Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Öppet KM medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öppet KM medel
Arrangörsorganisation: OK Rodhen
Datum: onsdag 22 maj 2019

D17

3 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SjölanderOK Rodhen33:389:03
2Lisa JohanssonOK Rodhen47:35+13:5712:49
Jenny WegmüllerOK Rodhenej start

D50

2 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika ArdellOK Rodhen25:3710:51
2Karin JanssonOK Rodhen1:01:43+36:0626:09

H17

4 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas EklundOK Rodhen34:217:30
2Simon AnderssonOK Rodhen39:33+5:128:39
Magnus BjörkOK Rodhenej start

H50

2 550 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo FranssonOK Rodhen31:5712:31

H12

1 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilhelm SödermanOK Rodhen16:2712:51

D12

1 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta WesterholmOK Rodhen12:439:56
2Tilde JäderOK Rodhen19:57+7:1415:35
3Siri FlodbergOK Rodhen19:59+7:1615:36

D14

1 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida MelinOK Rodhen23:1616:44
Elsa Söllvander EklundOK Rodhenej start

D16

2 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fannie SjölanderOK Rodhenej start
Agnes Söllvander EklundOK Rodhenej start

D60

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie ErikssonOK Rodhen35:0017:56
Lise-Lott AlmgrenOK Rodhenej start

D40

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica SöllvanderOK Rodhen33:5013:16
2Yvonne GrehnOK Rodhen38:02+4:1214:54
3Gabriella MelinOK Rodhen38:17+4:2715:00

H40

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon WegmüllerOK Rodhen28:309:09
2Dan HörnellOK Linné35:14+6:4411:19
3Per MelinOK Rodhen36:02+7:3211:35
4Andreas PerssonRasbo IK43:47+15:1714:04
5Anders FlodbergOK Rodhen1:02:12+33:4220:00
6Henrik SödermanOK Rodhen1:02:36+34:0620:07
7Mattias JäderOK Rodhen1:04:31+36:0120:44

H10

1 280 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elis EklundOK Rodhen11:589:20
2Ture JägareOK Rodhen17:39+5:4113:47
3Ture BrandsjöOK Rodhen18:17+6:1914:17
4Zacharias HolmgrenOK Rodhen19:55+7:5715:33
5Isak WegmüllerOK Rodhen19:57+7:5915:35
6David HolmgrenOK Rodhen20:11+8:1315:46
7Knut SkyttOK Rodhen37:57+25:5929:38
8Alvar AhlundOK Rodhen38:14+26:1629:52
9Joel SjölanderOK Rodhen52:11+40:1340:46
10Axel SjölanderOK Rodhen54:04+42:0642:14
11Erik SjölanderOK Rodhen55:40+43:4243:29

D10

1 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera WahlgrenOK Rodhen12:5510:05
2Moa WegmüllerOK Rodhen12:59+0:0410:08
3Iris NyströmOK Rodhen13:01+0:0610:10
4Anna GranskogOK Rodhen15:12+2:1711:52
5Faraj SödermanOK Rodhen17:35+4:4013:44
6Ester HolmgrenOK Rodhen20:08+7:1315:43
7Tyra WedholmOK Rodhen25:02+12:0719:33
8Rebecka DrevinOK Rodhen37:39+24:4429:24
9Emilia StrömOK Rodhen38:52+25:5730:21
10Ida SjölanderOK Rodhen56:11+43:1643:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser