Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOK Motions-OL 7 (Överboda)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOK Motions-OL 7 (Överboda)
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 24 juni 2019

Inskolning

1 860 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1alice NordbrandtÅsarna IK25:2213:38
2Melker WänströmVännäs OK43:35+18:1323:25

Öppen motion 1

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristoffer JohanssonVännäs OK16:338:18
2Nils GöranssonVännäs OK39:27+22:5419:49
3Agnes WallbergVännäs OK45:26+28:5322:49
4Molly BergstenVännäs OK53:33+37:0026:54

Öppen motion 3

2 290 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta NilssonUmeå OK33:0914:28
2Ernst ÅmanUmeå OK33:11+0:0214:29
3Oliver BergstenVännäs OK47:29+14:2020:44
4Hardy PaulssonUmeå OK51:50+18:4122:38

Öppen motion 5

3 270 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik NilbrinkVännäs OK34:2410:31
2Linus HallgrenUmeå OK39:11+4:4711:58
3Lars ÖstVännäs OK41:38+7:1412:43
4Ola ViodalVännäs OK42:16+7:5212:55
5Oskar WallbergVännäs OK43:37+9:1313:20
6Gunnar TigerUmeå OK44:26+10:0213:35
7Håkan NilssonVännäs OK46:14+11:5014:08
8Börje LjungbergUmeå OK47:18+12:5414:27
9Vesa SärkiojaUmeå OK47:36+13:1214:33
10Ove PerssonUmeå OK49:02+14:3814:59
11Erland Ruben Johannes JonssonVännäs OK50:12+15:4815:21
12Mats KlingvallUmeå OK51:16+16:5215:40
13Elina NilssonVännäs OK54:16+19:5216:35
14Wegard NordbrandtÅsarna IK58:46+24:2217:58
15Håkan ErikssonUmeå OK59:38+25:1418:14
16Dag ÖsterlundStöcksjö IS59:42+25:1818:15
17Anita LjungbergUmeå OK1:01:33+27:0918:49
18Hans-Erik GrenholmWilhelmina OK1:02:53+28:2919:13
19Kurt AnderssonEnebybergs IF1:05:54+31:3020:09
20Rolf LindbäckVännäs OK1:07:25+33:0120:37

Öppen motion 9

5 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå45:018:49
2Pär NorènVännäs OK45:17+0:168:52
3Clas FriesUmeå OK45:21+0:208:53
4Jonas LauriFK Herkules47:24+2:239:17
5Elisabeth FriesUmeå OK51:31+6:3010:06
6Rolf KonradssonUmedalens IF52:18+7:1710:15
7Erik LauriFK Herkules54:54+9:5310:45
8Ester LaudonUmeå OK57:14+12:1311:13
9Gunnar KalénVännäs OK59:50+14:4911:43
10Agneta FriesUmeå OK1:06:57+21:5613:07
11Mats WållbergVännäs OK1:08:03+23:0213:20
12Hjalmar LaudonVännäs OK1:08:37+23:3613:27
13Annika ManniUmedalens IF1:10:39+25:3813:51
14Helena NäsUmeå OK1:10:42+25:4113:51
15Ulf LindströmVännäs OK1:46:24+1:01:2320:51
Christoffer JohanssonVännäs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser