Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: onsdag 6 juni 2012

Frölunda OL

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Martin LammH12 (32)22:41+2:448:51
2Arvid HammarH16 Kort (5)49:42+7:0914:00
2Johan LammH14 (27)29:46+0:318:20
3Ludvig JahreÖppen motion 1 (7)30:29+12:0220:35
4Erik DelrydÖppen motion 1 (7)32:31+14:0421:58
4Patrik MårtenssonH14 Kort (7)32:05+5:3013:02
4Richard BlomÖppen motion 5 (92)27:37+4:217:46
5Olle HammersbergH14 Kort (7)42:20+15:4517:12
5Rasmus ArfwedsonH16 (15)35:28+7:389:54
5Julia BlomD16 (6)1:00:05+20:5916:46
6Lovisa Jansson MattssonDU1 (29)17:27+1:109:51
6Joakim ClassonHU1 (58)15:00+1:488:28
6Åsa KalanderÖppen motion 1 (7)44:43+26:1630:12
7Gustav KalanderH12 Kort (10)26:45+9:3310:52
8Stefan HammarÖppen motion 5 (92)29:58+6:428:26
9Nils IngelhagH16 (15)43:59+16:0912:17
10Nils HammarH12 (32)29:54+9:5711:40
11Kasper BergströmHU1 (58)17:03+3:519:37
13Dennis KarströmH16 (15)1:03:28+35:3817:43
14Alvin JohannessonU2 (54)24:32+6:129:48
14Axel BlomH12 (32)32:30+12:3312:41
15Anders LindénÖppen motion 5 (92)31:46+8:308:56
18Jonathan BullHU1 (58)19:04+5:5210:46
22Mattias MårtenssonHU1 (58)19:54+6:4211:14
23Lowe HammarHU1 (58)20:08+6:5611:22
25Zebastian ArfwedsonH10 (31)36:03+19:2214:39
27Noah LindströmHU1 (58)20:31+7:1911:35
28Max BartholdssonHU1 (58)20:36+7:2411:38
29Moa BartholdssonU2 (54)31:05+12:4512:26
29Joakim LindénH12 (32)1:00:42+40:4523:42
30Nathanael BullH10 (31)53:11+36:3021:37
33Albin HillénHU1 (58)21:27+8:1512:07
37Svante JohanessonHU1 (58)22:55+9:4312:56
41Bastian BergströmHU1 (58)25:26+12:1414:22
44Peter HammersbergÖppen motion 5 (92)43:14+19:5812:10
48Albin SchmidtHU1 (58)27:46+14:3415:41
55Simon GunnarssonHU1 (58)43:35+30:2324:37
Rickard BerndtssonInskolning (56)fullföljt
Viktor BerndtssonInskolning (56)fullföljt
Oskar DelrydInskolning (56)fullföljt
Sofie DelrydInskolning (56)fullföljt
Lucas GabrielssonInskolning (56)fullföljt
Marcus LammInskolning (56)fullföljt
Krister BergströmÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Jessica ArfwedsonÖppen motion 5 (92)ej godkänd
Peter JahreÖppen motion 3 (30)ej godkänd
Karl HammersbergH16 Kort (5)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser