Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Torvaldsblotet & Örnligan 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Torvaldsblotet & Örnligan 4
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 13 augusti 2019

D21

4 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin BoströmSkogslöparna45:2011:09
2Louise HaneOK Nolaskogsarna1:12:54+27:3417:57

H21

4 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna30:006:39
2Ludvig ÅhlundMalungs OK Skogsmårdarna30:38+0:386:47
3Dag StridhMalungs OK Skogsmårdarna32:10+2:107:07
4Stefan SjölundSkogslöparna35:59+5:597:58
5Jonas ByströmSkogslöparna40:34+10:348:59
6Arvid StrandbergSkogslöparna41:58+11:589:18
7Seth BorglundHärnösands OK46:55+16:5510:24
8Anton StrandbergSkogslöparna47:59+17:5910:38
9Isak ErikssonOK Nolaskogsarna51:59+21:5911:31

D17-20

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelie JosefssonSkogslöparna41:4112:51
Beatrice AlmÖrnsköldsviks OKej godkänd

D16

3 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora EngströmOK Nolaskogsarnaej start

H16

3 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip NordströmSkogslöparna47:2315:14

D14

2 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice RytterstedtSkogslöparna25:239:05
2Liv PaulerSkogslöparna32:04+6:4111:29
3Clara NordströmSkogslöparna36:03+10:4012:55
4Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna43:03+17:4015:25
5Alva PerboSkogslöparna51:17+25:5418:22
6Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK58:47+33:2421:04
Julina NyströmOK Nolaskogsarnaej godkänd
Saga BergvinSkogslöparnaej godkänd

H14

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HälldalSkogslöparna22:067:55
2Sixten PerssonSkogslöparna34:16+12:1012:16
3Viktor ÖhmanSkogslöparna36:07+14:0112:56

D12

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida PaulerSkogslöparna22:439:14
2Tindra RytterstedtSkogslöparna26:44+4:0110:52
3Theia AnundborgSidensjö IK35:05+12:2214:15
4Delisia NyströmOK Nolaskogsarna42:36+19:5317:19
5Felicia Aspnäs FermSidensjö IK58:01+35:1823:35

H12

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felix ÖhmanSkogslöparna21:528:53
2Martin NilssonSkogslöparna25:29+3:3710:21
3William BacklundSidensjö IK30:55+9:0312:34
4Sixten KjellqvistSidensjö IK34:34+12:4214:03
5Elias EdinSidensjö IK49:35+27:4320:09
Gustav BergvinSkogslöparnaej start

D12 Kort

1 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma PerboSkogslöparna29:1415:53

D10

1 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina PerssonSkogslöparna20:4511:16
2Märta MannelqvistOK Nolaskogsarna22:44+1:5912:21

H10

1 840 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin WesterSkogslöparna16:359:00
2Hilding KjellqvistSidensjö IK19:24+2:4910:32
3Arvid NordströmSkogslöparna19:30+2:5510:35
4Nils JonssonSkogslöparna21:14+4:3911:32
5Filip Aspnäs FärmSidensjö IK29:34+12:5916:04
6Adrian LorencSkogslöparna32:34+15:5917:41

D35

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ArvidssonSkogslöparna35:3710:15
2Lisa WesterSkogslöparna37:03+1:2610:40
3Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna41:44+6:0712:01
4Louise WoxlinSkogslöparna46:24+10:4713:22
5Lina KjellqvistSidensjö IK58:29+22:5216:51
6Marina LåglandSkogslöparna1:00:02+24:2517:18
7Iza AnundborgSidensjö IK1:03:37+28:0018:20
8Marlene HälldalSkogslöparna1:04:59+29:2218:43
Åsa PaulerSkogslöparnaej godkänd
Karin PerssonSkogslöparnaej start

D45

3 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yvonne NäslundSkogslöparna54:3516:50
2Anna-Karin Barkholt WiklundOK Nipan54:50+0:1516:55
3Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK1:07:15+12:4020:45

H45

3 470 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan NäslundOK Nolaskogsarna31:429:08
2Jonas HälldalSkogslöparna32:51+1:099:28
3Torgny NäslundSkogslöparna35:57+4:1510:21
4Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna36:05+4:2310:23
5Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna37:07+5:2510:41
6Per-Johan JosefssonSkogslöparna40:04+8:2211:32
7Thomas NordströmSkogslöparna40:40+8:5811:43
8Clas EngströmOK Nolaskogsarna44:34+12:5212:50
9Daniel KnutssonSkogslöparna44:40+12:5812:52
10Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna45:19+13:3713:03
11Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna47:03+15:2113:33
12Kristofer ÖhmanSkogslöparna50:45+19:0314:37
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OKej start
Rune LindströmOK Nolaskogsarnaej start

D55

3 110 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta LindbergSkogslöparna49:3215:55
2Katarina KvickSkogslöparna53:13+3:4117:06
3Birgitta StrandbergSkogslöparna54:49+5:1717:37
4Carin NordinSkogslöparna1:11:39+22:0723:02
5Mirjana MatkovicÖrnsköldsviks OK1:30:35+41:0329:07
Inger EdinSidensjö IKej godkänd

H55

3 240 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen EdinSidensjö IK33:0910:13
2Leif StrandbergSkogslöparna40:26+7:1712:28

H65

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Örjan SvahnIFK Mora OK39:4112:45
2Mats LarssonSkogslöparna1:11:23+31:4222:57
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd

Inskolning

1 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias SandströmKubbe-Norrflärke IF34:2920:09
2Rasmus GrönlundOK Nolaskogsarna34:32+0:0320:11
3Frida AbrahamssonSkogslöparna40:21+5:5223:35

U1

1 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove ArvidssonSkogslöparna25:0714:41
2Amelia Lundin LåglandSkogslöparna31:35+6:2818:28
3Milo Salvador BonillaSkogslöparna32:26+7:1918:58
4Arvid DynesiusSidensjö IK47:59+22:5228:03
5Martin EdinSidensjö IK1:00:42+35:3535:29

U2

1 840 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sally ArvidssonSkogslöparna20:1010:57
2Elsa WoxlinSkogslöparna20:15+0:0511:00
3Malkom HedinSidensjö IK20:33+0:2311:10
4Jon DynesiusSidensjö IK26:09+5:5914:12
5Wilmer NilssonSkogslöparna26:45+6:3514:32
6Neo Salvador BonillaSkogslöparna32:36+12:2617:43
7Isak SandströmKubbe-Norrflärke IF33:03+12:5317:57

Öppen motion 3

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katarina LorencSkogslöparna33:3313:38
2Anneli JonssonSkogslöparna33:54+0:2113:46
3Brith EdinSidensjö IK1:00:04+26:3124:25
4Anna HörnquistÖrnsköldsviks OK1:09:34+36:0128:16

Öppen motion 5

3 110 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas NyströmOK Nolaskogsarna43:2713:58
2Håkan WallbergSkogslöparna45:06+1:3914:30
3Peter StrandlundOK Nipan50:59+7:3216:23
4Anders KallinKungsgårdens SK52:49+9:2216:58
5Ulf OlssonSkogslöparna55:32+12:0517:51
6William StrandlundOK Nipan55:35+12:0817:52
7Jan LindströmÖrnsköldsviks OK56:31+13:0418:10
8Roger ErikssonOK Nolaskogsarna57:02+13:3518:20
9Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna57:08+13:4118:22
10Jenny ÖhmanSkogslöparna57:36+14:0918:31
11Isak AbrahamssonSkogslöparna1:01:29+18:0219:46
12Ulrika AspnäsSidensjö IK1:03:16+19:4920:20
13Marie NordströmSkogslöparna1:04:20+20:5320:41
14Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna1:07:01+23:3421:32
15Cecilia FällströmSkogslöparna1:07:41+24:1421:45
16Lena DahlbergOK Nolaskogsarna1:11:44+28:1723:03
17Emma BjörkOK Nolaskogsarna1:40:07+56:4032:11
Per BengtssonSidensjö IKej godkänd
Viktor WallbergKlubblösej godkänd
Björn DynesiusSidensjö IKej godkänd

Öppen motion 8

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BacklundSidensjö IK39:0411:15
2Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna47:03+7:5913:33
3Annika GrönlundOK Nolaskogsarna48:01+8:5713:50
4David KjellqvistSidensjö IK52:19+13:1515:04

U3

2 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel JonssonSkogslöparna28:4211:40
2Alice BryngelssonOK Nolaskogsarna44:27+15:4518:04
3Alma NäsströmOK Nolaskogsarna51:07+22:2520:46
4Sara HäggquistOK Nolaskogsarna51:21+22:3920:52
5Vanja BjörkOK Nolaskogsarna53:51+25:0921:53
6Astrid ÖströmOK Nolaskogsarna53:58+25:1621:56
7Lisa EdinSidensjö IK1:01:14+32:3224:53
8Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK1:09:34+40:5228:16

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser