Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna Sprint CUP #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna Sprint CUP #4
Arrangörsorganisation: Stora Sundby GoIF
Datum: tisdag 28 maj 2019

Eskilstuna OL

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anton MobergH10 (10)9:448:10
2Isak WinnerstamH12 (11)14:47+0:3010:15
2Emil WinnerstamH10 (10)11:08+1:249:21
2Urban RisbergÖppen motion 11 (24)20:01+0:237:41
3Maud KarlssonÖppen motion 10 (6)27:58+3:3414:03
4Agnes JyrkäsD14 (5)27:52+4:4614:00
5Mathilda EkD14 (5)31:53+8:4716:01
6Cevin KarlssonH12 (11)18:06+3:4912:34
9Ludvig LantzH12 (11)32:34+18:1722:36
10Malcom WallinH12 (11)35:03+20:4624:20
11Liv MobergU1 (13)19:44+6:2116:34
23Johan MobergÖppen motion 11 (24)43:45+24:0716:49
Herman SvahnH12 (11)ej godkänd
Leo ErikssonU2 (3)ej start
Björn WinnerstamÖppen motion 11 (24)ej start

IK Standard

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Amanda LindD16 (2)32:5712:40
1Jenny LindÖppen motion 10 (6)24:2412:15
2Malachy BrunkerH14 (3)25:12+4:2012:39
3Alice CarlssonD14 (5)25:10+2:0412:38
6Filippa LindD12 (7)26:15+13:5218:13
7Simon OlssonH10 (10)16:46+7:0214:05
7Amilia HitterstenD12 (7)34:53+22:3024:13
9Oliwer HitterstenH10 (10)19:25+9:4116:18
Anton LindH12 (11)ej start

Kjula IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ida-Linn RaabeU2 (3)28:53+10:0220:03

OK Tor

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Armida MalmqvistD10 (2)11:399:47
1Jonatan WickströmH16 (2)21:298:15
1Elsa VernerD14 (5)23:0611:36
1Rasmus HedarH14 (3)20:5210:29
1Magnus ÖhlingÖppen motion 11 (24)19:387:33
2Viktor FröbergH16 (2)23:22+1:538:59
2Frida GustavssonD16 (2)34:58+2:0113:26
3Arvid FröbergH14 (3)25:55+5:0313:01
3Melker VernerH10 (10)11:40+1:569:48
3Per VernerÖppen motion 11 (24)20:50+1:128:00
4Emil LindgrenH12 (11)17:07+2:5011:53
4Sigge RinaldoH10 (10)11:47+2:039:54
4Alf LundkvistÖppen motion 10 (6)31:46+7:2215:57
4Arvid RinaldoÖppen motion 11 (24)20:52+1:148:01
5Nike RinaldoD12 (7)22:05+9:4215:20
5Adam LindgrenH10 (10)15:37+5:5313:07
5Johan KarlssonÖppen motion 11 (24)21:44+2:068:21
5Linda WickströmÖppen motion 10 (6)38:46+14:2219:28
6Malkom MalmqvistH10 (10)15:55+6:1113:22
6Eva LindÖppen motion 10 (6)1:00:28+36:0430:23
6Roger HaapaniemiÖppen motion 11 (24)21:50+2:128:23
7Anette LarssonÖppen motion 11 (24)22:26+2:488:37
10Joel LarssonH10 (10)19:57+10:1316:45
11Marie HedarÖppen motion 11 (24)24:12+4:349:18
12Jan GustavssonÖppen motion 11 (24)25:23+5:459:45
13Ulf LarssonÖppen motion 11 (24)26:35+6:5710:13
14Erika JedarÖppen motion 11 (24)26:47+7:0910:18
15Helena EkmanÖppen motion 11 (24)27:09+7:3110:26
16Thomas LindgrenÖppen motion 11 (24)28:59+9:2111:08
17Tomas AnderssonÖppen motion 11 (24)29:13+9:3511:14
22Karin LindgrenÖppen motion 11 (24)35:07+15:2913:30
Anna WennbergÖppen motion 11 (24)ej godkänd
André ÖhlingH10 (10)ej start
Åsa LinnersjöÖppen motion 11 (24)ej start
Julia ÅkerlundD10 (2)återbud
Alva ÅkerlundU1 (13)återbud

Stora Sundby GoIF

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Angelica BladhU2 (3)18:5113:05
1Algot WistrandU1 (13)13:2311:14
1Tilde TimlövD12 (7)12:238:35
2Ebbe GustavssonU1 (13)14:00+0:3711:45
2Alexander BladhU2 (3)21:57+3:0615:14
2Saga PetterssonD14 (5)24:34+1:2812:20
2Maria ThörnÖppen motion 10 (6)27:48+3:2413:58
4Lovisa Eriksson WibergD12 (7)21:48+9:2515:08
5Tilde GårdestedtU1 (13)15:04+1:4112:39
6Hugo GårdestedtU1 (13)15:08+1:4512:43
7Karl MalmqvistH12 (11)18:37+4:2012:55
8Lukas WibergÖppen motion 11 (24)22:33+2:558:40
9Melker WistrandU1 (13)18:28+5:0515:31
9Mattias WistrandÖppen motion 11 (24)23:22+3:448:59
10Pontus GustafssonÖppen motion 11 (24)23:35+3:579:04
12Victoria GrananderU1 (13)30:23+17:0025:31
20Emelie GustafssonÖppen motion 11 (24)33:12+13:3412:46
21Robin GårdestedtÖppen motion 11 (24)35:00+15:2213:27
Melvin StranskyH14 (3)ej start
Mikael StranskyÖppen motion 11 (24)ej start

Strängnäs-Malmby OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sixten WallinH12 (11)14:179:55
2Hanna LundströmD12 (7)15:50+3:2710:59
3Sofia WestbomD12 (7)19:53+7:3013:48
5Linus HallenekH12 (11)18:05+3:4812:33
8Gösta WallinH10 (10)18:16+8:3215:21
8Oscar LennellH12 (11)23:54+9:3716:35
18Christer LennellÖppen motion 11 (24)30:57+11:1911:54

Ärla IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Linus LindmanU1 (13)14:41+1:1812:20
3Simon LindmanU1 (13)14:41+1:1812:20
3Hilding GindemoH12 (11)16:01+1:4411:07
7Maja LidecU1 (13)17:16+3:5314:30
8Teo LidecU1 (13)17:28+4:0514:40
10Sanne Hansen JäderU1 (13)19:15+5:5216:10
19Tommy LjungkvistÖppen motion 11 (24)32:12+12:3412:23
Helmer GindemoU1 (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila