Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: onsdag 6 juni 2012

Elfsborg SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
83Maria GrahnÖppen motion 5 (92)1:06:22+43:0618:41

FK Herkules

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mira JanssonDU1 (29)17:11+0:549:42
12William OkdahlHU1 (58)17:21+4:099:48
19Emil DahlströmH14 (27)49:39+20:2413:54
20Ylva FonseliusÖppen motion 5 (92)34:04+10:489:35
25Viktor Le ClaireH12 (32)47:09+27:1218:25
30Teo SahlgrenHU1 (58)21:01+7:4911:52
31Rasmus HagbergHU1 (58)21:26+8:1412:06
35Felix CindricHU1 (58)22:21+9:0912:37
41Josefin LöfstedtU2 (54)34:38+16:1813:51
44Olle KullmanHU1 (58)25:57+12:4514:39
45Diego Diaz Ghavidel-FahrajHU1 (58)26:43+13:3115:05
46Erik KlerforsHU1 (58)26:46+13:3415:07
48Niklas DahlströmÖppen motion 5 (92)44:20+21:0412:29
66Camilla TjellströmÖppen motion 5 (92)50:16+27:0014:09
70Tomas TjellströmÖppen motion 5 (92)52:24+29:0814:45
85Mattias DahlgrenÖppen motion 5 (92)1:21:22+58:0622:55
Gustav TjellströmInskolning (56)fullföljt
Julia TjellströmInskolning (56)fullföljt
Axel ForsmanH14 (27)ej start

Frölunda OL

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martin LammH12 (32)22:41+2:448:51
2Arvid HammarH16 Kort (5)49:42+7:0914:00
2Johan LammH14 (27)29:46+0:318:20
3Ludvig JahreÖppen motion 1 (7)30:29+12:0220:35
4Erik DelrydÖppen motion 1 (7)32:31+14:0421:58
4Patrik MårtenssonH14 Kort (7)32:05+5:3013:02
4Richard BlomÖppen motion 5 (92)27:37+4:217:46
5Olle HammersbergH14 Kort (7)42:20+15:4517:12
5Rasmus ArfwedsonH16 (15)35:28+7:389:54
5Julia BlomD16 (6)1:00:05+20:5916:46
6Lovisa Jansson MattssonDU1 (29)17:27+1:109:51
6Joakim ClassonHU1 (58)15:00+1:488:28
6Åsa KalanderÖppen motion 1 (7)44:43+26:1630:12
7Gustav KalanderH12 Kort (10)26:45+9:3310:52
8Stefan HammarÖppen motion 5 (92)29:58+6:428:26
9Nils IngelhagH16 (15)43:59+16:0912:17
10Nils HammarH12 (32)29:54+9:5711:40
11Kasper BergströmHU1 (58)17:03+3:519:37
13Dennis KarströmH16 (15)1:03:28+35:3817:43
14Alvin JohannessonU2 (54)24:32+6:129:48
14Axel BlomH12 (32)32:30+12:3312:41
15Anders LindénÖppen motion 5 (92)31:46+8:308:56
18Jonathan BullHU1 (58)19:04+5:5210:46
22Mattias MårtenssonHU1 (58)19:54+6:4211:14
23Lowe HammarHU1 (58)20:08+6:5611:22
25Zebastian ArfwedsonH10 (31)36:03+19:2214:39
27Noah LindströmHU1 (58)20:31+7:1911:35
28Max BartholdssonHU1 (58)20:36+7:2411:38
29Moa BartholdssonU2 (54)31:05+12:4512:26
29Joakim LindénH12 (32)1:00:42+40:4523:42
30Nathanael BullH10 (31)53:11+36:3021:37
33Albin HillénHU1 (58)21:27+8:1512:07
37Svante JohanessonHU1 (58)22:55+9:4312:56
41Bastian BergströmHU1 (58)25:26+12:1414:22
44Peter HammersbergÖppen motion 5 (92)43:14+19:5812:10
48Albin SchmidtHU1 (58)27:46+14:3415:41
55Simon GunnarssonHU1 (58)43:35+30:2324:37
Rickard BerndtssonInskolning (56)fullföljt
Viktor BerndtssonInskolning (56)fullföljt
Oskar DelrydInskolning (56)fullföljt
Sofie DelrydInskolning (56)fullföljt
Lucas GabrielssonInskolning (56)fullföljt
Marcus LammInskolning (56)fullföljt
Krister BergströmÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Jessica ArfwedsonÖppen motion 5 (92)ej godkänd
Peter JahreÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Karl HammersbergH16 Kort (5)ej start

Göteborg-Majorna OK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ella WallinderD16 (6)39:0610:55
1Alva SellgrenD12 (24)22:018:38
2Max  BergU2 (54)20:17+1:578:06
3Elvira SellgrenD14 (30)29:43+1:168:22
4Kerstin WadmanD14 (30)30:01+1:348:27
4Jakob ÖstmanU2 (54)21:44+3:248:41
4Viola EckermarkÖppen motion 3 (30)43:07+14:3314:42
5Johanna RunbyD12 Kort (7)32:07+11:1313:03
5Kajsa JungbjerD14 (30)31:42+3:158:55
5Rolf EckermarkÖppen motion 3 (30)43:56+15:2214:59
5Erik HogedalH12 (32)24:56+4:599:44
5Martin Jellvert BörjesonH14 (27)33:33+4:189:23
6Moa KuhlinD14 (30)33:49+5:229:31
6Frida AnderssonD12 (24)28:07+6:0611:01
6Felix FalkH12 (32)25:15+5:189:51
6Felix GarmerH16 (15)36:02+8:1210:03
6Agnes GranbergD16 (6)1:00:21+21:1516:51
7Agnes SpånérD14 (30)33:54+5:279:32
11Lisa FalkD10 (28)25:46+8:2310:28
11Klara WallinderD12 (24)34:09+12:0813:23
13Mikael KuhlinÖppen motion 5 (92)31:26+8:108:51
14Karl NorrmanH16 (15)1:04:11+36:2117:55
14Stig LarssonÖppen motion 5 (92)31:44+8:288:56
16Sebastian PetterssonÖppen motion 3 (30)59:42+31:0820:22
16Liselotte FalkÖppen motion 5 (92)32:13+8:579:04
18Gabriella PeterssonÖppen motion 3 (30)1:00:28+31:5420:38
18Helena SellgrenÖppen motion 5 (92)33:22+10:069:23
18Jennifer DavidsonD10 (28)27:56+10:3311:21
21Isabella LagoD14 (30)53:29+25:0215:03
22Jona HaggärdeH10 (31)31:31+14:5012:48
24Timo HoffrenÖppen motion 5 (92)35:51+12:3510:05
25Jimmy PetterssonÖppen motion 5 (92)35:55+12:3910:07
26Alexander ForsbergU2 (54)30:23+12:0312:09
26Fanny AnderssonD14 (30)56:56+28:2916:02
27Fredrik DavidsonÖppen motion 5 (92)36:10+12:5410:11
27Jacob FredängH12 (32)53:48+33:5121:00
35Felix BergenhökU2 (54)33:03+14:4313:13
45Magdalena PeterssonU2 (54)37:53+19:3315:09
51Cathrine DavidsonÖppen motion 5 (92)44:35+21:1912:33
56Anna-Karin NorrmanÖppen motion 5 (92)46:50+23:3413:11
63Gudrun WadmanÖppen motion 5 (92)48:20+25:0413:36
Lovisa DavidsonInskolning (56)fullföljt
Isabelle HoffrenInskolning (56)fullföljt
Hannes NorrmanH12 (32)ej godkänd
Linn SanderD14 (30)ej godkänd
Olle ÅrebäckU2 (54)ej start
Lovisa ÅrebäckD14 Kort (8)ej start
Viktor Jellvert BörjesonH10 (31)ej start

Göteborgs SK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Tina SteierÖppen motion 3 (30)57:07+28:3319:29
16Oscar Wall JungbjerH10 (31)26:55+10:1410:56
24Johan Wall JungbjerHU1 (58)20:18+7:0611:28
36Lennart AnderssonÖppen motion 5 (92)41:33+18:1711:42
46Nils SteijerU2 (54)38:43+20:2315:29
46Hans SteierÖppen motion 5 (92)43:48+20:3212:20
53Daniel TorstenssonÖppen motion 5 (92)45:14+21:5812:44
61Lars TorstenssonÖppen motion 5 (92)47:58+24:4213:30
Arvid LundbergInskolning (56)fullföljt
Olle SteijerInskolning (56)fullföljt

IF Marin Väst

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan KollénH16 Kort (5)1:00:31+17:5817:02
10Fredrik CahlinH16 (15)44:03+16:1312:18
14Hannes RosendahlH10 (31)26:29+9:4810:45
15Jakob JunkersH16 (15)2:01:46+1:33:5634:00
18Edvin AlestigH12 (32)33:39+13:4213:08
19Johan CahlinH12 (32)35:27+15:3013:50
23Anna BrobergÖppen motion 5 (92)35:31+12:1510:00
64Staffan BrobergÖppen motion 5 (92)49:32+26:1613:57
72Lena KollénÖppen motion 5 (92)53:12+29:5614:59
73Margareta PeterssonÖppen motion 5 (92)53:26+30:1015:03
74Gösta MalmerÖppen motion 5 (92)55:19+32:0315:34
79Birgitta Johansson-CahlinÖppen motion 5 (92)1:01:08+37:5217:13
Karin ElfmanÖppen motion 5 (92)ej godkänd
Gustav DeurellHU1 (58)ej start

IFK Göteborg

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andreas ViltfjällÖppen motion 3 (30)28:349:44
1Anton SöderberghHU1 (58)13:127:27
3Thea FagerströmD10 (28)20:52+3:298:28
3Per FlakbergÖppen motion 5 (92)27:19+4:037:41
3Tobias UndelandHU1 (58)14:32+1:208:12
7Olivia AspD10 (28)24:37+7:1410:00
7Anna FlakbergD12 (24)30:04+8:0311:47
9Jakob AspHU1 (58)15:21+2:098:40
14Ella SöderberghD10 (28)26:57+9:3410:57
18Joel FlakbergH14 (27)47:27+18:1213:17
21Linda SvenssonÖppen motion 3 (30)1:09:50+41:1623:50
22Magnus ErixonÖppen motion 5 (92)35:07+11:519:53
23Rebecka HollÖppen motion 3 (30)1:21:07+52:3327:41
23Klara GrahnD12 (24)53:17+31:1620:53
23Carl ErixonH10 (31)32:12+15:3113:05
23Filippa FagerströmD10 (28)30:46+13:2312:30
24Elin FlakbergD10 (28)32:52+15:2913:21
38Jenny JohanssonÖppen motion 5 (92)42:05+18:4911:51
42Maria AspÖppen motion 5 (92)43:09+19:5312:09
49Vidar ThorstvedtHU1 (58)28:36+15:2416:09
50Ivar ThorstvedtHU1 (58)28:44+15:3216:14
60Malin AlbrektssonÖppen motion 5 (92)47:46+24:3013:27
65Henrik  AnderssonÖppen motion 5 (92)49:56+26:4014:03
67Peter MatssonÖppen motion 5 (92)50:23+27:0714:11
82Helena LindbergÖppen motion 5 (92)1:04:56+41:4018:17
Ida AlmerInskolning (56)fullföljt
Matilda AspInskolning (56)fullföljt
Elis GrahnInskolning (56)fullföljt
Edith HomstrandInskolning (56)fullföljt
Linus KokinskyInskolning (56)fullföljt
Klara MattssonInskolning (56)fullföljt
Tyra MattssonInskolning (56)fullföljt
Stella PiperkovicInskolning (56)fullföljt
Allma RaskInskolning (56)fullföljt
Emine Ekberg BidegårdD10 (28)ej godkänd
Tilda ErixonD12 (24)ej start
Gustav AspInskolning (56)ej godkänd

IK Stern

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
27Sabine GreterÖppen motion 3 (30)1:38:33+1:09:5933:38
Eskil Björklund GreterInskolning (56)fullföljt

IK Uven

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan OlsonH14 (27)29:51+0:368:21
5Anna Ekbom-OlssonÖppen motion 3 (30)43:56+15:2214:59
8William RönnborgHU1 (58)15:13+2:018:35
8Mattis HallbergH16 (15)42:23+14:3311:50
8Jakob GrahnU2 (54)23:11+4:519:16
9Johan BjörckH12 Kort (10)36:51+19:3914:58
10Kristina WestergrenÖppen motion 3 (30)51:54+23:2017:42
11Sören BöråsÖppen motion 3 (30)52:13+23:3917:49
13Johan GrahnH12 (32)30:57+11:0012:05
16Ella BjörckD10 (28)27:38+10:1511:13
16Tuva BöråsDU1 (29)20:11+3:5411:24
18Anton BöråsH10 (31)28:11+11:3011:27
19Sara ForsbergD14 (30)48:32+20:0513:40
20Ville GrahnH14 (27)51:08+21:5314:19
21Mikael BjörckHU1 (58)19:45+6:3311:09
22Anna GrahnÖppen motion 3 (30)1:20:12+51:3827:22
23Markus GrahnH12 (32)46:43+26:4618:14
24Cecilia BjörckÖppen motion 3 (30)1:32:12+1:03:3831:28
24Oscar CarlssonU2 (54)28:34+10:1411:25
24Janneke SnijderD14 (30)56:09+27:4215:49
25Emma GustavssonDU1 (29)24:00+7:4313:33
28Hanna BoquistD14 (30)1:01:09+32:4217:13
28Oscar OlsonH12 (32)54:42+34:4521:22
29Alice BarreforsD14 (30)1:11:56+43:2920:15
32Ulric BjörckÖppen motion 5 (92)39:31+16:1511:07
43Emilia GrahnU2 (54)35:51+17:3114:20
48Jan GrahnÖppen motion 5 (92)44:20+21:0412:29
54Johannes GrahnÖppen motion 5 (92)45:27+22:1112:48
62Arjan SnijderÖppen motion 5 (92)48:13+24:5713:34
Albin KarlsmoInskolning (56)fullföljt
Ingrid ToresäterInskolning (56)fullföljt
Erik WettergrenInskolning (56)fullföljt

Klubblös

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mattias BerglundÖppen motion 1 (7)18:2712:27
3JH EdlundDU1 (29)16:54+0:379:32
9PerErik JohanssonÖppen motion 5 (92)30:04+6:488:28
9Tor StrömlandÖppen motion 3 (30)48:54+20:2016:41
15Otto StrömlandHU1 (58)18:27+5:1510:25
15Ulf KokinskyÖppen motion 3 (30)57:15+28:4119:32
33Per GrappatinÖppen motion 5 (92)39:38+16:2211:09
37Anders LjungqvistÖppen motion 5 (92)42:01+18:4511:50
39Arno BaumerÖppen motion 5 (92)42:25+19:0911:56
42Marcus DöseHU1 (58)25:27+12:1514:22
47Axel SkårmanHU1 (58)27:42+14:3015:38
53Alexander GrapatinHU1 (58)41:00+27:4823:09
75Fredrik HofflanderÖppen motion 5 (92)56:04+32:4815:47
78Philip BergstrandÖppen motion 5 (92)1:00:03+36:4716:54
Elsa ClaessonInskolning (56)fullföljt
Teodor JohanssonInskolning (56)fullföljt
Liva SkårmanInskolning (56)fullföljt

Kungälvs OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel HermanssonH14 Kort (7)26:3510:48
3Lina PålssonD16 (6)42:42+3:3611:55
4Elsa Aderstedt AlthoffD12 (24)27:21+5:2010:43
5Erik AderstedtÖppen motion 5 (92)28:14+4:587:57
5Hanna GabrielssonD10 (28)23:07+5:449:23
6Linus ThorssonU2 (54)22:16+3:568:54
7Disa RangertDU1 (29)17:28+1:119:52
7Albin PålssonH16 (15)36:07+8:1710:05
7Nellie MånssonD12 Kort (7)34:17+13:2313:56
8Johanna NilssonD12 (24)30:15+8:1411:51
10ELLIKA GROTHD12 (24)33:35+11:3413:10
10Marie AsplundD10 (28)25:37+8:1410:24
11Jesper JanssonH16 (15)44:39+16:4912:28
12Molly GranängDU1 (29)18:47+2:3010:36
12Staffan AsplundÖppen motion 5 (92)30:54+7:388:42
13LUKAS GROTHHU1 (58)17:23+4:119:49
13Fritjof Aderstedt AlthoffH10 (31)26:27+9:4610:45
16Elin HermanssonD14 (30)44:47+16:2012:36
17Hans NilssonÖppen motion 3 (30)1:00:22+31:4820:36
19Anton RaskHU1 (58)19:25+6:1310:58
20Kajsa RaskD12 (24)48:08+26:0718:52
20Eva NilssonÖppen motion 3 (30)1:08:01+39:2723:12
21Katrin AsplundD10 (28)29:01+11:3811:47
22Vivianne OlssonD10 (28)29:46+12:2312:06
23Hugo SimonssonH14 (27)1:00:18+31:0316:53
24Albin ThorssonH14 (27)1:03:51+34:3617:53
25Julia AsplundÖppen motion 3 (30)1:32:33+1:03:5931:35
25Benjamin GabrielssonH14 (27)1:04:51+35:3618:09
25Sofia RaskD10 (28)34:38+17:1514:04
26Ulf GabrielssonÖppen motion 5 (92)35:59+12:4310:08
27Tilda ThulinU2 (54)30:43+12:2312:17
28Viktor OlssonH10 (31)42:38+25:5717:19
28Linn MånssonDU1 (29)26:23+10:0614:54
29Emil PetterssonH10 (31)44:06+27:2517:55
30Hilda SandkvistU2 (54)31:24+13:0412:33
32Agnes ThulinU2 (54)32:09+13:4912:51
43Ann-Sofi HermanssonÖppen motion 5 (92)43:13+19:5712:10
52Joel GabrielssonHU1 (58)32:08+18:5618:09
68Karolina LagerÖppen motion 5 (92)50:42+27:2614:16
84Erika RaskÖppen motion 5 (92)1:14:04+50:4820:51
Rasmus GranängInskolning (56)fullföljt
Selma PetterssonInskolning (56)fullföljt
Stina BengtssonD12 (24)ej start
Martin LangmoenH14 Kort (7)ej start
Hilda BengtssonD10 (28)ej start

Lerums SOK

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Emil AxelssonH10 (31)16:416:46
1Emma DjerfD14 (30)28:278:00
1Tilda MelkstamD12 Kort (7)20:548:29
1Sören SturessonÖppen motion 5 (92)23:166:33
2Selma MoqvistD12 (24)23:13+1:129:06
2Klara DjerfD14 (30)28:56+0:298:09
2Claes HagstrandÖppen motion 5 (92)26:52+3:367:34
2Jakob  L GunnarssonH10 (31)18:41+2:007:35
3Oscar CoxH12 Kort (10)19:26+2:147:53
3William SturessonU2 (54)21:39+3:198:39
7Andreas NäsmanÖppen motion 3 (30)45:01+16:2715:21
9Kajsa HagstrandDU1 (29)18:21+2:0410:22
9Matilda HagstrandD12 (24)33:31+11:3013:08
10Clara CoxD14 (30)38:35+10:0810:52
10Ludvig LagerqvistHU1 (58)16:28+3:169:18
11Johan KnutssonH14 (27)37:27+8:1210:29
12Gabriel SturessonH12 (32)30:38+10:4111:57
13Karl Pettersson-PalmH14 (27)40:04+10:4911:13
13Lovisa MoqvistD10 (28)25:59+8:3610:33
14Ebba NäsmanDU1 (29)19:25+3:0810:58
14Maja GunnarssonD14 (30)42:22+13:5511:56
15Maja AxelssonDU1 (29)20:00+3:4311:17
15Vilhelm MelkstamH14 (27)42:59+13:4412:02
16Niclas SparrevikH14 (27)43:57+14:4212:18
18Elsa MoqvistDU1 (29)20:23+4:0611:30
19Åsa OlssonÖppen motion 3 (30)1:03:42+35:0821:44
19Henrik MelkstamÖppen motion 5 (92)33:45+10:299:30
21Alina JohnssonU2 (54)28:03+9:4311:13
22Olof BlideH14 (27)55:06+25:5115:26
23Märta BlideD14 (30)55:49+27:2215:43
27Hanna PetersénD10 (28)49:14+31:5120:00
29Victor LindgrenHU1 (58)20:54+7:4211:48
36Philip LindgrenHU1 (58)22:37+9:2512:46
45Peter ElofssonÖppen motion 5 (92)43:44+20:2812:19
47Per JohnssonÖppen motion 5 (92)44:07+20:5112:25
52Magnus KnutssonÖppen motion 5 (92)44:43+21:2712:35
71Linda DanielssonÖppen motion 5 (92)53:02+29:4614:56
76Carina SturessonÖppen motion 5 (92)57:21+34:0516:09
86Hans PeterssonÖppen motion 5 (92)1:26:48+1:03:3224:27
Elin AxelssonInskolning (56)fullföljt
Lisa GunnarssonInskolning (56)fullföljt
Nelly MelkstamInskolning (56)fullföljt
Karolina MelkstamÖppen motion 5 (92)ej godkänd
Daniel KnutssonH12 (32)ej start
Madeleine SöderlundD14 (30)ej start

Markbygdens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Petter Leibe-BergstedtH12 (32)27:21+7:2410:41
22Olle Leibe-BergstedtH12 (32)40:30+20:3315:49

Mölndal Outdoor IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Madelene StigsonD14 Kort (8)51:10+21:1319:59
8Annie OlssonD14 Kort (8)1:10:40+40:4327:36
27Rebecka PerssonD14 (30)57:25+28:5816:10
30Ulf PerssonÖppen motion 5 (92)38:13+14:5710:45
32Louise OlssonU2 (54)32:09+13:4912:51
36Sananna LingstenU2 (54)33:06+14:4613:14
Alice OlssonInskolning (56)fullföljt

OK Alehof

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sanna ErikssonD14 Kort (8)29:5711:41
4Julia WallbergD10 (28)22:05+4:428:58
7Lukas KlingHU1 (58)15:07+1:558:32
8Alexander WallbergH10 (31)21:26+4:458:42
9Douglas Fransson LeeH14 (27)35:58+6:4310:04
10Filip KlingbergH10 (31)22:15+5:349:02
11Linus BoströmU2 (54)23:54+5:349:33
11Anders LövgärdÖppen motion 5 (92)30:22+7:068:33
13Lucas BoströmU2 (54)24:13+5:539:41
16Ida BengtssonU2 (54)26:00+7:4010:24
17Hugo ThunbergH14 (27)44:08+14:5312:21
19Johanna WallbergD12 (24)43:27+21:2617:02
21Oliver Fransson LeeH12 (32)38:13+18:1614:55
24Tove JohanssonD12 (24)1:02:03+40:0224:20
27Erik JohanssonH10 (31)41:00+24:1916:40
28Ellinor JohanssonÖppen motion 5 (92)36:12+12:5610:11
40Gustav KlingbergHU1 (58)24:20+11:0813:44
44Alfred JohanssonU2 (54)36:48+18:2814:43
Sara BengtssonInskolning (56)fullföljt
Felix JohanssonInskolning (56)fullföljt
Clara LövgärdInskolning (56)fullföljt
Ebba LövgärdInskolning (56)fullföljt

OK Landehof

70 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Otto StuhlhoferH14 (27)29:158:11
1Samuel PihlströmH12 (32)19:577:47
2Filip WadstenH16 (15)28:09+0:197:51
2Ella CasaleD12 Kort (7)26:29+5:3510:45
2Hanna ÅbergD16 (6)39:10+0:0410:56
3Nils KörleH10 (31)18:47+2:067:38
3Alexander RoosH12 (32)22:51+2:548:55
4Lukas WadstenH14 (27)31:24+2:098:47
4Hilma MarkinhuhtaD14 Kort (8)44:33+14:3617:24
5Elias NyqvistHU1 (58)14:55+1:438:25
5Arvid BrännmanH12 Kort (10)24:26+7:149:55
5Hjalmar GeddaU2 (54)21:49+3:298:43
5Felix DrejmoH10 (31)19:37+2:567:58
6Melker NordgrenH10 (31)20:49+4:088:27
7Albin NyqvistH10 (31)21:05+4:248:34
7Ossian ElgströmU2 (54)22:32+4:129:00
7Joel LeanderH14 (27)33:58+4:439:30
7Ida KörleDU1 (29)17:28+1:119:52
8Emelie KarlssonD14 (30)34:54+6:279:49
8Rebecka PihlströmD10 (28)25:17+7:5410:16
8Elisabeth ÖstmanÖppen motion 3 (30)47:15+18:4116:07
9Emma KarlssonD14 (30)35:04+6:379:52
9Mårten GeddaH12 (32)28:50+8:5311:15
10Lisa ErikssonDU1 (29)18:24+2:0710:23
10Max HenningssonH12 Kort (10)39:38+22:2616:06
11Anna LindénDU1 (29)18:40+2:2310:32
12Emelie RoosD14 (30)39:21+10:5411:05
12Ester FreidlitzD12 (24)35:25+13:2413:53
12Elsa KarlssonD10 (28)25:58+8:3510:33
12Elias BrattbergU2 (54)24:09+5:499:39
13Johanna PihlströmDU1 (29)19:14+2:5710:51
13Ida ErikssonD12 (24)37:01+15:0014:30
16Martin LindenH12 (32)33:18+13:2113:00
16Fanny NilssonD12 (24)38:04+16:0314:55
17Karl GranforsHU1 (58)18:54+5:4210:40
17Rasmus NordgrenH12 (32)33:20+13:2313:01
17Emelie BrattbergDU1 (29)20:14+3:5711:25
17Emelie LorénD14 (30)46:55+18:2813:12
18Matilda FreidlitzU2 (54)26:17+7:5710:30
19Lisa WreebyU2 (54)26:21+8:0110:32
20Filip WillnerHU1 (58)19:39+6:2711:06
20Lukas AndbladH10 (31)28:50+12:0911:43
20Elsa SjööD10 (28)28:35+11:1211:37
21Per WillnerÖppen motion 5 (92)34:31+11:159:43
22Melker ÅkessonU2 (54)28:14+9:5411:17
22Sara HeslykD14 (30)53:37+25:1015:06
22Annie SjööD12 (24)52:32+30:3120:36
23Alvin OllanderU2 (54)28:23+10:0311:21
24Emma KarlssonDU1 (29)22:18+6:0112:35
24Isac AxnerH12 (32)46:59+27:0218:21
24Anton ÖstmanH10 (31)33:43+17:0213:42
25Emma AndbladU2 (54)30:13+11:5312:05
26Matilda ÅkessonD10 (28)35:14+17:5114:19
26Lisa OttossonÖppen motion 3 (30)1:38:24+1:09:5033:35
27Ella CarlströmDU1 (29)25:46+9:2914:33
31Maurits Sevilla ZieglerH10 (31)53:54+37:1321:54
34Valter DrejmoHU1 (58)22:17+9:0512:35
34Pontus HenningssonÖppen motion 5 (92)39:55+16:3911:14
39Vilhelm ÖstmanU2 (54)33:20+15:0013:20
42Andrea WillnerU2 (54)35:12+16:5214:04
49Matilda ZieglerU2 (54)44:35+26:1517:50
50Sanuel KarlssonU2 (54)45:43+27:2318:17
59Maria HenningssonÖppen motion 5 (92)47:35+24:1913:24
81Sven FreidlitzÖppen motion 5 (92)1:04:13+40:5718:05
Elsa EdofssonInskolning (56)fullföljt
Lova EngströmInskolning (56)fullföljt
Benjamin KarlssonInskolning (56)fullföljt
Isak NilssonInskolning (56)fullföljt
Linnea NilssonInskolning (56)fullföljt
Kasper HenningssonHU1 (58)ej godkänd
Anders MagnussonH14 (27)ej start

Sjövalla FK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergD10 (28)17:237:03
2Maria LogrenD10 (28)20:12+2:498:12
2Linn HellmanDU1 (29)16:44+0:279:27
3Linn HimmelmannD12 (24)27:02+5:0110:36
4Leo BernardoHU1 (58)14:42+1:308:18
4Emma HimmelmannD16 (6)42:52+3:4611:58
6Olivia LundstedtD10 (28)24:01+6:389:45
6Jonatan Wedberg-KilnäsH14 (27)33:52+4:379:29
10Hjalmar LjungbergH14 (27)36:48+7:3310:18
12Edvin LjungbergH14 (27)39:04+9:4910:56
17Maria HolmqvistÖppen motion 5 (92)32:50+9:349:14
17Klara BirringD12 (24)40:11+18:1015:45
19Linnea Wedberg-KilnäsD10 (28)28:31+11:0811:35
19Jacob PihelH10 (31)28:34+11:5311:36
20Eleonora AlinderU2 (54)27:52+9:3211:08
20Johan HjelmérH12 (32)36:21+16:2414:11
21Rebecka LjungD12 (24)50:56+28:5519:58
22Alva HedenbergDU1 (29)21:08+4:5111:56
26Wilmer HolmqvistH10 (31)38:57+22:1615:50
26Noam ÅbergHU1 (58)20:26+7:1411:32
26Joel HellmanH12 (32)48:11+28:1418:49
30Elvis HammarkloH12 (32)1:03:19+43:2224:43
31Ida KilnäsU2 (54)31:35+13:1512:38
38Fabian AlinderHU1 (58)22:56+9:4412:57
39LInus AlinderHU1 (58)23:24+10:1213:13
41Gunilla HimmelmannÖppen motion 5 (92)42:55+19:3912:05
47Emila LundstedtU2 (54)40:03+21:4316:01
48Hannes EssungerU2 (54)42:40+24:2017:04
53Milton ÅbergU2 (54)51:34+33:1420:37
54Vendela StefanssonU2 (54)1:03:55+45:3525:34
55Mats OlssonÖppen motion 5 (92)46:29+23:1313:05
Noah HedenblomInskolning (56)fullföljt
Emelina HolmqvistInskolning (56)fullföljt
Felicia PihelInskolning (56)fullföljt
Klara Wedberg-KilnäsInskolning (56)fullföljt
Tove Wedberg-KilnäsInskolning (56)fullföljt
Leona ÅbergInskolning (56)fullföljt
Ebbe HolmqvistHU1 (58)ej godkänd
Adam OlssonH12 (32)ej godkänd
Axel ÅhlanderU2 (54)ej start
Erik BjörklundH16 (15)ej start

Sävedalens AIK

58 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Oscar HasselbergU2 (54)18:207:20
1Daniel HolmgrenH12 Kort (10)17:126:59
1Jakob OlaussonH16 Kort (5)42:3311:59
1Frida LundD16 Kort (1)55:2415:31
1Oskar LindqvistH16 (15)27:507:46
2Hanna HolmgrenD14 Kort (8)36:21+6:2414:11
2Petter JonssonH12 Kort (10)19:10+1:587:47
2Simon OlaussonH14 Kort (7)31:13+4:3812:41
3Heino OllinH16 (15)33:45+5:559:25
3Alma AhlbergD12 Kort (7)27:18+6:2411:05
3Paulina LundD14 Kort (8)39:14+9:1715:19
4Carl JosefssonH12 Kort (10)19:43+2:318:00
4John GabrielssonH16 (15)34:24+6:349:36
4Gabriel ÖhgrenH10 (31)19:29+2:487:55
5Magnus JosefssonÖppen motion 5 (92)28:14+4:587:57
5Kajsa Carlsson WallumD12 (24)27:44+5:4310:52
5Olle NäslundÖppen motion 1 (7)36:23+17:5624:35
6Emma AnderssonD14 Kort (8)1:01:48+31:5124:08
6Ines HakersD12 Kort (7)33:28+12:3413:36
7Lisa JonssonD14 Kort (8)1:01:50+31:5324:09
8Johannes HolmgrenH12 (32)28:34+8:3711:09
8Albin ClaessonH14 (27)34:25+5:109:38
9Rasmus FjordsideH10 (31)21:43+5:028:49
11Per NordholmH12 (32)30:16+10:1911:49
11Tuva Carlsson-WallumD14 (30)38:56+10:2910:58
11Nils GrimbeckH10 (31)23:31+6:509:33
12Hans GrönbergÖppen motion 3 (30)56:02+27:2819:07
12Arvid LarssonH10 (31)26:15+9:3410:40
13Anna HenrikssonD14 (30)40:04+11:3711:17
13Mona GrönbergÖppen motion 3 (30)56:08+27:3419:09
14Rebecca LekbergD12 (24)37:19+15:1814:38
14Jonatan LarssonH14 (27)40:30+11:1511:20
15Ida SüdhoffD10 (28)27:26+10:0311:09
15Jonas AlmströmH10 (31)26:52+10:1110:55
17Lydia HakersD10 (28)27:43+10:2011:16
18Josefin BernhedD14 (30)48:23+19:5613:37
18Micaela SwansonD12 (24)42:17+20:1616:34
20Linnéa Bengtsson CreaserD14 (30)49:40+21:1313:59
21Matilda LekbergDU1 (29)20:39+4:2211:40
21David ErikmatsH10 (31)30:17+13:3612:18
21Emil ErikmatsH14 (27)55:00+25:4515:24
23Kajsa AlmströmDU1 (29)21:22+5:0512:04
25Anna NordholmD14 (30)56:23+27:5615:52
25Erik SüdhoffHU1 (58)20:23+7:1111:30
26Fredrik GrönbergH14 (27)1:09:40+40:2519:30
27Carl AgrellH14 (27)1:16:33+47:1821:26
27Matilda WallströmU2 (54)30:43+12:2312:17
29Helena BengtssonÖppen motion 5 (92)37:19+14:0310:30
31Axel GrimbeckHU1 (58)21:26+8:1412:06
54Amanda Ström-EckerlidHU1 (58)43:16+30:0424:26
57Lars SwansonÖppen motion 5 (92)47:33+24:1713:23
58Lars StålheimÖppen motion 5 (92)47:34+24:1813:23
77Thomas ReichelÖppen motion 5 (92)58:53+35:3716:35
80Karin GrönbergÖppen motion 5 (92)1:03:35+40:1917:54
Arild ErikmatsInskolning (56)fullföljt
Isak ÖhgrenInskolning (56)fullföljt
William HalmenäsÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Lena CarlssonÖppen motion 5 (92)ej godkänd
Oscar RenbergH16 (15)ej start
Jonatan BernhedH16 (15)ej start
Liv NäslundÖppen motion 1 (7)ej start

Tolered-Utby Ol-klubb

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Evelina GårdsbyDU1 (29)16:179:11
2Edvin ErlandssonHU1 (58)14:28+1:168:10
2Lars MauritzsonÖppen motion 3 (30)33:24+4:5011:23
2Pernilla KindeÖppen motion 1 (7)22:09+3:4214:57
2Albin SöderbergH14 Kort (7)31:13+4:3812:41
3Max KällmanH16 Kort (5)55:08+12:3515:31
3Charlotta LarsjöÖppen motion 3 (30)39:57+11:2313:38
4Signe EngströmDU1 (29)17:08+0:519:40
4Elina HansonD12 Kort (7)31:43+10:4912:53
4Elias LjungqvistH12 (32)24:07+4:109:25
6Anton MagnussonH12 Kort (10)25:44+8:3210:27
6John BomanH14 Kort (7)1:02:24+35:4925:21
7Leo WingqvistH14 Kort (7)1:16:05+49:3030:55
7Emma HansrydÖppen motion 1 (7)1:06:07+47:4044:40
7Jonas HansrydÖppen motion 5 (92)29:16+6:008:14
8Kalle LundgrenH12 Kort (10)33:28+16:1613:36
8Linn MauritzsonD10 (28)25:17+7:5410:16
9Gustav FrimanU2 (54)23:32+5:129:24
10Samuel LjungqvistU2 (54)23:47+5:279:30
10Mattias LjungqvistÖppen motion 5 (92)30:12+6:568:30
12Marcus BraunH16 (15)56:59+29:0915:55
14Felix KindeHU1 (58)18:23+5:1110:23
15Frida AnderssonD14 (30)42:41+14:1412:01
15Ida FrimanU2 (54)24:49+6:299:55
15Hugo SöderbergH12 (32)33:02+13:0512:54
15Robyn TerningD12 (24)38:00+15:5914:54
16David PohlmanHU1 (58)18:34+5:2210:29
17Sam KällmanU2 (54)26:08+7:4810:27
17Simon GårtsbyH10 (31)27:46+11:0511:17
19Filippa KindeDU1 (29)20:26+4:0911:32
20Elvira SöderbergDU1 (29)20:27+4:1011:33
26Alice RappDU1 (29)25:41+9:2414:30
29Linnea HansrydDU1 (29)27:48+11:3115:42
31Ralph KindeÖppen motion 5 (92)39:14+15:5811:03
35Per LiljerosÖppen motion 5 (92)41:24+18:0811:39
37Emma BengtssonU2 (54)33:15+14:5513:18
38Moa FrimanU2 (54)33:16+14:5613:18
40Petter HindérÖppen motion 5 (92)42:39+19:2312:00
40Alexander RongeU2 (54)33:23+15:0313:21
43Isak GustavssonHU1 (58)25:38+12:2614:28
50Helén LjungqvistÖppen motion 5 (92)44:29+21:1312:31
51Rakel HansonU2 (54)49:56+31:3619:58
51Anton LarsjöHU1 (58)28:46+15:3416:15
52Lova GustavssonU2 (54)50:19+31:5920:07
Elsa LiljerosInskolning (56)fullföljt
Gustav LiljerosInskolning (56)fullföljt
Astrid RongeInskolning (56)fullföljt
Sigrid RongeInskolning (56)fullföljt
Albin LiljenvallHU1 (58)ej godkänd
Jesper LundmarkH16 Kort (5)ej godkänd
Martin GruvesäterH12 (32)ej start

Ulricehamns OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
34Joel HolmbergU2 (54)32:52+14:3213:08
69Ann-Katrine HolmbergÖppen motion 5 (92)51:11+27:5514:25

Vittsjö OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
87Karin EngelhagÖppen motion 5 (92)1:28:30+1:05:1424:55
88Torbjörn SköldÖppen motion 5 (92)1:28:32+1:05:1624:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser