Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för GOK VetranOL Holmsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: GOK VetranOL Holmsjön
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 16 maj 2019

Korta

1 970 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla SävenstrandHultsfreds OK37:3619:05
2Hans-Åke OlssonHultsfreds OK40:14+2:3820:25
3Arne SävenstrandHultsfreds OK42:24+4:4821:31
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF45:16+7:4022:58
5Stig AnderssonVimmerby OK47:21+9:4524:02
6Björn LiljeholmAnkarsrums OK51:58+14:2226:22
7Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK52:10+14:3426:28
8Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK53:16+15:4027:02
9Bert SvenssonVästerviks OK58:02+20:2629:27
10Lennart KarlssonHultsfreds OK58:52+21:1629:52
11Allan SvenssonKisa SK1:05:57+28:2133:28
12John PaulinKisa SK1:15:56+38:2038:32

Mellan

2 920 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart PetterssonBjörkfors GOIF40:3413:53
2Kerstin ErikssonKisa SK46:56+6:2216:04
3Evert FranssonVimmerby OK49:04+8:3016:48
4Arne WallbergOK Eken51:56+11:2217:47
5Stig JonssonKisa SK53:15+12:4118:14
6Gunilla PetterssonVästerviks OK53:22+12:4818:16
7Kennert RulanderBjörkfors GOIF53:28+12:5418:18
8GunBritt SvenssonVästerviks OK56:23+15:4919:18
9Börje KarlssonVimmerby OK1:02:33+21:5921:25
10Janerik AnderssonBjörkfors GOIF1:03:16+22:4221:40
11Åke KarlssonAnkarsrums OK1:04:13+23:3921:59
12Stig KarlssonKisa SK1:12:04+31:3024:40
13Holger PerssonOK Eken1:14:45+34:1125:35
14Arne LjungbladVästerviks OK1:56:11+1:15:3739:47
15Madelaine SvenssonVimmerby OK2:13:27+1:32:5345:42
Åke BjörklundVästerviks OKej godkänd
Britt-Marie BjörklundVästerviks OKej godkänd
Bo EklundVimmerby OKej start
Kenneth MarmelidVästerviks OKej start
Monica MarmelidVästerviks OKej start
Olof HjortvidVästerviks OKej start

Långa

3 850 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif CarlssonSOK Viljan40:5210:36
2Stefan CarlssonSOK Viljan42:37+1:4511:04
3Hans-Gunnar KarmstigAnkarsrums OK47:10+6:1812:15
4Ulric SvenssonVimmerby OK48:36+7:4412:37
5Torgny PetterssonVästerviks OK49:43+8:5112:54
6Lars JörbrinkVästerviks OK55:07+14:1514:18
7Arne LarsenVästerviks OK1:05:33+24:4117:01
8Lars PetterssonVimmerby OK1:05:54+25:0217:07
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK1:13:13+32:2119:01
10Lars LångVimmerby OK1:30:02+49:1023:23
Mats AdolfssonVimmerby OKutgått
Gunnar EnbergMålilla OKej start
Åke BorgerAnkarsrums OKej start

Kort lätt

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pia Argén AnderssonGamleby OKfullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser