Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 1
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 7 maj 2019

Bana 1

1 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer TenggrenOK Stigen16:328:36
2Ingela EskilssonOK Stigen17:52+1:209:18
3Julian IgedeOK Stigen19:49+3:1710:19
4Nicolas IgedeOK Stigen19:54+3:2210:21
5Anna NilssonOK Stigen21:57+5:2511:25
5Björn NilssonOK Stigen21:57+5:2511:25
7Viola AggeforsOK Stigen22:40+6:0811:48
8Bo AndreassonOK Reftele23:35+7:0312:16
9Elwin TenggrenOK Stigen25:31+8:5913:17
10Sonja EmanuelssonOK Stigen26:38+10:0613:52
11Ture AggeforsOK Stigen27:02+10:3014:04
12Malcolm TenggrenOK Stigen28:55+12:2315:03
13Ludvig GeorgssonOK Stigen31:06+14:3416:11
14Ellen GeorgssonOK Stigen31:12+14:4016:15
15Erik LiljaOK Stigen31:42+15:1016:30
16Vilhelmina IgedeOK Stigen39:12+22:4020:25
17Hanna HallqvistOK Stigen39:23+22:5120:30

Bana 2

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arnold HermanssonOK Stigen26:238:19
2Henrik HallqvistOK Stigen29:17+2:549:14
3Jeanette RingbergBredaryds SOK32:08+5:4510:08
4Susanne DombyOK Stigen33:27+7:0410:33
5Linnéa LindalOK Stigen37:39+11:1611:52
5Benjamin LindalOK Stigen37:39+11:1611:52
7Frida DombyOK Stigen41:48+15:2513:11
8Frida EnglundOK Stigen41:52+15:2913:12
9Susann BerntssonOK Reftele43:02+16:3913:34
10Bo JohanssonOK Stigen43:18+16:5513:39
11Marita JohanssonOK Stigen43:22+16:5913:40
12Gunilla SandströmOK Stigen44:50+18:2714:08
13Camilla HolmqvistOK Stigen55:13+28:5017:25
14Gunnel BörjessonBredaryds SOK55:32+29:0917:31
15Kurt KarlssonOK Stigen56:18+29:5517:45

Bana 3

4 850 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus TrofastBredaryds SOK34:507:10
2Malin ClassonOK Stigen41:47+6:578:36
3Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK43:29+8:398:57
4Rasmus JohanssonOK Stigen45:03+10:139:17
5Tomas PetterssonOK Reftele45:22+10:329:21
6Linus AnderssonOK Stigen45:28+10:389:22
7Sölve AnderssonBredaryds SOK47:24+12:349:46
8Peter DombyOK Stigen48:09+13:199:55
9Oskar NilssonOK Stigen48:57+14:0710:05
10Niclas SjögrenOK Stigen55:21+20:3111:24
11Maria StrömOK Stigen59:30+24:4012:16
12Stefan ClaessonOK Stigen1:06:16+31:2613:39
13Jessica MunkholmOK Stigen1:50:32+1:15:4222:47
14Linda SöderbergOK Stigen1:50:34+1:15:4422:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser