D75

3 160 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin RenbergOK Kolmården1:11:4922:43
2Karin CarlssonNyköpings OK1:13:57+2:0823:24
3Gunnel NilssonLinköpings AIK1:19:24+7:3525:07
4Dagny AnderssonOK Tjärnen1:21:44+9:5525:51
5Jonna EngblomLinköpings AIK1:24:03+12:1426:35
6Gudrun ThigerLinköpings AIK1:29:08+17:1928:12

H75

3 710 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohanssonOK Tjärnen1:01:0316:27
2Otto HolmdahlLinköpings OK1:02:34+1:3116:51
3Carleric ThigerLinköpings AIK1:08:43+7:4018:31
4Holger PerssonOK Eken1:10:36+9:3319:01
5Rune FritzLinköpings OK1:17:42+16:3920:56
6Ola KleistBoxholm-Mjölby OL1:19:13+18:1021:21
7Bernt PetterssonOK Kolmården1:23:30+22:2722:30
8Bo ElmgrenSundbybergs IK1:55:10+54:0731:02
Folke JelkvallNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd

H80

3 160 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:07:4721:27
2Rubert EngblomLinköpings AIK1:21:46+13:5925:52
Åke GabrielssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd

H90

2 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune HaraldssonNAIS Orienteringsklubb1:49:2539:47

Inskolning

2 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Charlie FasthBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Agnes GustafssonOK Roxenfullföljt
Sixten JarlNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Benjamin JohanssonOK Kolmårdenfullföljt
Wilmer KempeOK Denselnfullföljt
Emma LundbergSkogspojkarnas OKfullföljt
Elis PetersonOK Denselnfullföljt
Jacob PåledalLinköpings OKfullföljt
Rasmus PåledalLinköpings OKfullföljt
Johanna JosefssonOK Roxenej start
Sofia TunessonSkogspojkarnas OKej start

U1

2 520 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie LundhOK Kolmården30:2912:05
2Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb33:04+2:3513:07
3Sabina SiiraOK Motala35:00+4:3113:53
4Mattias HallinderSkogspojkarnas OK37:16+6:4714:47
5Rebecka MolinBoxholm-Mjölby OL38:25+7:5615:14
6Hanna KromnérSkogspojkarnas OK39:53+9:2415:49
7Malin BorgLinköpings OK39:55+9:2615:50
8Lisa AnderssonSkogspojkarnas OK40:51+10:2216:12
9Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb46:37+16:0818:29
Moa Algers OmholtSkogspojkarnas OKej start
Erik EttlingSkogspojkarnas OKej start
Mattias JosefssonOK Roxenej start

U2

2 680 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LundhOK Kolmården27:4610:21
2Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb28:47+1:0110:44
3Alice JohanssonFinspångs SOK33:25+5:3912:28
4Hugo PerssonOK Denseln35:22+7:3613:11
5Lina KromnérSkogspojkarnas OK36:25+8:3913:35
6Moa HallinderSkogspojkarnas OK36:27+8:4113:36
7Wilmer StenbergNAIS Orienteringsklubb37:57+10:1114:09
8Sofia MagnussonLinköpings OK39:08+11:2214:36
9Emma MagnussonKlubblös39:12+11:2614:37
10Matilda KohtamäkiFinspångs SOK40:01+12:1514:55
11Mattias LundbergSkogspojkarnas OK41:31+13:4515:29
12Annika KällmanOK Hällen42:10+14:2415:44
13Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb44:23+16:3716:33
14Laura AnderssonSkogspojkarnas OK50:28+22:4218:49
15Stina AnderssonSkogspojkarnas OK50:30+22:4418:50
Sigrid FröbergOK Roxenej start
Lovisa TunessonSkogspojkarnas OKej start

Öppen motion 1

2 680 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam AlmgrenOK Kolmården44:1616:31
2Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb50:18+6:0218:46
3Harriet SwärdhLinköpings OK1:02:23+18:0723:16

Öppen motion 3

3 060 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika  FasthBoxholm-Mjölby OL28:449:23
2Anna LjungemyrOK Kolmården34:41+5:5711:20
3Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb35:26+6:4211:34
4Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb36:31+7:4711:56
5AnneMarie VindFinspångs SOK47:47+19:0315:36
6Adam BremerBoxholm-Mjölby OL52:54+24:1017:17
7Carolina MagnussonLinköpings OK56:34+27:5018:29
8Anna-Lena KarlssonLinköpings OK57:33+28:4918:48
9Gunnel IrevallTjällmo-Godegårds OK1:02:06+33:2220:17
10Anna WirenLinköpings SK1:03:28+34:4420:44
11Jan NilssonLinköpings OK1:09:52+41:0822:49
12Inge PetterssonKlubblös1:29:35+1:00:5129:16
Joanna Pierrre FoucardKlubblösej godkänd

Öppen motion 4

5 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:08:5913:20
2Emelie AdolfssonLinköpings OK1:27:15+18:1616:52
Anki PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd

Öppen motion 5

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torblörn AlmgrenOK Kolmården39:3611:07
2Krister HultbergOK Kolmården40:17+0:4111:18
3Anders SvenssonFinspångs SOK40:30+0:5411:22
4Anneli BerggrenOK Denseln40:49+1:1311:27
5Daniel ÖstlundOK Kolmården45:31+5:5512:47
6Malin PetrssonOK Denseln54:00+14:2415:10
7Johan JylltorpLinköpings OK56:24+16:4815:50
8Peter NikkoOK Kolmården59:16+19:4016:38
9Marie HedströmOK Måsen59:24+19:4816:41
10Anna Öhrwall RönnbäckOK Eken1:03:39+24:0317:52
11Andreas MidestadKlubblös1:04:25+24:4918:05
12Ingvar HultqvistOK Hällen1:08:20+28:4419:11
13Alexandra ForssKlubblös1:14:14+34:3820:51
14Ulrika LarssonOK Kolmården1:23:24+43:4823:25
15Karin LundeqvistOK Hällen1:23:49+44:1323:32
16Erik HanssonOK Roxen1:27:46+48:1024:39
17Jakob MånssonGOIF Tjalve2:05:48+1:26:1235:20
Sven AnderssonOK Hällenej godkänd

Öppen motion 6

6 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:21:3013:32
2Rickard NyrénBurseryds IF1:48:16+26:4617:59
Thomas JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen motion 7

3 160 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören Nilsson PåledalLinköpings OK31:4410:02
2Anders MolinBoxholm-Mjölby OL31:49+0:0510:04
3Uffe JonssonSkogspojkarnas OK33:17+1:3310:31
4Ida ÅhlinOK Måsen37:40+5:5611:55
5Anna-Stina PåledalLinköpings OK40:04+8:2012:40
6Hans  PetterssonLinköpings SK40:32+8:4812:49
7Annica BerggrenOK Kolmården40:44+9:0012:53
8Urban PetterssonLinköpings OK41:12+9:2813:02
9Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL41:13+9:2913:02
10Per Inge JohanssonKlubblös41:17+9:3313:03
11Torsten RambergHallstahammars OK41:25+9:4113:06
12Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL42:44+11:0013:31
13Hans PerssonMatteus SI43:59+12:1513:55
14Per MagnussonLinköpings OK44:31+12:4714:05
15Carina FaxénLinköpings OK44:32+12:4814:05
16Torgny FaxénLinköpings OK45:12+13:2814:18
17Arne AnderssonOK Denseln45:52+14:0814:30
18Chantal DonnellyOK Kolmården48:58+17:1415:29
19Sören BremerBoxholm-Mjölby OL49:47+18:0315:45
20Johan GembertKatrineholms OK53:23+21:3916:53
21Lars Åke SvenskOK Hällen56:32+24:4817:53
22Charlotta PersSMHI IF57:00+25:1618:02
23Per Gunnar GustavssonOK Skogsströvarna57:14+25:3018:06
24Jörgen SvenssonLinköpings OK58:01+26:1718:21
25Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK1:00:07+28:2319:01
26Kurt AnderssonOK Denseln1:01:19+29:3519:24
27Anders HedinMotala AIF OL1:02:50+31:0619:53
28Pia WestlinOK Måsen1:03:15+31:3120:00
29Maria EngqvistHammarkinds OK1:06:28+34:4421:02
29Erik KjellgrenHammarkinds OK1:06:28+34:4421:02
31Eva StenelingMatteus SI1:11:38+39:5422:40
32Claes-Owe SwärdhLinköpings OK1:14:02+42:1823:25
33Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:19:59+48:1525:18
34Gilbert CasselsjöOK Kolmården1:32:12+1:00:2829:10
Erik OlssonOK Kolmårdenej start

Öppen motion 8

4 630 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan JohanssonOK Hällen53:3511:34
2Jonas RåbergLinköpings OK1:03:00+9:2513:36
3Lena MolinBoxholm-Mjölby OL1:03:22+9:4713:41
4Patric JohanssonBoxholm-Mjölby OL1:05:44+12:0914:11
5Agneta GrönlundKatrineholms OK1:09:47+16:1215:04
6Robert KarlssonKlubblös1:11:17+17:4215:23
7Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:11:27+17:5215:25
8Jan KaleredOK Denseln1:12:39+19:0415:41
9Magnus DiazGOIF Tjalve1:12:53+19:1815:44
10Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:13:59+20:2415:58
11Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL1:17:37+24:0216:45
12John SavelidLinköpings OK1:19:03+25:2817:04
13Fredrik  KempeOK Denseln1:27:03+33:2818:48
14Bo FrisbergOK Roxen1:42:46+49:1122:11
15Andreas CarlssonSMHI IF1:44:11+50:3622:30
16Håkan HerbertssonOK Roxen1:45:12+51:3722:43
Maria WestherOK Tisarenej godkänd

Öppen motion 9

7 540 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SvenssonOK Kolmården1:18:1910:23
2Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK1:25:58+7:3911:24
3Thomas LiljaOK Denseln1:27:16+8:5711:34
4Klas JohanssonVäxjö OK1:27:59+9:4011:40
5Arne NilssonNyköpings OK1:40:23+22:0413:18
6Fredric GustafssonJönköpings OK1:43:55+25:3613:46
7Hans PerssonOK Kolmården1:47:28+29:0914:15
8Swante WelanderBoxholm-Mjölby OL1:55:20+37:0115:17
9Rune KarlssonKlubblös3:25:15+2:06:5627:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser