Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM sprint VÖOL, OKÖ och WOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM sprint VÖOL, OKÖ och WOK
Arrangörsorganisation: Vallentuna-Össeby OL
Datum: onsdag 12 juni 2019

Lätt

1 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia QuasWaxholms OK12:359:40
2Petter FochsenWaxholms OK14:22+1:4711:03
3Sigrid MellbergWaxholms OK14:42+2:0711:18
4Olof TirénVallentuna-Össeby OL17:23+4:4813:22
5Freja SundbladVallentuna-Össeby OL18:42+6:0714:23
6Dan TirénVallentuna-Össeby OL22:29+9:5417:17
7Sanna HolmqvistOK Österåker28:15+15:4021:43
8Astrid NilssonWaxholms OK1:13:47+1:01:1256:45
Sarah LundellOK Österåkerej start
Ines WallWaxholms OKej start

Kort

2 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL16:488:24
2Anders LindgrenVallentuna-Össeby OL18:48+2:009:24
3Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL21:18+4:3010:39
4Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL23:24+6:3611:42
5Lars WestinVallentuna-Össeby OL24:48+8:0012:24
6Kurt KissligWaxholms OK28:47+11:5914:23
7Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL31:03+14:1515:31
Anette ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OLej start

Mellan

2 500 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OL14:575:58
2Wilhelm NordqvistWaxholms OK16:22+1:256:32
3Håkan DahlbäckOK Österåker16:25+1:286:34
4Jens FochsenWaxholms OK16:44+1:476:41
5Johan FochsenWaxholms OK16:56+1:596:46
6Christer ArksandVallentuna-Össeby OL17:41+2:447:04
7Krister GumaeliusWaxholms OK17:44+2:477:05
8Kjell NordqvistWaxholms OK18:37+3:407:26
9Cecilia FochsenWaxholms OK19:10+4:137:40
10Annika BjörkVallentuna-Össeby OL19:39+4:427:51
11Kajsa TirénVallentuna-Össeby OL23:21+8:249:20
12Hans MalmbergWaxholms OK24:39+9:429:51
13Axel NordqvistWaxholms OK24:41+9:449:52
14Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL27:21+12:2410:56
15Christer RognellVallentuna-Össeby OL27:31+12:3411:00
16Carl-Johan NilssonWaxholms OK28:51+13:5411:32
17Therése JernbergWaxholms OK42:55+27:5817:10
Claudia QuasWaxholms OKej godkänd
Erik AnderssonOK Österåkerej start
Svante JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Björn LindgrenOK Österåkerej start
David RyderåsWaxholms OKej start

Lång

2 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL18:346:24
2Kent LundvallVallentuna-Össeby OL20:11+1:376:57
3Therese NilssonOK Österåker21:42+3:087:28
4Linus NilssonOK Österåker21:55+3:217:33
5Simon LundellOK Österåker23:07+4:337:58
6Tobias AnderssonOK Österåker23:16+4:428:01
7Linus HolmqvistOK Österåker23:36+5:028:08
8Kristina CanowOK Österåker28:21+9:479:46
9Fredrik SundbladVallentuna-Össeby OL30:45+12:1110:36
10Michaela LundellOK Österåker33:02+14:2811:23
11Gustav BoströmVallentuna-Össeby OL33:27+14:5311:32
12Nayara GillsparrOK Österåker33:33+14:5911:34
13Anette LantzOK Österåker34:29+15:5511:53
14Cim HolmqvistOK Österåker45:42+27:0815:45
15Lena NilssonOK Österåker47:21+28:4716:19
16Mikaela WallerströmOK Österåker53:48+35:1418:33
Sergiu FalaOK Ravinenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser