*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Värmlandsserien MTBO deltävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Värmlandsserien MTBO deltävling 2
Arrangörsorganisation: Deje SF
Datum: måndag 13 maj 2019

Damer-8km (Långa)

8 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AlfredssonOK Tyr44:205:31
2Marina ThybergVästvärmlands OK46:48+2:285:49
3Kristin JohanssonVästvärmlands OK48:45+4:256:04
4Ann HyvönenSkattkärrs SOK49:19+4:596:08
5Ida ÖströmOK Tyr52:09+7:496:29

Herrar-8km (Långa)

8 030 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar JohanssonVästvärmlands OK31:043:52
2Albin SigbyOK Tyr35:47+4:434:27
3Anders JohanssonVästvärmlands OK36:36+5:324:33
4Pontus AlfredssonOK Tyr37:07+6:034:37
5Stefan WennbergSkattkärrs SOK37:21+6:174:39
6Magnus NordströmKils OK40:20+9:165:01
7Robert AmbjörnssonOK Tyr40:28+9:245:02
8Matias JonssonSkattkärrs SOK40:52+9:485:05
9Mikael RööhsSkattkärrs SOK40:59+9:555:06
10Markus JohnssonSkattkärrs SOK42:40+11:365:18
11Ulf MellerdalKils OK43:42+12:385:26
12Jonas BergenfurSkattkärrs SOK44:04+13:005:29
13Thomas ForslundSäffle OK47:31+16:275:55
14Anders ForsbergOK Tyr48:50+17:466:04
15Lars HolmgårdKils OK53:23+22:196:38
Anders PetterssonStigsökarnaej godkänd
Magnus LerstenOK Tyrej godkänd

Damer-5km (Mellan)

4 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Michaela KällstrandÅmåls OK30:316:19
2Alva OlssonÅmåls OK31:17+0:466:29
3Saga KällstrandÅmåls OK32:40+2:096:46
4Lisbeth CelanderKristinehamns OK32:58+2:276:50
5Maria MarinopoulouUmara SC33:42+3:116:59
6Heléne SvenssonKristinehamns OK35:59+5:287:27
7Emilie HellströmÅmåls OK46:37+16:069:40

Herrar-5km (Mellan)

4 820 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens BeironSkattkärrs SOK23:334:53
2Johan WiseniusSkattkärrs SOK24:59+1:265:10
3Isak HolmgårdKils OK25:46+2:135:20
4Örjan BeckiusOK Tyr25:47+2:145:20
5Lars AnderssonOK Tyr26:08+2:355:25
6Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK28:24+4:515:53
7Åke KappelOK Tyr30:48+7:156:23
8Bernth AxelssonVästvärmlands OK36:46+13:137:37
9Joel HolmgårdKils OK46:53+23:209:43
10Tord LättÅmåls OK48:05+24:329:58
11David LättÅmåls OK49:08+25:3510:11
Markus HultsvedOK Tyrej godkänd

Damer-3km (Lätta)

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Sofie HultsvedOK Tyr21:206:55
2Eva KappelOK Tyr24:07+2:477:49

Herrar-3km (Lätta)

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry NordströmKils OK27:108:49
2Holger ÖströmOK Tyr1:02:24+35:1420:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser