Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien etapp 4
Arrangörsorganisation: OK Landehof
Datum: onsdag 6 juni 2012

Tolered-Utby Ol-klubb

50 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Evelina GårdsbyDU1 (29)16:179:11
2Edvin ErlandssonHU1 (58)14:28+1:168:10
2Lars MauritzsonÖppen motion 3 (30)33:24+4:5011:23
2Pernilla KindeÖppen motion 1 (7)22:09+3:4214:57
2Albin SöderbergH14 Kort (7)31:13+4:3812:41
3Max KällmanH16 Kort (5)55:08+12:3515:31
3Charlotta LarsjöÖppen motion 3 (30)39:57+11:2313:38
4Signe EngströmDU1 (29)17:08+0:519:40
4Elina HansonD12 Kort (7)31:43+10:4912:53
4Elias LjungqvistH12 (32)24:07+4:109:25
6Anton MagnussonH12 Kort (10)25:44+8:3210:27
6John BomanH14 Kort (7)1:02:24+35:4925:21
7Leo WingqvistH14 Kort (7)1:16:05+49:3030:55
7Emma HansrydÖppen motion 1 (7)1:06:07+47:4044:40
7Jonas HansrydÖppen motion 5 (92)29:16+6:008:14
8Kalle LundgrenH12 Kort (10)33:28+16:1613:36
8Linn MauritzsonD10 (28)25:17+7:5410:16
9Gustav FrimanU2 (54)23:32+5:129:24
10Samuel LjungqvistU2 (54)23:47+5:279:30
10Mattias LjungqvistÖppen motion 5 (92)30:12+6:568:30
12Marcus BraunH16 (15)56:59+29:0915:55
14Felix KindeHU1 (58)18:23+5:1110:23
15Frida AnderssonD14 (30)42:41+14:1412:01
15Ida FrimanU2 (54)24:49+6:299:55
15Hugo SöderbergH12 (32)33:02+13:0512:54
15Robyn TerningD12 (24)38:00+15:5914:54
16David PohlmanHU1 (58)18:34+5:2210:29
17Sam KällmanU2 (54)26:08+7:4810:27
17Simon GårtsbyH10 (31)27:46+11:0511:17
19Filippa KindeDU1 (29)20:26+4:0911:32
20Elvira SöderbergDU1 (29)20:27+4:1011:33
26Alice RappDU1 (29)25:41+9:2414:30
29Linnea HansrydDU1 (29)27:48+11:3115:42
31Ralph KindeÖppen motion 5 (92)39:14+15:5811:03
35Per LiljerosÖppen motion 5 (92)41:24+18:0811:39
37Emma BengtssonU2 (54)33:15+14:5513:18
38Moa FrimanU2 (54)33:16+14:5613:18
40Petter HindérÖppen motion 5 (92)42:39+19:2312:00
40Alexander RongeU2 (54)33:23+15:0313:21
43Isak GustavssonHU1 (58)25:38+12:2614:28
50Helén LjungqvistÖppen motion 5 (92)44:29+21:1312:31
51Rakel HansonU2 (54)49:56+31:3619:58
51Anton LarsjöHU1 (58)28:46+15:3416:15
52Lova GustavssonU2 (54)50:19+31:5920:07
Elsa LiljerosInskolning (56)fullföljt
Gustav LiljerosInskolning (56)fullföljt
Astrid RongeInskolning (56)fullföljt
Sigrid RongeInskolning (56)fullföljt
Albin LiljenvallHU1 (58)ej godkänd
Jesper LundmarkH16 Kort (5)ej godkänd
Martin GruvesäterH12 (32)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser