Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering och Sprintcup 2, Medle

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering och Sprintcup 2, Medle
Arrangörsorganisation: Skellefteå OK
Datum: tisdag 14 maj 2019

Grön

1 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta Söderlund12:537:09
2Vilgot Åkerlund14:28+1:358:02
3Malte Carlstedt14:43+1:508:10
4Signe Lindström16:58+4:059:25
5Hanna Markusson17:07+4:149:30
6Viktor Lindström19:23+6:3010:46
7Eddie Granström19:25+6:3210:47
8Ellen Windling19:29+6:3610:49
9Elvira Ekenkrantz19:34+6:4110:52
10Nillie Geier19:42+6:4910:56
11Ossian Ekenkrantz20:28+7:3511:22
12Klemens Nilsson20:29+7:3611:22
13Olle Windling20:31+7:3811:23
14Astrid Rönnblom25:43+12:5014:17
15Ebba Fjellström Lassie28:12+15:1915:40
16Elmer Fjellström Lassie28:14+15:2115:41
17Helmer Söderlund51:44+38:5128:44

Vit

1 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Bränström12:186:50
2Lia Eriksson17:25+5:079:40
3Alma Lindgren17:31+5:139:43
4Ingrid Hedman17:36+5:189:46
5Sixten Rönnblom26:28+14:1014:42
6Tyra Olsson27:48+15:3015:26
7Nilas Nilsson30:30+18:1216:56
8Rut Olsson33:09+20:5118:25
9Burlin Niklas34:00+21:4218:53
10Love Johansson38:34+26:1621:25

Röd

2 700 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn Wennberg22:388:22
2Burlin Niklas23:41+1:038:46
3Vilja �kerlund24:03+1:258:54
4Max Eriksson27:25+4:4710:09
5Viggo Johansson29:05+6:2710:46
6Elsa lindström30:15+7:3711:12
7Tomas Lundström30:42+8:0411:22
8Anna Lundberg31:03+8:2511:30
9Cecilia Lindh32:12+9:3411:55
10Thorsten Johansson33:17+10:3912:19
11Åsa Olsson33:54+11:1612:33
12Vidar Åkerlund34:17+11:3912:41
13Johanna Åkerlund34:25+11:4712:44
14Holger Lindh35:59+13:2113:19
15Milan Lundberg37:23+14:4513:50
16Lennart Östlund40:02+17:2414:49
Stig Hedenströmej godkänd

Blå

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jon Bränström #236:259:50
2Håkan Lundmark39:02+2:3710:32
3Fredrik Olsson39:59+3:3410:48
4Eva Feil51:44+15:1913:58
Johan Skogej godkänd

Svart

4 500 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik Sal�n29:446:36
2Martin Windling31:24+1:406:58
3Ulf Hägglund32:16+2:327:10
4Thea Wennberg36:50+7:068:11
5Claes Lundström38:09+8:258:28
6Thomas Norstr�m39:15+9:318:43
7Ida Jonsson40:41+10:579:02
8Peter Lugner44:30+14:469:53
9Sanna Öhman51:14+21:3011:23
10Olov Holmgren55:25+25:4112:18
11Petter Kajok58:03+28:1912:54

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser