Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: onsdag 6 juni 2012

Kungälvs OK

42 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Axel HermanssonH14 Kort (7)26:3510:48
3Lina PålssonD16 (6)42:42+3:3611:55
4Elsa Aderstedt AlthoffD12 (24)27:21+5:2010:43
5Erik AderstedtÖppen motion 5 (92)28:14+4:587:57
5Hanna GabrielssonD10 (28)23:07+5:449:23
6Linus ThorssonU2 (54)22:16+3:568:54
7Disa RangertDU1 (29)17:28+1:119:52
7Albin PålssonH16 (15)36:07+8:1710:05
7Nellie MånssonD12 Kort (7)34:17+13:2313:56
8Johanna NilssonD12 (24)30:15+8:1411:51
10ELLIKA GROTHD12 (24)33:35+11:3413:10
10Marie AsplundD10 (28)25:37+8:1410:24
11Jesper JanssonH16 (15)44:39+16:4912:28
12Molly GranängDU1 (29)18:47+2:3010:36
12Staffan AsplundÖppen motion 5 (92)30:54+7:388:42
13LUKAS GROTHHU1 (58)17:23+4:119:49
13Fritjof Aderstedt AlthoffH10 (31)26:27+9:4610:45
16Elin HermanssonD14 (30)44:47+16:2012:36
17Hans NilssonÖppen motion 3 (30)1:00:22+31:4820:36
19Anton RaskHU1 (58)19:25+6:1310:58
20Kajsa RaskD12 (24)48:08+26:0718:52
20Eva NilssonÖppen motion 3 (30)1:08:01+39:2723:12
21Katrin AsplundD10 (28)29:01+11:3811:47
22Vivianne OlssonD10 (28)29:46+12:2312:06
23Hugo SimonssonH14 (27)1:00:18+31:0316:53
24Albin ThorssonH14 (27)1:03:51+34:3617:53
25Julia AsplundÖppen motion 3 (30)1:32:33+1:03:5931:35
25Benjamin GabrielssonH14 (27)1:04:51+35:3618:09
25Sofia RaskD10 (28)34:38+17:1514:04
26Ulf GabrielssonÖppen motion 5 (92)35:59+12:4310:08
27Tilda ThulinU2 (54)30:43+12:2312:17
28Viktor OlssonH10 (31)42:38+25:5717:19
28Linn MånssonDU1 (29)26:23+10:0614:54
29Emil PetterssonH10 (31)44:06+27:2517:55
30Hilda SandkvistU2 (54)31:24+13:0412:33
32Agnes ThulinU2 (54)32:09+13:4912:51
43Ann-Sofi HermanssonÖppen motion 5 (92)43:13+19:5712:10
52Joel GabrielssonHU1 (58)32:08+18:5618:09
68Karolina LagerÖppen motion 5 (92)50:42+27:2614:16
84Erika RaskÖppen motion 5 (92)1:14:04+50:4820:51
Rasmus GranängInskolning (56)fullföljt
Selma PetterssonInskolning (56)fullföljt
Stina BengtssonD12 (24)ej start
Martin LangmoenH14 Kort (7)ej start
Hilda BengtssonD10 (28)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser