Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Södra Hallands ungdomsserie - Etapp 3
Arrangörsorganisation: Falkenbergs OK
Datum: söndag 2 juni 2019

D16

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa RaneboFalkenbergs OK1:09:5617:53

H16

4 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malte KristianssonHalmstad OK41:158:36

DH16 Kort

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva EliassonFalkenbergs OK1:24:1924:17
Louise AsplundLaholms IF OKej godkänd
Hanna AsplundLaholms IF OKej start

H14

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav LundqvistHalmstad OK35:2110:09
Gabriel EkströmHalmstad OKej godkänd

D12

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia LindgrenFalkenbergs OK31:1110:09
Karla BengtssonLaholms IF OKej start

H12

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GusedFalkenbergs OK33:0210:19
2Isak GustafssonHalmstad OK44:13+11:1113:49
3Ivar LejonLaholms IF OK45:56+12:5414:21
4Theo Asplund ÖnneboLaholms IF OK1:17:10+44:0824:06
Samuel BernhardtFalkenbergs OKej godkänd

DH12 Kort

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus GripFalkenbergs OK24:288:57

D10

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SunnenellFalkenbergs OK30:1811:05
Sonja FagerholmHalmstad OKej start

Inskolning

1 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred KarlssonFalkenbergs OKfullföljt
Elsa KarlssonFalkenbergs OKfullföljt

U1

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vidar WallinIK Trenne Ullared18:089:04
2Oskar GripFalkenbergs OK29:30+11:2214:45

U2

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LindgrenFalkenbergs OK31:5212:23
2Stina GustafssonHalmstad OK33:09+1:1712:53
Aron LudvigssonHalmstad OKej godkänd
Linus NordlundFalkenbergs OKej start

ÖM2

3 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann AndersdotterÄtrans IF45:2514:47

ÖM4

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda NilssonHalmstad OK34:189:53
2Maria LönnHalmstad OK38:33+4:1511:06
3Katarina AnderssonÄtrans IF42:25+8:0712:13
4Rickard NilssonHalmstad OK42:46+8:2812:19
5Håkan LejonLaholms IF OK49:55+15:3714:23
6Therese EkströmHalmstad OK50:12+15:5414:28
7Katarina Myde´nIK Trenne Ullared51:35+17:1714:51
8Viggo WallinIK Trenne Ullared51:53+17:3514:57
9Johan AsplundLaholms IF OK52:07+17:4915:01
10Mikael AnderssonÄtrans IF54:31+20:1315:42

ÖM6

4 790 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim GustavssonHalmstad OK28:335:57
2Mikael LundqvistHalmstad OK29:32+0:596:09
3Magnus WallinIK Trenne Ullared31:49+3:166:38
4Lotta EnbergHalmstad OK42:10+13:378:48
5Fredrik EkströmHalmstad OK44:51+16:189:21

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser