Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK Orion

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM Långdistans för Karlskrona SOK och OK Orion
Arrangörsorganisation: Karlskrona SOK
Datum: torsdag 16 maj 2019

D21

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BrattOK Orion54:538:59
2Lisa FolinoKarlskrona SOK1:08:39+13:4611:15

H21

7 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus PeterssonOK Orion48:566:36
2Viktor TovessonOK Orion57:12+8:167:43
3Anton ÖsterbladKarlskrona SOK1:01:05+12:098:15
4Mikhailo TeslenkoLeO-Team1:04:34+15:388:43
Rasmus ElmelidOK Orionej start
Pontus JohanssonKarlskrona SOKej start
Måns SandgrenOK Orionej start

D20

4 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK1:10:1114:52

H20

6 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LarssonKarlskrona SOK47:237:46
2Andreas JonssonOK Orion49:57+2:348:11
3Arvid KronmarKarlskrona SOK1:00:52+13:299:58
4Emil PetterssonKarlskrona SOK1:01:17+13:5410:02

D16

4 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa SwartzOK Orion46:1211:07
2Alma SvennerudKarlskrona SOK49:55+3:4312:01
3Vilma EngströmOK Orion55:33+9:2113:23
Sandra WiduchKarlskrona SOKej godkänd

H16

4 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HåkanssonOK Orion45:399:40
2Melker LarssonOK Orion53:58+8:1911:26

D14

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda SvenssonOK Orion35:1711:50
2Lova KronmarKarlskrona SOK39:08+3:5113:07
Emma ZettervallKarlskrona SOKej start

H14

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel BrattOK Orion24:388:15
2Nils SwartzOK Orion25:31+0:538:33
3Oliver HåkanssonOK Orion28:22+3:449:31
Nico MankonenKarlskrona SOKej start
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOKej start

D12

2 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta SvennerudKarlskrona SOK31:5212:54
2Alva EngströmOK Orion41:10+9:1816:40
Malva LarssonOK Orionej godkänd

H12

2 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip MyrénOK Orion25:5910:31

D10

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa EngströmOK Orion37:0017:47
2Sophie WiduchKarlskrona SOK1:03:49+26:4930:40

H10

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar SvennerudKarlskrona SOK35:2817:03
2Gustaf ArvmyrenOK Orion44:31+9:0321:24
Melker FolinoKarlskrona SOKej godkänd
Erik ZettervallKarlskrona SOKej start

D35

4 720 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Linda LarssonKarlskrona SOKej start

H35

6 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BlomkvistKarlskrona SOK59:309:45
2Mattias EngströmOK Orion1:10:09+10:3911:30
Jens BohlinKarlskrona SOKej start

D45

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny HåkanssonOK Orion39:549:36
2Malin SvenssonOK Orion42:14+2:2010:10
3Maria SibilevaKarlskrona SOK45:48+5:5411:02
4Eva PetterssonKarlskrona SOK47:17+7:2311:23
Marie SvennerudKarlskrona SOKej godkänd
Annika JosefssonKarlskrona SOKej start

H45

6 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yuri OmelchenkoOK Orion44:007:12
2Pontus JonssonOK Orion51:37+7:378:27
3Lars-Ola LarssonOK Orion52:53+8:538:40
4Magnus LarssonKarlskrona SOK59:28+15:289:44
5Anders HåkanssonOK Orion1:02:04+18:0410:10
6Magnus KronmarKarlskrona SOK1:10:38+26:3811:34
7Jörgen JohanssonKarlskrona SOK1:28:26+44:2614:29
8Johan JacobssonOK Orion1:28:36+44:3614:31
Peter WilhelmssonKarlskrona SOKej start

D55

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena SwartzOK Orion47:3611:28
2Carina SvärdOK Orion1:02:38+15:0215:05

H55

4 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inge GötessonKarlskrona SOK56:3811:59
2Mats KarlssonKarlskrona SOK2:07:06+1:10:2826:55
Mats AnderssonOK Orionej start

D65

4 150 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Helen LinnersjöOK Orion1:34:0822:40

H65

4 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kent TörnqvistKarlskrona SOK50:2012:07
2Kenneth FagerKarlskrona SOK55:35+5:1513:23
3Lennart AnderssonOK Orion57:33+7:1313:52
4Björn LinnersjöOK Orion1:02:55+12:3515:09
5Lennart SohlinOK Orion1:10:45+20:2517:02
Ingemar AnderssonOK Orionej start
Leif IngemarssonKarlskrona SOKej start

Bana1

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ArvmyrenOK Orion44:5421:35

Bana2

2 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ninne MellblomKarlskrona SOK41:5316:57
Cecilia WiduchKarlskrona SOKej godkänd

Bana3

2 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria LeuenbergerOK Orion59:3219:58
2Mikael WiduchKarlskrona SOK1:06:24+6:5222:16

Bana4

4 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LeuenbergerOK Orion56:5613:43 Ladda ner rutt i gpx-format
2Eskil JohanssonOK Orion1:13:07+16:1117:37
3Åke ÖstberghKarlskrona SOK1:14:11+17:1517:52

Bana6

6 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena GummessonKarlskrona SOK1:13:1412:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser