Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Klubbmästerskap sprint, Lunds OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Klubbmästerskap sprint, Lunds OK
Arrangörsorganisationer: Eslövs FK / Lunds OK
Datum: tisdag 21 maj 2019

D21

3 700 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne WallenborgLunds Orienteringsklubb24:496:42
2Lotta LinseforsLunds Orienteringsklubb25:04+0:156:46
3Petra EklundLunds Orienteringsklubb25:44+0:556:57
4Marie BorggrenLunds Orienteringsklubb26:09+1:207:04
5Elin HugossonLunds Orienteringsklubb26:22+1:337:07
6Anna LjungqvistLunds Orienteringsklubb26:49+2:007:14
7Christina-A-M RönngrenLunds Orienteringsklubb27:32+2:437:26
8Kadri KuuskLunds Orienteringsklubb28:36+3:477:43
9Karin HjelmLunds Orienteringsklubb29:13+4:247:53
10Eva-Lotta BengtslinLunds Orienteringsklubb29:28+4:397:57
11Cecilia ÖdénLunds Orienteringsklubb30:00+5:118:06
12Jeanette HenningssonLunds Orienteringsklubb31:23+6:348:28
13Tereza PlanckLunds Orienteringsklubb31:29+6:408:30
14Fanni Gustafson FaegerstenLunds Orienteringsklubb33:25+8:369:01
15Cecilia AronssonLunds Orienteringsklubb33:53+9:049:09
16Anna AnderssonLunds Orienteringsklubb34:28+9:399:18
17Ingela AnderssonLunds Orienteringsklubb51:12+26:2313:50
Pim HedbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Barbro HugossonLunds Orienteringsklubbutgått

H21

3 800 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Povel HedbergLunds Orienteringsklubb21:305:39
2Jonas EnarssonLunds Orienteringsklubb22:15+0:455:51
3Fredrik HugossonLunds Orienteringsklubb23:00+1:306:03
4Mikael NilssonLunds Orienteringsklubb23:16+1:466:07
5Mattias WallinLunds Orienteringsklubb23:20+1:506:08
6Martin HeydenLunds Orienteringsklubb23:42+2:126:14
7Marcus HenningssonLunds Orienteringsklubb23:50+2:206:16
8Pesho HedbergLunds Orienteringsklubb24:08+2:386:21
9Lukas WittenbecherLunds Orienteringsklubb24:16+2:466:23
10Anders EricssonLunds Orienteringsklubb24:25+2:556:25
11Raul HindovLunds Orienteringsklubb24:47+3:176:31
12Mattias ÅbergLunds Orienteringsklubb24:56+3:266:33
13Anders GrundbergLunds Orienteringsklubb25:41+4:116:45
14Peter BengtslinLunds Orienteringsklubb26:05+4:356:51
15Filip HelgstenLunds Orienteringsklubb26:28+4:586:57
16Patrick AdlercreutzLunds Orienteringsklubb27:21+5:517:11
17Mats EriksonLunds Orienteringsklubb28:59+7:297:37
18Per EnerothLunds Orienteringsklubb29:14+7:447:41
19Niklas GustafsonLunds Orienteringsklubb29:21+7:517:43
20Gert PetterssonLunds Orienteringsklubb30:03+8:337:54
21Richard AnderssonLunds Orienteringsklubb35:09+13:399:15
22Henrik EklundLunds Orienteringsklubb36:56+15:269:43
23Richard BengtssonLunds Orienteringsklubb38:56+17:2610:14
24Tom LindbergLunds Orienteringsklubb39:01+17:3110:16 Ladda ner rutt i gpx-format
25Fredrik WahlbomLunds Orienteringsklubb39:52+18:2210:29
26Tobias NordLunds Orienteringsklubb41:21+19:5110:52
Örjan LarssonLunds Orienteringsklubbej godkänd

D16

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa WallenborgLunds Orienteringsklubb22:546:11
2Selma LarssonLunds Orienteringsklubb22:56+0:026:11
3Olivia LarssonLunds Orienteringsklubb26:57+4:037:17
4Eja GustafssonLunds Orienteringsklubb30:26+7:328:13
5Lovisa WahlbomLunds Orienteringsklubb34:20+11:269:16
6Märta HenningssonLunds Orienteringsklubb43:39+20:4511:47
Linnea Grahn EskilssonLunds Orienteringsklubbutgått

H16

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Loke HedbergLunds Orienteringsklubb21:505:44
2Isak AnderssonLunds Orienteringsklubb25:14+3:246:38
3Linas ZigmantasLunds Orienteringsklubb28:50+7:007:35
4Hugo HjelmLunds Orienteringsklubb31:33+9:438:18
5John BerggrenLunds Orienteringsklubb49:57+28:0713:08

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hedda ÅbergLunds Orienteringsklubb20:438:17
2My WallenborgLunds Orienteringsklubb21:06+0:238:26
3Julia PlanckLunds Orienteringsklubb21:54+1:118:45
4Tova BorggrenLunds Orienteringsklubb22:48+2:059:07
5Esther Krogh NilssonLunds Orienteringsklubb25:35+4:5210:14

H12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Love EnerothLunds Orienteringsklubb17:357:02
2Isak GustafssonLunds Orienteringsklubb18:41+1:067:28
3Erik WahlbomLunds Orienteringsklubb20:00+2:258:00
4David EriksonLunds Orienteringsklubb21:49+4:148:43
Kasper RingströmLunds Orienteringsklubbutgått

Inskolning

1 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma RingströmOrienteringsklubben Södertörn18:0710:03
2Johanna PlanckLunds Orienteringsklubb39:11+21:0421:46
3Filip BengtslinLunds Orienteringsklubb40:56+22:4922:44
4Amanda BengtslinLunds Orienteringsklubb44:59+26:5224:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser